Telewizor firmy Samsung UE55F8000 Edge LED -pełna recenzja. -

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Masz rację w tej materii bez dwóch zdań .
Niemniej telewizor również za "te" pieniądze" powinien oferować w miarę "przyzwoity" dźwięk.(a nie basik puku-puku)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

warmik

New member
Film nic nie wniósł, dźwięk w sklepie - accu - proszę nie pytaj o takie rzeczy bo to śmieszne (sorki za to), czekam na testy, najlepiej potem porównanie z HX955 i mamy sprzęta w domu tego lub tego.
 

accu

New member
Bez reklam
Film nic nie wniósł, dźwięk w sklepie - accu - proszę nie pytaj o takie rzeczy bo to śmieszne (sorki za to), czekam na testy, najlepiej potem porównanie z HX955 i mamy sprzęta w domu tego lub tego.

Witam uprzejmie,
Ja uważam moim , skromnym zdaniem , że nie ma śmiesznych pytań , mogą co najwyżej trafiać się
nie trafione odpowiedzi . Ja nie jestem z tych co się obrażają . Każdy:neutral: przecież może mieć swoje
zdanie w danym temacie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

warmik

New member
Witam uprzejmie,
Ja uważam moim , skromnym zdaniem , że nie ma śmiesznych pytań , mogą co najwyżej trafiać się
nie trafione odpowiedzi . Ja nie jestem z tych co się obrażają . Każdy:neutral: przecież może mieć swoje
zdanie w danym temacie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Jasne - jeszcze raz bez obrazy - ale dźwięk i obraz w sklepie to pełna sztuczność, nie ma to nic z rzeczywistością,
tak jak odsłuch w sklepie ampli z kolumnami, inna akustyka a dla TV inne oświetlenie w domu i sklepie.
Ciekawe czy jak się pojawią w sprzedaży Panasonic, Philips, LG z nowych serii czy Samsung stanieje czy cena pozostanie na tym poziomie.Tak naprawdę w dużej mierze zależy to od takiego forum, jak będzie zachwalany a inne marki przy nim polegną cena się utrzyma i tyczy się to wszystkich marek.
 

locutus23

New member
Co to za sklep - bo widzę cenę 9999 zł
media

MediaMarkt.jpg
 
Ostatnia edycja:

Piti81

New member
Kompatybilny z podstawą podłogową Samsung Nie
Batteries (for Remote Control) Tak
Ultra Slim Wall Mount Supported Tak
Mini Wall Mount Supported Tak
Vesa Wall Mount Supported Tak

Dziękuję! Właśnie znalazłem ta informację po przełączeniu na widok tabeli :)
Swoją drogą... bez sensu, że to tak ukryte...

Co do dźwięku to w dotychczasowych recenzjach w sieci można przeczytać raczej pozytywne opinie na temat dźwięku:
trustedreviews.com:
Turning finally to the Samsung UE55F8000’s audio, you’re probably expecting to hear that it’s rubbish given how thin the TV bezel is. However, remarkably it’s really rather good. Samsung has included a pair of woofer speakers within the TV’s rear that both inject a reasonable amount of bass into proceedings and relieve the pressure on the upper register of the set’s soundstage, resulting in an audio performance of much more substance, dynamism, openness, clarity and raw power than we’ve heard from a Samsung flat TV in years.
whathifi.com:
Samsung has risen to the challenge and responded by packing in two 10W woofers alongside the two standard drivers that cover most of the frequency range – a total of 40W outputting from the UE55F8000. And the effect is instant. By flatscreen standards, it’s a much more powerful, meatier and solid sound: it’s actually listenable on its own! There was noticeable (and comparatively weighty) bass, and voices sounded warm; there was little hint of brightness and overall it was comfortable and pleasant to listen to.
avforums.com:
Moving on to the sound quality and Samsung are clearly aware of the limitations of slim TVs and have been working hard to improve the performance in this area. The addition of greater amplification helps, as does the wider chassis at the bottom where subwoofers have been included. You can't ultimately cheat the laws of physics but the UE55F8000 is capable of a reasonable audio performance, with clear dialogue and wide soundstage.

The addition of greater amplification helps, as does the wider chassis at the bottom where subwoofers have been included. The UE55F8000 includes two speakers at 2 x 10W and two subwoofers at 2 x 10W, which allows for an improved audio performance. The larger screen size also helps create a better sense of stereo separation and as a result the UE55F8000 could create a much better soundstage than many slimline TVs.

Whilst you can't ultimately cheat the laws of physics, the sound quality was certainly an improvement on last year, with clear dialogue and well delivered music and effects.

