SmartTV czy AndroidTV - co zrobi Kowalski?

paweld19

New member
Ja wypełnień prawie 8gb pamięci aplikacjami i niewiele to zmieniło ale widzę ze w "uruchomionych" jednak trochę procesów zjadają.

Jestem posiadaczem 50W755C oraz mam kilka pytań:
1. Jak mogę sprawdzić ile mam zajętej pamięci?
2. Jak mogę zobaczyć aplikacje uruchomione w tle?
3. Czy mogę ubić jakąś aplikację uruchomioną w tle?
4. Wiadomo czy za 2-3 lata Sony otrzyma aktualizację do najnowszego Androida? Obecnie ma 5.1 jednak za parę lat będzie już Androd 7 lub 8, ciekawi mnie jak długo Sony będzie wspierało modele z 2015 roku.

Pan w EuroRtvAgd (dedykowany do sprzętu Sony) zapewniał mnie że modele 755C mają na 100% matryce 120hz. Mówił że od 755C w górę wszystkie mają 120hz.
 

Damaranus

New member
Home --> Ustawienia --> Aplikacje lub Pamięć i resetowanie

W aplikacje masz pod opcję Uruchomione, a w pamięci masz licznik.

Po wejściu w aplikacje, wybierz apkę, zatwierdzasz i masz standardowe przyciski do odinstalowania/zamknięcia.

Jeśli szukasz czegoś więcej, apek z poza marketu telewizora, instalujesz je z plików .apk, pokazałem to tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=12rhMZsSKlI

Przy okazji samego telewizora, podrzucam Wam filmik z uruchamiania menu serwisowego: https://www.youtube.com/watch?v=98NBu3yGZ3s&feature=youtu.be

Zgodnie z tym co wszyscy wiedzą, piszą: i+, 5, Volume -, Power.
W Self diagnostic history, na dole jest info o ilości uruchomień i przepracowanych godzinach.
 

kosows

New member
Czy działanie Androida jest różne na TV Sony i Philips? Jeśli by tak było to byłbym zdziwiony choć nie wykluczam takiej możliwości. Porównywał ktoś?
 

Damaranus

New member
Tak, podobnie na Philipsie ścierwi strasznie.
W Sony masz 2 rdzenie i 2 gb pamięci, 8 gb wew. na dane.

Pamiętaj że platforma Android TV należy do Google, a więc PHilips i SOny, a niebawem Sharp są tylko dostawcami sprzętu.
 

Damaranus

New member
Minęły 3 tygodnie, zainstalowałem kilkadziesiąt aplikacji, sporo z marketu, sporo z plików .apk. Czekam tak naprawdę tylko na odbiornik do pada XBOX 360 aby totalnie przetestować telewizor z grami. Co jednak mogę powiedzieć po 3 tygodniach eksploatacji systemu (przypomnę, że jest to model Sony W755C)?

Dlaczego tak: długo zastanawiałem się co sprawia lub może sprawić, że stojąc przed wyborem telewizora, patrzyłbym na to o jaki system est oparty. No bo to jak mogę ustawić obraz, dźwięk i jakie mam porty, wejścia, wyjścia, matrycę itp. nie ma znaczenia. Sony spisał się na medal. Chodzi tylko o system, a więc o to co jest dodatkiem do mojego telewizora i rozszerza jego możliwości. A więc czemu Android TV? Bo Google Market. I wcale nie mam na myśli tylko Google Marketu dostępnego w telewizorze ale także całego Google Marketu i ogromu ilości aplikacji które możemy instalować, a szczególnie... gier.

Dlaczego gier? Bo po cholerę mi Facebook w telewizorze? Więc gry. Dla tych co nie mają konsol, albo dla tych co szukają naprawdę mocnego powodu aby wybrać Androida. Gry, Gry, Gry i pady... ! Kto pierwszy z producentów wstawi mocniejszy układ niż SONY, np. Tegrę, ten dokładając do telewizora 2 pady, przejmuje ogromny rynek graczy, którzy szukają telewizora do oglądania Na wspólnej a wieczorami do odpalenia jednej z tysiąca darmowych lub płatnych gier. I tyle. Więcej nie muszę chyba dodawać.

