Telewizor firmy LG LW980S - Nano Full LED.

kojot-k4

New member
Panowie, czy jest jakiś sposób, aby odblokować w tym LG przeglądarkę tzn. chodzi o ogladanie filmów w necie np. na kinoplex lub podobnych stornach. Teraz można tylko na Ipla a chcę również oglądać na innych stonach?
Trochę mnie to irytuje.
 

zarembaz

New member
jeśli ktoś się zastanawia nad tym lub innym telewizorem LG to stanowczo odradzam przynajmiej ze względu na serwis, który wmawia że nie ma żadnego problemu z telewizorem i nie ma podstaw do wysłania serwisanta
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
jeśli ktoś się zastanawia nad tym lub innym telewizorem LG to stanowczo odradzam przynajmiej ze względu na serwis, który wmawia że nie ma żadnego problemu z telewizorem i nie ma podstaw do wysłania serwisanta

A to co sie takiego stalo ? jaki miales problem z tv LG ?
Lolek
 

szewi1

Member
no i zmieklem i kupilem ten TV tj 980s w Wawie w Arkadii po 5999 plus kino blu ray 3d tez od LG.

Mimo poczatkowych narzekan na mniejsza liczbe stref itp po wlaczeniu i pobawieniu sie nim stwierdzam ze sa to sprawy drugorzedne i dla przecietnego smiertelnika malo istotne.
Ten TV i tak dziala lepiej niz wiekszosc edge led.

Uwazam ze to b udany model, dodatkowo teraz w super cenie, swietny design, super kolory, w ciemnych scenach tez daje rade no chyba ze ekran caly jest na czarno plus biale, to wtedy troche wychodzi mama ilosc stref z tylu (ale ile by ich nie bylo to zawsze bedzie niektorym za mało ;) ale to na prawde mi w niczym nie przeszkadza, bo TV pokazuje pazur.
Przede wszystkim ma kupe bajerow i wbudowanych serwisow (skype, youtube, fejsbook, ipla itp w ciaglej rozbudowie), ktore banalnie obsluguje sie pilotem magic, dodatkowo po zainstalowaniu kamerki skype jest niezla zabawa.
Przegladarka otwartwa tez fajnie dziala.
Ja kupilem go glownie dla HD 2d i 3d. w 3d nie ma sobie rownych i niech sie schowaja inne aktywne technologie 3d. 7 par okularow, zapraszacie znajomych i jest niezla zabawa przy ogladainu 3d.
Konwersja 2d/3d tez fajnie dziala.
Po prostu nie trzeba chodzic do kina ;) oczywiscie teraz troche zaluje ze nie kupilem wiekszego ale nie zmiescilby mi sie tam gdzie planowalem go powiesic, wiec 47 jest optymalny.

Wiem ze wchodza nowe serie tv jakos w kwietniu, gadalem z ludzmi ktoryz byli na prezentacji oraz ze sprzedawcami w sklepach. Cena flagowego modelu (w ktorym nadal nie wiadomo ile bedzie mial stref) ma wynosic 12999, wiec czy warto dokladac dwa razy wiecej (za pewnie troch ewieksza ilosc stref, szybszy procek dwurdzeniowy - btw w 980s czas reakcji jest b dobry, oraz design) jak tu jest super udany TV ? wg mnie NIE - a czekanie znowu az stanieje do 7 tys rok czasu, kiedy wypuszcza juz cos innego, nowszego typu OLED, ja chcialem sie cieszyc super 2d i 3d juz teraz.
Spkojnie moge powiedziec POLECAM ten tv, ciesze sie ze nie wybralem Soniaka bo zastanawialem sie nad modelem 920, ale przegrywa z LG zdecydowanie w 3d, brakiem pilota magic, poza tym w Soniaku doplaca sie sporo za nazwe.

