Telewizor do PS4 i do filmów, 3000zł, 50".

Seizo

Active member
Bez reklam
Budżetowe samsungi UHD serii 6 wszystkie są na matrycy 60Hz, dopiero JU7000 z UHD jest na 120Hz.
J6200 od 50 cali w górę jest na 100% matrycy 120Hz (jest to model FHD).

Ostatnio była dyskusja na temat matrycy w Sony W755C, bo jeden kolega zrobił test i wyszło że ma 60Hz a wszędzie wszystkie dane w sieci mówią o 120Hz, co nie zmienia faktu że W sony tym nie ma ani smużenia i telewizor bardzo dobrze sobie radzi z odtwarzaniem szybkich scen.
Że niby W755c ma 60Hz matrycę? Możesz podać link do tematu gdzie jest to opisane.
 

racuh

Banned
To dziwne bo w sieci na różnych stronach internetowych polskich i zagranicznych jest mowa o 100Hz matrycy. Ot np.
Sony Bravia KDL-43W755C Zwart - Specificaties - Tweakers

TV ma 100 /120hz, napewno nie ma 60hz. Refrashe rate który był widoczny w benchmarku dotyczy odświeżania matrycy podczas pracy bieżącego zdarzenia na ekranie. W ten sposób na każdym TV pokaże 60Hz. Jak ktoś ma jakiegoś sony czy tez jakiegoś Philipsa z andkiem i aktywnym 3D to może to sprawdzić, na 99% u każdego pokaże 60Hz.

Także bez nerwów Sony badziewia do swoich TV nie ładuje ;)
 

paweld19

New member
Dlatego napisalem, aby zadzwonić i zapytać jak to wygląda w Euro.

W euro mamy możliwość zwrotu tylko jeśli zakupimy online z ich dowozem.
Jeśli zakupimy online z odbiorem osobistym w sklepie to jest traktowane jako zakup w sklepie stacjonarnym a nie na odległość i nie mamy możliwości zwrotu.
 

MaXeN84

New member
TV ma 100 /120hz, napewno nie ma 60hz. Refrashe rate który był widoczny w benchmarku dotyczy odświeżania matrycy podczas pracy bieżącego zdarzenia na ekranie. W ten sposób na każdym TV pokaże 60Hz. Jak ktoś ma jakiegoś sony czy tez jakiegoś Philipsa z andkiem i aktywnym 3D to może to sprawdzić, na 99% u każdego pokaże 60Hz.
Dokładnie na tym samym forum do którego kolega wstawił linka można odnaleźć jego test z potwierdzeniem matrycy 120Hz (sprawdzane optyką) :)

Także bez nerwów Sony badziewia do swoich TV nie ładuje ;)
A Android? :mrgreen:
 

racuh

Banned
Różnice są duże bo Model 807 i 809 jest na matrycy natywnej 100Hz a model 755 na 50 Hz. Model 50W809 jest za 3399 z kalibracją gratis profesjonalną ( kosztuje 400 zł ) i możliwością przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.

Czyli potwierdzasz że wszystkie testy mówiące że on jest na 100hz to mit?
 

racuh

Banned
Zapytaj w Sony to się przekonasz.

W sony mi nie powiedzą, już chciałem od nich to wyciągnąć model procesora i ilość pamięci operacyjnej, tak samo jak od Panasonica, ale dostałem info że wszystkie parametry telewizorów są podane na ich stronie, a kwestia zainstalowanych podzespołów jest objęta tajemnicą.

czyli albo trafiłem na jakiegoś dziwnego typa albo faktycznie nie mogą takich rzeczy mówić.

Wcale bym się nie zdziwił że 755 jest na 50Hz, w końcu wstępnie 100hz miały mieć tylko modele z aktywnym 3D.
 

racuh

Banned
Tak podaje infolinia Sony.

Widocznie za mało ich przycisnąłem.

Natomiast jak zapytałem Panasonica o matryce w CX680 to dostałem taką odpowiedź:

Szanowny Panie,



dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że informacje o nominalnej wartości matrycy dla urządzeń marki Panasonic nie są udostępniane. Panel odświeżania zamontowany w modelu TX-55CX680E zapewnia odświeżanie na poziomie 200 Hz.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.
 

tomsz666

New member
Witam

Szukam TV i mam dylemat pomiędzy:

1.Panasonic TX-50CX680 - podobno ma matryce 50Hz, nie wiem czy IPS czy VA, w promocyjnej cenie 2999zł

2. Sony KDL-50W808C - podobno matryca już 100Hz, nie wiem czy IPS czy VA, w cenie 3399zł

Odległość od TV 3,5-4m. Tv będzie chodził po 14-16h/dobę. Siedzimy raczej na wprost ekranu. Sygnał z DVB-T( antena zew.)+ konsola PS3 ( input lag nie jest tu dla mnie ważny )+ zależy mi na oglądaniu serwisu telewizjada itp.( do tego podobno potrzeba flasha a Panas go nie ma). Oglądamy raczej przy włączonym oświetleniu ale czasami zdarza się seans jak w kinie. Słońca w pokoju na ścianie z TV raczej nie będzie, może przez 1h na kawałku ściany w sezonie letnim ale zawsze można opuścić roletę. Możecie coś doradzić? Wady i zalety każdego z nich? Jak narazie bliżej mi do Panasonica mimo, że nie wspiera flasha i oglądanie tv internetowej odpada. Dziękuję za wszelkie sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Panasonic w tym roku ma słabe podświetlenie matrycy.
Z tych dwóch wybrałbym 50W755 Sony za 2999 zł
A do tej odległości powinieneś brać TCLa 58S7806, Philipsa 55PFT6510, Sharpa 55SFE 7452.
Wielkość 50" będzie jednak za mała.
 
Do góry