Ale Google market to też aplikacje i tu każdy znajdzie coś dla siebie, ja wybrałem 3 (pomijam tu playery, kodeki, vod itp, bo tego jest sporo i są tak oczywiste jak to że każdy facet wozi w aucie krzyżak co by coś odkręcić albo komuś coś wyjaśnić): wybrałem Any.DO co by planować sobie dzień, Skype co by rodzinnie popisać sobie lub pogadać z użyciem kamerki oraz Budzik, co by budzić się rano a nie zasypiać do pracy.

A teraz wielkie NIE... dlaczego SMART TV albo jakikolwiek inny system tylko nie Android? A no powód jest jeden... Android lubi mulić i muli, nawet jeśli to jest chwilowe, to na rynku mamy tyle układów 4-8 rdzeniowych że spokojnie SONY mógł się nieco wykazać... albo Google postawić minimum. System działa płynnie jeśli dbamy o niego i cierpliwie czekamy aż załaduje wszystko po uruchomieniu... jeśli jednak mamy parcie i klikamy szybko to to to to to i tamto... przy tym instalujemy setki bzdur... to nie oczekujmy rewelacji. Mój system działa płynnie... ale zapakowany po brzegi 8 GB śmieci potrzebował więcej czasu na upłynnienie się po starcie. Nie mniej... zacząłem się zastanawiać co będzie jak wyjdą kolejne aktualizacje albo np. Android 6. Bo mój Samsung Galaxy S2 też działał jak rakieta, do czasu gdy nie zaktualizowałem go do 4.1... od tego czasu wolę używać Nokii E52.

Nie bójcie się Androida, Janusze telewizji.
Bójcie się Androida, niecierpliwcy.

Macie newsy o nowych układach i prockach w TV? To poczekajcie na 4-8 rdzeni, ale jeśli to odległy temat, to bierzcie co jest.
Nie korzystanie z gier? No to na moje oko na nic Wam Android. Gracie? Kupcie PS4... gracie okazjonalnie albo macie sporo gier na telefonie/tablecie? Weźcie Android TV.

Ja zostaję. Nie zmieniam. Poczekam.
 

dj.doc

New member
Brawo! Brawo! Brawo!

Kol. Damaranus :krol:
To jest prawdziwa opinia zwykłego użytkownika tv, o systemie AndroidTV a nie teksty pisane przez kol. kiki-ego vel.LOCOLOCO, który upodobał sobie ten wątek i wkleja go wszędzie na forach, gdy tylko zaczyna się narzekanie na TV (szczególnie w problematycznych Philipsach) z tym systemem, twierdząc, że umiejętne wgranie wtyczek przez kogoś kto się zna załatwia wszystko. Jednak nie załatwia. Oprócz stabilnego systemu AndroidTV musi być jeszcze dobre oprogramowanie producenta potrafiące współpracować z systemem oraz dobrze dobrane podzespoły.
W tym poście jest wszystko, jest łyżka miodu i łyżka dziegciu, krótko zwięźle i na temat.
Po przeczytaniu tego, każdy może podjąć decyzję czy oprócz bardzo dobrego obrazu chce jeszcze mieć system, który może zachwycić :eek:k: ale też może przyprawić o nerwicę :cry: .
Tak jak piszesz kolego.
Ten system, może być przebojem w TV pod warunkiem, że producenci go opanują. Kto pierwszy to zrobi i przekona klienta, że oprócz dobrego obrazu - w dalszym ciągu ten aspekt przy wyborze jest na pierwszym miejscu - daje mu ciekawe narzędzie do zabawy, nauki, itd., wygra i zgarnie niezły kawałek tortu zwanego rynkiem.
Życzę tego sobie i wszystkim, którzy czekają na nowinki, a wszystkim pionierom tego systemu w aktualnym wydaniu życzę wytrwałości i opanowania nerwów.
Pozdrawiam
Użytkownik SmartTV w Samsungu.
 