Przylaczam sie do pytania czy ktos ma ddane dot klabracji ustawien, chetnie bym potestowal.
pozdro.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pierwsza sprawa 12999 to ma kosztowac 55 cali a nie 47 cali - druga sprawa moze byc tanszy na poczatek nawet okolo 12 tys mosze kosztowac. Kolejna sprawa fajne bajery to ma wiele tv nie koniecznie trzeba kupowac tv za jaks duza sume... najwazniejsze w tym wszystkim jest obraz w 2d a ten niewatpliwie jest ok w Lg, ale poruwnujac go do 920 to soniak wg mnie na pewno jest lepszy. Poza 3d ktore wiadomo ze w lg jest najfajniejsze bo najwiekszy komfort ogladania jest aczkolwiek to tez nie jest najwazniejsze. A czy nie trzeba chodzic do kina ogladajac na 47 calach i juz nie wspomne o 3d na takim tv ogladac to juz bym sie spieral. :_) Bo jak dla mnie minimum zeby sens ogladania 3d bylo i cieszyc sie z tego to jakies 55 cali zeby byl efekt z ktorego czlowiek jest zadowolony w sensie doslownym. Dla kino kino zawsze bedzie czyms dobrym i nie zastapionym biorac pod uwage warunki przecietnego pokoju w mieszkaniu ....
LOlek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
To i ja się wtrące bo wiem co nieco o tym i o owym . Mianowicie w News Kiki umieścił w nocy informacje że LG przewertowało swoje ceny na rok 2012 i z tego wychodzi że flagowiec czyli LG 55LM960V bedzie kosztował na starcie i to max według LG na nasze 12400 zł czyli obliczając nawet w sklepie RTV AGD gdzie cena i tak z kosmosu , będzie kosztował około 11800 zł , a w sklepach internetowych tak jak podałem Lolek126 w linku powyżej max 10500 do 11000 zł . A co do Sony HX920 to jak już kiedyś pisałem , to wysiada przy LW980S . Sony to przereklamowany gniot i nic więcej . Jak Soniak nie wróci na TOP nowymi technologiami jak Oled czy Cristal LED to wróże mu przyszłość jak Pioneera Kuro . Z tą tylko różnicą że Kuro padło przez wysoką cenę , bo jakość miało też wysoką , a SONY padnie przez wysoką cenę i marną jakość . Popatrz Lolek126 na nowe telewizory Sony , toć wyglądają one na tych swoich podstawkach jak czysta wiocha .Do szczęścia brakuje żeby te nóżki zrobili z rurek PCV :) Takiej ochydy nie widziałem jeszcze . Projektant od Sony powinien już dawno Seppuku popełnić :) Pozdrawiam
 

szewi1

Member
Moze troche przesadzilem z tym nie chodzeniem do kina, ale na TV moze sie tez cieszyc jak dziecko z 3d nawet na tych 47 calach, wiadomo im wiecej tym lepiej. Cena 6 tysi za jeden z lepszych modeli w swojej klasie na rynku to nie jest jakos b duzo, a iloscia fnkcji i moziwosci mysle ze ten telewizor broni sie b dobrze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wyglad tv soniaka faktycznie nie rajcuj i specjalnie jakos sie nie starali nie mowiac ze jest wiekszy jak z ubieglego roku a to przeciez nie kosztuje zeby deko obramuweczki byly mniejsze.Tutak lg , samsung czy panasonic sa poprostu ladniejsze. Natomiast jesli chodzi o obraz to tak jak mowie na 46 calach ( tak jak ogladam u kupla mi sie obraz podoba :) ) w hx 920.
Lolek
 

kamil1405

New member
no i zmieklem i kupilem ten TV tj 980s w Wawie w Arkadii po 5999 plus kino blu ray 3d tez od LG.

.

Witam bardzo tanio ten tv. Mam pytanko jak byście mogli doradzić i wybrać mi z tych 2 modeli

LG 47LW980S - warunek że znajde go w cenie do 6500 zł bo w necie ceny chodzą od 7500 tysia ale jeśli jest w Wawie to przejade się 200 kilosów po niego:p
lub
LG 47LM765S
jestem lamą w tych sprawach :p ale to co czytałem w waszych postach są to tv na różnych technologiach 1 na nano drugi na Edge

LITOŚCIĄ PROSZE O PORADĘ!!!!:)
POZDRO
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Między tymi modelami jest przepaść jakościowa na korzyść 980 . Więc nawet nie ma się nad czym zastanawiać . W rozmiarze 47 calowym tylko 980 .
 

