Telewizor firmy Panasonic TX-55CX700 - Jeden z pierwszych testów .

accu

New member
Bez reklam
Zastanawia mnie czemu Panasonic udostępnia wersje 50" do testów zamiast wersji 55", która powinna ze względu na pełne podświetlenie i poziome strefy wygaszania (a nie te dziwaczne pionowe z wersji 50") wypadać dużo lepiej.

Witam uprzejmie,

Przecież udostępnia też wersję 55" . Patrz chociażby na pierwszy test na portalu flatpanels.com ,
do którego link jest w pierwszym poście w tym wątku założonym przeze mnie .

A telewizor firmy Sony z serii W905A z 2013 r. użytkuję już ponad półtora roku i zakup jego
to był dla mnie jak dotąd tzw. "strzał w dziesiątkę" , odnośnie jakości obrazu , choć to "krawędziak".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Czy test się jeszcze pokaże, czy temat porzucony.
Pozdrawiam.

Witam uprzejmie,

Trudno odpowiedzieć , dam Tobie przykład np. test telewizora Ultra HD linia 2014 r . firmy TP Vision z logo Philips 65PUS9809/12 nie ukazał się do dziś , a tak szumnie był zapowiadany .:neutral:
link do testu , który miał się ukazać , poniżej . Post jest z 03-01-2015,02:13 o treści :
Test będzie u nas za kilka dni , jesteśmy w trakcie . Jakość spędza sen z powiek .... Chyba każdy marzy o czymś takim . Ci co już kupili , potwierdzają .
hdtv.com

Przecież można napisać , że test się nie ukaże i podać powód . To nic nie kosztuje , a tak
pozostaje wstyd .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Z jednym się zgodzę - obietnicy trzeba dotrzymać, aby być poważanym. Dotyczy to się w szczególności polityków ;)

Jeżeli nawet nie pojawi się on na tym forum, wymienię co najmniej cztery inne, które to wykonały testy modelu CX700:

1) AVForums (50")
2) Digitalversus (55")
3) Flatpanels (55")
4) HDTV_PL (50")

Ja czekam na wersję 65" i dobre opinie o podświetleniu oraz obrazie w ruchu. Jeżeli będzie on kosztował w okolicach 8 tysięcy, chyba się skuszę. Miłość do marki Panasonic wciąż jest żywa, a plazmy 42V20 nie oddam, ale zainstaluje ją albo gdzieś w rodzinie, albo w sypialni. Wciąż jestem w niej zakochany i gdyby nie 42" miałbym ją pewnie do czasu, aż 65" OLED-y UHD, najlepiej też od Panasonika będą kosztowały 10-12 tysięcy :)
 
Ostatnia edycja:

sawa_a

New member
Kto powiedział, że poziome w 55" i 65" wypadną lepiej? :)

Pamiętajmy, że im większy ekran, tym trudniej jest równomiernie podświetlić, szczególnie w czasach, gdy producenci chyba nie do końca chcą się do tego przyłożyć, przynajmniej w tańszych modelach - wiadomo, ekonomia.

Poziome strefy były w modelu Sony 905A i mają one jeden, duży plus, mianowicie wygaszą czarne pasy, przy oglądaniu filmów. Wygląda jednak na to, że trudniej jest je dobrze zaimplementować (są droższe), skoro tak rzadko producenci je stosują.

Sam jestem ciekawy, jak to wypadnie w modelu 65", gdyż tylko takim byłbym zainteresowany, z serii CX700. Niestety, CX720 nie zawiera modelu, w takim rozmiarze.


CX700 konczy sie chyba jednak na matrycach 60" chyba ze cos przegapilem
 

accu

New member
Bez reklam
Czyli jednak są problemy z upłynniaczem :( szkoda bo liczyłem na ten model.

Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem , jeżeli liczyłeś na zakup tego modelu , to powinieneś jednak samemu
go obejrzeć i zobaczyć , czy problem z upłynniaczem występujący w tym telewizorze jest na tyle dla Ciebie duży ,
że skreślasz ten model z Twojej listy rankingowej do zakupu . Ale przecież może również się okazać
przeciwnie .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

binio1

New member
Problem z upłynnieniem czyli tzw. teatr. To zjawisko występuje w KAŻDYM
tv! Jeszcze nie widziałem lcd'ka z idealnym upłynnieniem!!! bliskie zadowalającemu ok. W tej chwili mam dwa lcd i nigdzie ideału nie ma! Seria wysoka phila bo ósma Panas as650. Wcześniej sony model dość wysoki i kilka innych Nawet już nie pamiętam. Przewinęło się tego już trochę. ZAWSZE! Był jest i będzie teatr! Albo mniejszy albo większy ale ZAWSZE!
Na jednym materiale mniej lub bardziej widoczny!
Zresztą polepszenia ruchu zawsze można wyłączyć. Czy ten panas cx700 odstaje? Z tego testu co czytałem na konkurencyjnym forum widzę że nie!!!
Wiadomo Zawsze może być lepiej i z tym się zgodzę Ale ideału w lcd BRAK!!!
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Ideału może brak, ale Sony wyznacza tutaj najwyższe standardy i niech by chociaż inni starali się zbliżyć do nich. Samsung nie odstaje mocno, a jego atutem jest stopniowa, od 0-10 regulacja dwóch algorytmów: poprawy ostrości oraz upłynniacza.
 

binio1

New member
^^ Ideału może brak, ale Sony wyznacza tutaj najwyższe standardy i niech by chociaż inni starali się zbliżyć do nich. Samsung nie odstaje mocno, a jego atutem jest stopniowa, od 0-10 regulacja dwóch algorytmów: poprawy ostrości oraz upłynniacza.

tak wszystko się zgadza. Ale oprócz ceny. cx700 kosztuje na dzień dzisiejszy w wersji 50" niespełna 4000zł a samsung 10000 (...) porównaj sobie model w tej klasie i zobaczysz że panas nie odstaje.
 
Do góry