Damaranus

New member
Z tego co czytałem, szukałem i czytałem, to w temacie samego systemu, producenci nie mają nic do powiedzenia. Android TV jest jeden, tak samo jak jeden jest tylko Android na telefonie, ten czysty, instalowany np. w Nexusach. Google dostarcza Android TV w formie, w jakiej chce Google a nie producent telewizora.

To w gestii producenta, jest dodać czy udostępnić opcje, których oczekuje Google i analogicznie Google zostawia pewne opcje otwarte/elastyczne, co by Sony, Philips itp. mogli sobie dopasować do swoich potrzeb, np. sekcję Ustawienia gdzie zmieniać się ona będzie w zależności od obsługiwanych technologii połączeń, wejść, wyjść itp. ... i to koniec.

Sam system ma być identyczny na każdym urządzeniu, z jednym ale... brand, który teraz widoczny jest w formie preinstalowanych aplikacji. np. TVP, PlayStation Video itp. koniec brandu!

Co więc zostaje producentom? Zaplecze techniczne - hardware, od którego to będzie zależało zarówno działanie technologii producenta w zakresie obrazu (na szczęście Google nie miesza się tu) oraz hardware dla samego Androida, np. wspomniane 2 rdzenie. Oczywiście nigdy nie znajdziemy w wybranych markach pewnych układów, bo nikt nie zgodzi się aby obniżyć sprzedaż w sektorze konsol:) ale każdy kij ma dwa końce...

Ale zastanawiam się, czy nadchodzący rok, a może dwa nie spowoduje że na rynku pojawią się kolejne modele telewizorów, np. odświeżona Toshiba, czy sam Xiaomi... które w swoich urządzeniach przenośnych już uruchamiały np. tegrę. Sony może się bać, że nie kupię PS4 bo będę grał w gry Google Marketu. Philips nie ma nic do stracenia, Samsung podobnie, a ten jeszcze może napierać bo w końcu ma swojego Appstora. No nie wiem. Pomysłów jest dużo, tak samo jak jeden największy, kiedy pojawi się zewnętrzny odtwarzasz z Windows 10 na pokładzie... albo kiedy Windows 10 wskoczy do telewizora. Jeśli dodać, że Xone czeka też aktualizacja, to kto wie... zintegrowany system telewizora w pełnej synchronizacji z konsolą, wykorzystujący jej moc do pracy i zabawy. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mało korzystam Z Androida. Nie pakuję wszystkich aplikacji, ale tylko wybrane. Mój działa normalnie - podobnie jak w moim smartphonie Samsunga Galaxy S6 Edge.
Nie ma się co bać Androida.
Wkrótce wyjdzie Android 6,0 i będzie jeszcze lepiej.
 

Damaranus

New member
Skoro o mowa o grach i słusznej decyzji jaką Janusz musi podjąć to dziś od rana dotarł do mnie adapter do pada od XBOX 360. Dokupiłem adapter tylko z powodu tego, że posiadam konsolę, ale w perspektywie ogólnego zakupu pada/padów do telewizora, pady od XBOX 360 wypadają najkorzystniej, gdyż w cenie 1 DualShocka (od PS4, bo tylko te są kompatybilne) mamy 2 a nawet 3 pady z X360 z adapterem (adapter obsługuje do 4 padów i na allegro z wysyłką kosztuje 33 zł).

I chociaż nie mam nic do DualShocka, to jednak uważam, że Microsoft wydał o wiele wygodniejsze pady. Więc warto się zastanowić.

Co do gier - w tej chwili Google market stoi już otworem. Gier uraczycie w nim więcej niż samych aplikacji no chyba że szukacie jakiś konkretów. Odnoszę jednak wrażenie że w tym zakresie nie wiedzieć czemu Google łatwiej i szybciej postarało się aby co lepsze tytuły gier już można było pobierać... tym bardziej dziwię się że SONY nie postawiło na nieco wydajniejszy układ procesora. Nie mniej co najważniejsze:

po podłączeniu adaptera do USB telewizora, działa
Po sparowaniu z padem, co trwa sekundę, wszystko działa
Padem można sterować system telewizora, chociaż przycisku Back nie ma :)
No i przede wszystkim, pad reaguje zgodnie z Twoim ruchem, obraz nie ma lagów, a więc możemy mówić o pełnym sukcesie.