Raz jeszcze dziękuję za info o Ultra Slimie :)
Pozdrawiam!
 

locutus23

New member
ciężko oceniać audio gdy puszczony jest film w sklepie do tego w spokojnych scenach,szorować do sklepu przekonać się samemu.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Teardown -pierwsza część testu telewizora firmy Samsung UE55F8000 na Fullhd.gr

Witam uprzejmie,

Ukazała się pierwsza część testu ( teardown ) telewizora firmy Samsung UE55F8000 , w dniu 12 kwietnia 2013 r. . Jak zwykle jest
bogato ilustrowana zdjęciami poszczególnych podzespołów elektronicznych . Chętnych do zapoznania
się z tą ciekawie napisaną , pierwszą częścią testu zapraszam serdecznie na stronkę:


Samsung UE55F8000 [Teardown] - FullHD


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj tj. 16 kwietnia 2013 r . ukazała się druga część recenzji telewizora firmy Samsung UE55F8000
na chętnie odwiedzanym FullHD.gr. Chętnych do zapoznania się z recenzją;) , zapraszam serdecznie na
stronkę;

Samsung UE55F8000 [Review] - FullHD


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cuc

New member
Kupiłem ten TV kilka dni temu i uważam, że obraz jest super.
Zaznaczyć jednak muszę, że nie czuję się ekspertem od RTV, a mój poprzedni telewizor miał tradycyjny kineskop więc brakuje mi punktu odniesienia dla LCD/LED.

Jeśli ktoś ma pytania nie wymagające szerokiej wiedzy na temat tego TV to chętnie odpowiem.

Telewizor podpiety jest do analogowej kablówki UPC. Mogę też podpiąć naziemną DVBT. Do HDMI podłączony jest Bluray 3D Pioneer BDP-450.
 

Tommaz

New member
Witam!
Na wyspach samsung sponsoruje królową, wiec nie dziwia mnie super opinie na angielskich forach. Ciekawe jak to wypadnie u nas na kontynecie z tymi referencyjnymi opiniami serii f ?
 

Piti81

New member
Kupiłem ten TV kilka dni temu i uważam, że obraz jest super.
Zaznaczyć jednak muszę, że nie czuję się ekspertem od RTV, a mój poprzedni telewizor miał tradycyjny kineskop więc brakuje mi punktu odniesienia dla LCD/LED.

Jeśli ktoś ma pytania nie wymagające szerokiej wiedzy na temat tego TV ..

Jeśli masz tablet, najlepiej iPad to chciałbym sie dowiedzieć jak działa aplikacja Samsung Smartview.
Generalnie chodzi o streamimg obrazu z tv na tablet oraz oglądanie 2 rożnych programów na obu urządzeniach (tv+tablet).

Dzięki.
 

cuc

New member
Piti81, nie mam tabletu. Jeśli ta aplikacja Smartview działa ze smartfonem z androidem to sprawdzę w wolnej chwili.
Jutro kupuję drugi taki TV tylko 40 cali -Samsung 40F8000 do sypialni to będę miał więcej czasu żeby się nim pobawić na spokojnie i sprawdzę bardziej zaawansowane funkcje. Zakładam, że oprogramowanie jest takie samo jak w 55F8000.
 

Piti81

New member
Piti81, nie mam tabletu. Jeśli ta aplikacja Smartview działa ze smartfonem z androidem to sprawdzę w wolnej chwili.

Działa przede wszystkim z Androidem :) Myślę, że będziesz mógł spokojnie to wypróbować.
Chociaż opcja "Dual Screen" - jeden program na TV, drugi program na smartphonie / tableciew przypadku Androida ma działać tylko ze sprzętem Samsunga.

P.S. Można wiedzieć, gdzie kupiłeś - chodzi mi czy dobrą cenę dostałeś :) Sam przymierzam się do zakupu UE55F8000 w następnym miesiącu.

P.S.2 Czy ktoś się orientuje czym się różni wersja F8000S od F8000SL ? S vs. SL o co chodzi?

Pozdrawiam.
 

falek4

New member
.

P.S. Można wiedzieć, gdzie kupiłeś - chodzi mi czy dobrą cenę dostałeś :) Sam przymierzam się do zakupu UE55F8000 w następnym miesiącu.

P.S.2 Czy ktoś się orientuje czym się różni wersja F8000S od F8000SL ? S vs. SL o co chodzi?

Pozdrawiam.

W jakim mieście chcesz kupić TV?

Niczym się nie różnią, po prostu niektóre sklepy różne oznaczenia stosują. TV z polskiej dystrybucji zawsze ma na kartonie UE55F8000SL.


Pozdrawiam
 

gutek78

New member
Ten model prezentuje sie rewelacyjnie. Wiadomo coś czy UE65F8000 i UE75F8000 będą również sprzedawane oficjalnie w Polsce?
 
Do góry