Telewizor firmy Samsung UE55F8000 Edge LED -pełna recenzja. -

ROMAN38

New member
Bez reklam

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A za 40"-5799.00 zł na zamówienie,
za 46"-7499.00 zł na zamówienie.
SL-taka końcówka widnieje na polskiej stronie internetowej firmy Samsung .(może chodzi o skrót :Slim Line )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

warmik

New member
Dziwne nic na temat tego TV nie ma w USA i UK na stronie Samsunga, jest seria F ale niższe modele. "S" to series a "SL" to Series led lub Slim Line - tyle z netu.
Jak na razie wszyscy pieją nad tym TV, trzeba poczekać jeszcze 1-2 miesiące i wszystko będzie jasne :).
 

falek4

New member
Pobawiłem się dziś wersją 46 cali kilka godzinek. Jeśli chodzi o wygląd to wiadomo o gustach się nie dyskutuję, mi się podoba bardzo, nawet z tyłu bardziej niż z przodu;) Wszystkie wejścia/wyjścia pięknie osłonięte łącznie z zasilaniem. Stopa ma regulację kąta pochylenia. Okulary i wszystkie akcesoria są zapakowane w gustowne pudełko-etui. W zestawie dwa piloty, jeden srebrny aluminiowy przyjemnie ciężki z panelem dotykowym, działa fajnie, bardzo czuły, zdecydowanie lepszy niż ten z serii ES. Drugi pilot to dokładnie ten sam pilot, który był w zestawie z E420, E450, E490 czyli najgorszy jaki był dorzucany, trochę porażka jak na tak wysoką serię ale z tego pilota będą korzystać raczej tylko osoby w podeszłym wieku. Jeśli chodzi o jakość obrazu to na pewno jest o wiele lepiej niż w przypadku ES8000, to widać od razu, że TV ma większy potencjał aby ustawić go na naturalne i poprawne wyświetlanie barw ale będzie wymagać to dużo pracy, możliwości kalibracji jest sporo. Dźwięk też na plus w porównaniu z zeszłorocznymi seriami. Sterowanie gestem zdecydowanie poprawione, wykrywa rękę od razu, sterowanie jest bardzo precyzyjne, jest obsługa obydwu rączek czyli możemy powiększać i zmniejszać obrazy, strony internetowe, gestem "machnięcia" przesuwamy karty w Smarcie itp. Ogólnie cały Smart działa dość szybko i płynnie, tzw. S rekomendacje czyli polecanie tego co chcemy obejrzeć zapowiada się bardzo ciekawie. No i podwójne tunery, w końcu PIP i nagrywanie ma sens. Jeśli faktycznie po kalibracji będzie "świecił" spoko to dla mnie nie będzie konkurencji.


Pozdrawiam
falek4
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Z Twojego opisu widzę , że firma Samsung nie "próżnowała" i wreszcie "postawiła" na jakość obrazu .
Gdy seria telewizorów firmy Samsung F8000 będzie dostępna już szerzej w sklepach , to również chętnie bliżej zapoznam się z nią osobiście .(być może , że będzie strzałem w "10" ,choć nie koniecznie.);-)
Ale trzeba również zobaczyć telewizory firmy Philips z serii 8008S/12 , telewizory firmy Sony z serii W905 z wyświetlaczem Triluminos oraz telewizory firmy Panasonic z serii WT60.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

warmik

New member
Ale trzeba również zobaczyć telewizory firmy Philips z serii 8008S/12 , telewizory firmy Sony z serii W905 z wyświetlaczem Triluminos oraz telewizory firmy Panasonic z serii WT60.
Ale tak to nigdy sie nic nie kupi :razz:
Ja przeszedłem już ścieżkę wyboru - była plazma Panas (bo taka mam), był wybierany LG,Sharp, Panas lcd - ostatnio Philips lub Samsung 55es8000, ze względu na brak miejsca na 60", jak by był Philipek 55" z serii 9607 pewnie by już wisiał, niestety mogę powiesić TV na minimalnej wysokości -dolna krawędź 120 cm a to juz jak myślę za wysoko, odległość to 3.5-4 m. Może i się zmieni po paru tygodniach testów przez testerów ale juz na dzień dzisiejszy decyzja zapadła na 55F8000, ciekawe kiedy Kiki zrobi recenzje.
 

accu

New member
Bez reklam
Ale tak to nigdy sie nic nie kupi :razz:
Ja przeszedłem już ścieżkę wyboru - była plazma Panas (bo taka mam), był wybierany LG,Sharp, Panas lcd - ostatnio Philips lub Samsung 55es8000, ze względu na brak miejsca na 60", jak by był Philipek 55" z serii 9607 pewnie by już wisiał, niestety mogę powiesić TV na minimalnej wysokości -dolna krawędź 120 cm a to juz jak myślę za wysoko, odległość to 3.5-4 m. Może i się zmieni po paru tygodniach testów przez testerów ale juz na dzień dzisiejszy decyzja zapadła na 55F8000, ciekawe kiedy Kiki zrobi recenzje.