Przypomnę tylko że PAD DualShock z PS4 oraz z XBOX ONE parują się z telewizorem bez dodatkowych adapterów. Za to pady z Xbox360 wychodzą najlepiej w stosunku cena/jakość.

Jak mi córka odda pilota, to wrzucę nagrania.

P.S. testowane na Sony W755C.
 

milanoa

Member
Ja osobiście podłączyłem gamepada od SpeedLinka model Xeox Pro PC wersja przewodowa i śmigał bez żadnych problemów.
 

NoWayJose

New member
Skoro o mowa o grach i słusznej decyzji jaką Janusz musi podjąć to dziś od rana dotarł do mnie adapter do pada od XBOX 360. Dokupiłem adapter tylko z powodu tego, że posiadam konsolę, ale w perspektywie ogólnego zakupu pada/padów do telewizora, pady od XBOX 360 wypadają najkorzystniej, gdyż w cenie 1 DualShocka (od PS4, bo tylko te są kompatybilne) mamy 2 a nawet 3 pady z X360 z adapterem (adapter obsługuje do 4 padów i na allegro z wysyłką kosztuje 33 zł).

I chociaż nie mam nic do DualShocka, to jednak uważam, że Microsoft wydał o wiele wygodniejsze pady. Więc warto się zastanowić.

Co do gier - w tej chwili Google market stoi już otworem. Gier uraczycie w nim więcej niż samych aplikacji no chyba że szukacie jakiś konkretów. Odnoszę jednak wrażenie że w tym zakresie nie wiedzieć czemu Google łatwiej i szybciej postarało się aby co lepsze tytuły gier już można było pobierać... tym bardziej dziwię się że SONY nie postawiło na nieco wydajniejszy układ procesora. Nie mniej co najważniejsze:

po podłączeniu adaptera do USB telewizora, działa
Po sparowaniu z padem, co trwa sekundę, wszystko działa
Padem można sterować system telewizora, chociaż przycisku Back nie ma :)
No i przede wszystkim, pad reaguje zgodnie z Twoim ruchem, obraz nie ma lagów, a więc możemy mówić o pełnym sukcesie.

Przypomnę tylko że PAD DualShock z PS4 oraz z XBOX ONE parują się z telewizorem bez dodatkowych adapterów. Za to pady z Xbox360 wychodzą najlepiej w stosunku cena/jakość.

Jak mi córka odda pilota, to wrzucę nagrania.

P.S. testowane na Sony W755C.
Pytanie jaki adapter musi być do pada od X360?
Taki oryginalny MS wystarczy? Bo jeśli tak to zdaje się że jeden mi się kurzy gdzieś w piwnicy, to wygrzebię i potestuję na soniaku :)
pol_pl_KX8-XBOX-360-WIRELESS-NADAJNIK-PC-ODBIORNIK-CD-1108_1.jpg
 

Damaranus

New member
Po prostu adapter, ja mam najtańszy za 30 zł + 3 zł dostawa :) taki jak pokazałeś.

Jedyny suchar którego nie mogę rozkminić to to że czasami po włączeniu TV, pokazuje mi okno pad podłączony/odłączony i tak w kołko z 5 minut. Innym razem nie ma komunikatu (mała ramka na dole ekranu). Domyślam się że adapter szuka. nie jest to uciążliwe ale bez sensu do tego nie ma reguły...

pamiętaj też że adapter, podobnie jak dysk i inne urządzenia podpięte pod USB wyłączają się dopiero po jakiś 30 minutach czy tam później.
 
Ostatnia edycja:

waszek_rmc

New member
I jak po takim czasie doświadczenia z Androidem? Pytanie w sumie od mojej zony... Co z tym TVN player:) jakaś masakra, nie działa klawiatura.. Obsługa pilotem - żenada. Jedyna aplikacja uruchamiana na samsungowym smart TV (odtwarzacz blue ray).