55LW980S

New member
Kolego ta cena co podałeś to pobożne życzenie . Model 55 calowy kosztuje 9500 zł najtaniej , a 47 jest około 2000 tańsza . Więc za 6500 zł raczej w Polsce nie do kupienia.Chyba że poekspozycyjny . Pozdrawiam

SATURN GDAŃSK - 6499 zł - nowy
POSZUKAJ . ZNAJDZIESZ W SKLEPACH NIE DLA IDIOTÓW. JA ZA 55 CALI W SATURNIE ZAPŁACIŁEM 8299 zł. TERAZ SATURN, MEDIA MARKT CZY EURO MAJĄ TAKIE SAME A NAWET CZASEM NIŻSZE CENY NIŻ SKLEPY INTERNETOWE .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
SATURN GDAŃSK - 6499 zł - nowy
POSZUKAJ . ZNAJDZIESZ W SKLEPACH NIE DLA IDIOTÓW. JA ZA 55 CALI W SATURNIE ZAPŁACIŁEM 8299 zł. TERAZ SATURN, MEDIA MARKT CZY EURO MAJĄ TAKIE SAME A NAWET CZASEM NIŻSZE CENY NIŻ SKLEPY INTERNETOWE .

Masz racje , sprawdziłem i faktycznie w tym Saturnie jest 47 za 6499 zł , a 55 za 8999 zł . Pozdrawiam
 

Luckyjaro

New member
Common Interface standard plus

Witam Wszystkich na forum.
Czy ktoś z Was interesował się może tym czy tunery DVB-S2 montowane w LG LW980S maja certyfikat Common Interface plus standard. Dzwoniłem na infolinie LG z tym pytaniem i człowiek nie bardzo wiedział o co go pytam. Poszedł zasięgnąć informacji i po (długiej) chwili wrócił z informacja, że "w telewizorze jest zamontowany CI zgodny ze specyfikacja 1.3", wiec gdy go poprosiłem o potwierdzenie, czy to jest CI+, to mi jedynie powtórzył, ze "CI jest zgodny ze specyfikacja 1.3". Specyfikacja Common Interface plus v1.3 ma ok 300 stron i opisuje, miedzy innymi, standard współpracy CI z CAM zarówno w wersji CI+ jak i CI, wiec nie mam do końca pewności, czy ten telewizor jest wyposażony CI+. Z tego co zrozumiałem (na ile mój angielski pozwala), jeżeli tuner DVB-S jest wyposażony w CI (bez plusa) to jest jeżeli dostawca sygnału będzie chciał zabezpieczyć nadawana treść zgodnie ze standardem CI+, to będzie ona niedostępna dla tonerów, które nie maja certyfikatu CI+.
Pozdrawiam,
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ze standardu CI+ się śmiej . Na rynku jest tak dużo odbiorników satelitarnych z klasycznym CI , że zanim format CI+ zostanie faktycznie użyty minie z 5 do 10 lat , a i tak wątpie że zrezygnują z CI bo poprostu większość urządzeń i tak będzie CI . Według specyfikacji ten telewizor ma CI nie CI+ . Pozdrawiam
 

Luckyjaro

New member
Ze standardu CI+ się śmiej . Na rynku jest tak dużo odbiorników satelitarnych z klasycznym CI , że zanim format CI+ zostanie faktycznie użyty minie z 5 do 10 lat , a i tak wątpie że zrezygnują z CI bo poprostu większość urządzeń i tak będzie CI . Według specyfikacji ten telewizor ma CI nie CI+ . Pozdrawiam
Dzięki za info.
Jednak wolałbym mieć CI+, bo ten standard wchodzi coraz szerzej na Europe i raczej się nie zapowiada że dostawcy zrezygnują z rozwoju zabezpieczeń treści. W tym świetle telewizor z DVB-S2 bez CI+ nie wydaje się tak atrakcyjny, bo obecność tunera satelitarnego w telewizorze była dla mnie jednym z najważniejszych atrybutów obok pasywnego 3D. Po co płacić za cos co może się już w krotce okazać bezużyteczne. Tu konkurencja się lepiej postarała. Choć powiem szczerze, że jest bardzo mało informacji na ten temat, a te które są, nie są jednoznaczne.
 

pwjaro

New member
Pojawiły się już modele na rok 2012 ( LM 6xxx,7xxx,8xxx,9xxx ). Nadal ciężko kupić LW980s. To są lepsze modele od 980s czy nie ?
Pytam ponieważ nadal w Bydgoszczy nie ma modelu 980s
pozdrawiam
 
Do góry