Witam uprzejmie,
Dlaczego nie kupi się ?
Kupi się , ale w sposób zupełnie świadomy , a nie pod wpływem recenzji czy opinii użytkowników.
Na podstawie tych danych , wiem które modele warte są "bliższemu przyjrzeniu się" nim .
Parę telewizorów już w swoim życiu kupiłem i nigdy moim skromnym zdaniem nie kupiłem telewizora ,
który by nie miał bardzo dobrego obrazu , a w przypadku telewizorów "kineskopowych" również z
najlepszym dźwiękiem .(Philips 28PW9617/58 -z Dolby Digital 5.1 z tylnymi głośnikami bezprzewodowymi w zestawie).Na razie moja "pchełka" Philips 9705H/12 ma się "bardzo dobrze" ,
przepracowała od końca lipca 2010 r. ponad 11000 godzin bez żadnej awarii i oby tak dalej , także
nie mam "noża na gardle".
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

warmik

New member
Chodziło mi o coś innego, pojawiają się cały czas nowości i próba gonienia króliczka nigdy sie nie skończy, bo jak już masz coś wybranego to zaraz konkurencja wypuszcza nowość i znów gonisz króliczka.
KIKI czekamy na twoje testy !!!!!
 

kendzi1

New member
Panowie ja tak samo mam dylematy jak wy jaki wybrac TV pod PS4 jak wyjdzie za rok:)
Najbardziej zalezy mi na obrazie zeby byla jak najlepsza w tv:)
Jaki tv bedzie najlepszy pod ps4
Ludzie juz z forum mi pisali ze te 2 modele najlepsze ale jakos do konca mnie nie przekonuja;)
Philips 9607- 60 cali
Sharp LC-70LE835E
Jeszcze beda takie modele niebawem testowane :
Plazma Panasonic zt60 i vt60
Panasonic wt60
Samsungf8000
a moze wy mi cos doradzicie do 12 tys zł
najbardziej zalezy mi na obrazie i najlepszym 3d podczas ogladaniu filmow w 3d.Philips 9607 nie ma takiego dobrego obrazu w 3d i sharp tak jak sony hx850 gorszy model;/:( znow plusem sharpa i philipsa jest mega dobra czern ,kontras ,plynnosc, nawet philips ma lepsza czern od panasonica vt50.
Doradzcie cos mi a mzoe poczkeam jeszcze rok sobie i wtedy podasz premierki doradzcie co mam robic.
 

warmik

New member
Doradzcie cos mi a mzoe poczkeam jeszcze rok sobie i wtedy podasz premierki doradzcie co mam robic.
Jak masz czekać rok to poczekaj 2 i kupisz już pewnie w 4K, i tak w kółko.
Ostatnio coś przygasła gwiazda Philipsa ze względu na problemy oprogramowania.
a Sony HX955. Ja tak bardzo bym się nie przejmował PS4 bo on wykorzysta co będziesz miał.
Tak czytam forum i zastanawiam się ilu jest tu maniaków którzy tak naprawdę zwracają tak do końca uwagę przy oglądaniu w domu TV na tę czerń czarniejszą od czerni. Kiki może, bo posiada wszystkie telewizory i nimi handluje, popatrzy na niego w domu przez parę dni odwozi do sklepu i sprzedaje(od razu zaznaczam że to nic złego), ale my zwykli widzowie jaramy się testami, recenzjami czy aby na pewno to wszystko widzimy, śmiem wątpić, jedynie porównujemy z tym co nam napiszą inni. Mam już starą plazmę Panasa gdzie są osławione węże moje oczy i mojej rodziny już tego nie widzą i tak samo jest z ta czernią czy innym cholerstwem. Dziś ma "Philips" czerń czerni jutro Sony a po jutrze Samsung z Panasonikiem, a za tydzień wyjdzie nowy model Philips i znów pobije te co były wczoraj ale juz po jutrze będzie be bo inny zgarnął palmę pierwszeństwa, nie dajmy się zwariować, jak masz potrzebę sam po testuj w sklepie (jak się da) i wybierz oczywiście mając na uwadze testy "maniaków" :bober:
 