Pytanie odnośnie menu serwisowego, można wejść podejrzeć, czy grozi utrata gwarancji? Skąd odgrywacie kodeki do odtwarzaczy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mosio

New member
I jak po takim czasie doświadczenia z Androidem? Pytanie w sumie od mojej zony... Co z tym TVN player:) jakaś masakra, nie działa klawiatura.. Obsługa pilotem - żenada. Jedyna aplikacja uruchamiana na samsungowym smart TV (odtwarzacz blue ray).

Pytanie odnośnie menu serwisowego, można wejść podejrzeć, czy grozi utrata gwarancji? Skąd odgrywacie kodeki do odtwarzaczy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podłączam się do pytania. Sam zastanawiam się nad zakupem telewizora z Android tv i nie wiem czy wybrać Philipsa czy Sony. O Philipsie słyszałem różne opinie o Sony mam dobre zdanie, ale nie fajnie byłoby mieć 4k w cenie około 3000 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale z nowych modeli 4K i 100Hz kasy na Sony Ci nie wystarczy.
Nowy Philips 4K, 100Hz, Android, HDR, VP9 mieści Ci się w klasie cenowej.
Nowy Sony 49XD8309 to cena 2 tyś zł wyższa.
To najtańszy nowy Sony o tych parametrach, więc zależy ile deklarujesz ostatecznie kasy ???
 

mosio

New member
Ale z nowych modeli 4K i 100Hz kasy na Sony Ci nie wystarczy.
Nowy Philips 4K, 100Hz, Android, HDR, VP9 mieści Ci się w klasie cenowej.
Nowy Sony 49XD8309 to cena 2 tyś zł wyższa.
To najtańszy nowy Sony o tych parametrach, więc zależy ile deklarujesz ostatecznie kasy ???
A jak oceniasz płynność działania tych nowych Philipsów, bo słyszałem dużo negatywnych opinii?
 

Damaranus

New member
Nie zwróciłem uwagi, że utworzony przeze mnie wątek nadal wisi w przyklejonych, nie mniej utworzyłem drugi wątek, do którego zapraszam wszystkich zainteresowanych:

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/129490-android-tv-minal-ponad-rok-co-dalej.html

Swoją droga skoro o adapterze do X360 mowa było po raz ostatni, to adapter z W755 nadal działa jak chce. Po wyłączeniu telewizora, nadal szwankuje usypianie USB, co powoduje że telewizor wisi z włączonym adapterem (lub dyskiem) przez kilka godzin (kilka = powyżej 4), a kiedy np. rano odpalam telewizor, to albo mam zimny start albo zwiecha (telewizor mruga biało pomarańczowo). W ten sposób wykończyłem jeden dysk, a drugi prawie rozwaliłem.

Nie wiem czy wszyscy tak mają ale rzucam temat do dyskusji. Kontroler sam w sobie działa dobrze ale i tu chętnie poznałbym opinię osób które mają np. X1 albo PS4 jak wygląda gra w SkyForce na takim kontrolerze, bo z X360 odnoszę wrażenie że gra w ogóle nie wykorzystuje potencjału analoga. Gra się jak na amidze, ale to wydaje mi się kwestia samej gry... a może za bardzo przyzwyczaiłem się do sterowania palcem po ekranie tabletu.

Uważam jednak że USB nadal leży i nie wiem czy to wina SONY czy wina Androida.
 

Damaranus

New member
Szanowni, w końcu udało się. Przedstawiam najnowszy film dla każdego, kto jeszcze nie miał okazji pobawić się z AndroidTV, nie chce lub dopiero co przytargał telewizor z salonu. Oto lista 11 aplikacji, które powinny znaleźć się na Waszych telewizorach:

https://www.youtube.com/watch?v=U74dWzIMsKs

Stan marzec 2017. Dodam tylko że jest to lista wyłącznie samych aplikacji na start. Pomijam tu multum innych dodatków, które w mniejszym lub większym stopniu przydają się. Nie ma tu także gier.

Wszystkie informacje w opisie do filmu. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
 
Do góry