falek4

New member
Tak czytam forum i zastanawiam się ilu jest tu maniaków którzy tak naprawdę zwracają tak do końca uwagę przy oglądaniu w domu TV na tę czerń czarniejszą od czerni. Kiki może, bo posiada wszystkie telewizory i nimi handluje, popatrzy na niego w domu przez parę dni odwozi do sklepu i sprzedaje(od razu zaznaczam że to nic złego), ale my zwykli widzowie jaramy się testami, recenzjami czy aby na pewno to wszystko widzimy, śmiem wątpić, jedynie porównujemy z tym co nam napiszą inni. Mam już starą plazmę Panasa gdzie są osławione węże moje oczy i mojej rodziny już tego nie widzą i tak samo jest z ta czernią czy innym cholerstwem.:


Święta prawda, pracowałem kiedyś w sklepie z TV i przychodzili klienci, którzy się naczytali teorii w internecie, głównie na tym forum;) i prawili mądrości a tak naprawdę nie widzieli żadnej różnicy między TV. Najlepsi byli Ci co dosłownie krzyczeli, że plazma najlepsza, tylko plazma bo na forum tak mówią i daliby się pociąć za to a wychodzili ze sklepu z kontrastowym i nierównomiernie podświetlonym LCD bo jak zobaczyli plazmę i LCD obok siebie to nagle stwierdzali, że jednak wolą LCD. Także nie ma takiego czegoś jak najlepszy TV na rynku, zależy dla kogo i do czego.


Pozdrawiam
falek4
 

locutus23

New member
byłem dziś oglądać te cuda,seria 6 ma nowa matryce antyodblaskową,straszna kupa kolory blade masakra ,matryca pod światło wygląda jak by była pofałdowana (nie równa ) ja bym tego nie kupił,na szczęście seria 8 ma normalną matrycę,
krótki filmik mojego autorstwa

Samsung UE55F8000 avatar 3D - YouTube

w 8 obraz wygląda pięknie ale czy piękniej od modelu 2012 hmm,na pewno obraz mniej skacze coś ruszyli głową i poprawili :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
byłem dziś oglądać te cuda,seria 6 ma nowa matryce antyodblaskową,straszna kupa kolory blade masakra na szczęście seria 8 ma normalną matrycę,
krótki filmik mojego autorstwa

Samsung UE55F8000 avatar 3D - YouTube

w 8 obraz wygląda pięknie ale czy piękniej od modelu 2012 hmm,na pewno obraz mniej skacze coś ruszyli głową i poprawili :)

Witam uprzejmie,

A jak wypada dźwięk Twoim zdaniem w modelu serii 8000 ,Samsung UE55F8000 ?
Wiem , że warunki sklepowe , ale zawsze sprawne "ucho" coś usłyszy.:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

locutus23

New member
Telewizor stoi w tak zwanym pomieszczeniu kinowym (dobra akustyka), wydaje sie być standardowy jak w 2012 raczej bez zmian, choć ciężko się na ten temat wypowiadać , hałas sklepu robi swoje.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Tak hałas sklepowy nie sprzyja dobremu odbiorowi dźwięku . No i można coś zapewne w menu w ustawieniach dźwięku
poprawić. Powinno być jednak lepiej niż w telewizorach ES8000 , bo teraz są 2 głośniki niskotonowe 2x10W i 2 głośniki 2x10W co daje już razem moc 40W RMS.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Piti81

New member
UE55F8000SL pojawił się dziś na stronie Samsunga:
samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE55F8000SLXXH

PL Manual dla ciekawskich:
downloadcenter.samsung.com/content/UM/201303/20130326154616448/%5BPOL%5DFPDVBEUF-1.104-0323.pdf



Nie mogę nic znaleźć niestety o wieszaniu na ścianie... Ktoś może się orientuje czy przy tym TV da się zastosować Samsungowy Ultra Slim Wall Mount?
 

locutus23

New member
UE55F8000SL pojawił się dziś na stronie Samsunga:
samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE55F8000SLXXH

Kompatybilny z podstawą podłogową Samsung Nie
Batteries (for Remote Control) Tak
Ultra Slim Wall Mount Supported Tak
Mini Wall Mount Supported Tak
Vesa Wall Mount Supported Tak
 
Do góry