Telewizor do Piłki nożnej Full HD nie 4K ! do 3500 zl

wadim

New member
Witam , wczoraj zakupiłem polecany przez wielu Philips Pus6561 i po obejrzeniu meczu Atletico-Barcelona zdecydowałem się na zwrot , ta matryca jest niewiele warta niektórzy powiedzą że kalibracja itd ok even so wyleczyłem się z tego modelu , proszę o polecenie czegoś FULL HD bo na dobre 4K mnie aktualnie nie stać , założenie jest jedno do meczy piłki nożnej !



. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój od południa , ale dobre zasłony ;)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrze działające SMART TV, możliwość przeniesienia obrazu z tel na TV, dobrze działające WI-FI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Czasami laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? ale tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Mecze!!!!! , Filmy , Tennis , Kolarstwo
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Mało ważne
15. Czy zamierzasz grać w gry? mie
16. Preferencje co do marki? Raczej brak
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 49 cale, z naciskiem na więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Szerokie ramy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, jednak głównie wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 3000-3500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 3 lata
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Głównie youtube , HBO Go
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nieistotne

budżet około 3500 zł
Zastosowanie : do Piłki nożnej

Bardzo proszę o pomoc ))
a może ktoś ma coś konkretnego używanego i chce wymienić )

pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po kalibracji Sony zagra zdecydowanie lepiej.
Pamiętaj tylko że zakup fullhd ma w dobie ogromnego tegorocznego ataku 4K , swoje ograniczenia.

"Jeżeli chodzi o najwyższą obecnie rozdzielczość Ultra HD, to wśród nadawców TV jest ona rzadkością, ale materiały w tej rozdzielczości można odtwarzać z internetu, zarówno z komercyjnych serwisów VOD (takich jak Netflix) czy serwisów wideo, takich jak YouTube. Dlatego planując obecnie zakup telewizora, najlepiej wybrać model z rozdzielczością Ultra HD - daje to gwarancję, że gdy przybędzie materiałów wysokiej jakości, kupiony telewizor nie stanie się przestarzały."
http://www.komputerswiat.pl/poradnik...no-w-domu.aspx
 

enocyl

Banned
Trzeba dodać, że z odległości 3,5m nie masz szans na odróżnienie materiału FHD od 4k. Za to kontrast, odwzorowanie ruchu jak najbardziej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację co do odległości.Ale dynamika jest taka sama lub lepsza na 4K - zależy od modelu. Ruch bez różnicy bo rozmawiamy o modelach 100Hz.
Przyszłościowo zakup i kierunek jest na 4K i 100Hz.
 

pebe86

Member
Bez reklam
W tym budżecie bierz Sony i będziesz zadowolony. Jak sam widzisz, marketing to jedno, a życie to drugie. 4K to tylko rozdzielczość- dlatego zdecydowanie lepiej wziąć***solidne full hd, niż budżetowe 4K.
Ja siedząc na kanapie nie widzę różnicy w rozdzielczości na swoich 60' 4K względem poprzedniego tv 55' full hd.

Poza tym Sony ma bardzo dobre algorytmy oddania ruchu, więc do piłki nożnej dobrze się nadają.

Na przyzwoite 4K trzeba niestety dołożyć co najmniej 1500 zł.
 

enocyl

Banned
Masz rację co do odległości.Ale dynamika jest taka sama lub lepsza na 4K - zależy od modelu. Ruch bez różnicy bo rozmawiamy o modelach 100Hz.
Przyszłościowo zakup i kierunek jest na 4K i 100Hz.

Jaka dynamika? Wytłumacz proszę? Bo póki co to zwykłe gadanie bez dowodów. 100Hz to wiadomo, ale 4k nie ma sensu bez odpowiedniego stosunku przekątnej do odległości oglądania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...zor-fullhd-dla-amatorow-wysokiej-jakosci.html
- wystarczy zobaczyć dlaczego jest sens.
"Konkluzja: nie dajcie sobie wcisnąć dużego telewizora FullHD. 4K w większości wypadków jest warte swojej ceny."
Telewizory bez marketingu. Co warte są 4K oraz zakrzywione ekrany? - dobreprogramy

"Dlatego planując obecnie zakup telewizora, najlepiej wybrać model z rozdzielczością Ultra HD - daje to gwarancję, że gdy przybędzie materiałów wysokiej jakości, kupiony telewizor nie stanie się przestarzały."
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2017/01/tv-kino-w-domu.aspx

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...zor-fullhd-dla-amatorow-wysokiej-jakosci.html
 

H_o_G

New member
Kiki pytanie dotyczyło rzekomej przewagi w "dynamice" o której mówiłeś.
Ciekawe jaki ty polecisz tv do piłki aby spełniał wymagania autora?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy który ma 1ooHz.
Brałbym jak największy i 100Hz.
W klasie cenowej są tylko dwa modele:
- TCL 58 S7806 za 3099 zł
- Philips 55PUS6561 za 3699 zł
Na inne 100 Hz 55 4K kasy nie wystarczy.
 

enocyl

Banned
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...zor-fullhd-dla-amatorow-wysokiej-jakosci.html
- wystarczy zobaczyć dlaczego jest sens.
"Konkluzja: nie dajcie sobie wcisnąć dużego telewizora FullHD. 4K w większości wypadków jest warte swojej ceny."
Telewizory bez marketingu. Co warte są 4K oraz zakrzywione ekrany? - dobreprogramy

"Dlatego planując obecnie zakup telewizora, najlepiej wybrać model z rozdzielczością Ultra HD - daje to gwarancję, że gdy przybędzie materiałów wysokiej jakości, kupiony telewizor nie stanie się przestarzały."
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2017/01/tv-kino-w-domu.aspx

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...zor-fullhd-dla-amatorow-wysokiej-jakosci.html
A gdzie tu odpowiedź na moje pytanie?

Portale które podałeś nie zajmują się obrazem profesjonalnie. Równie dobrze mogłeś wkleić "Pani domu" jako źródło :D
 

H_o_G

New member
Zdecydowanie jeden z dwóch panasonic ds630 lub samsung j6240 w największym rozmiarze który się zmieści i na który wystarczy pieniędzy

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
enocyl
Nie obrażaj innych - wiem że chcesz błysnąć, więc poczytaj całe treści i więcej pokory.
 

H_o_G

New member
Dodajmy jeszcze że to Kiki jest autorem jednego z tych artykułów.

A można w nich też wyczytać :
"Pamiętajmy, że telewizor nie jest urządzeniem kupowanym "na chwilę", a liczba filmów w wyższych od SD rozdzielczościach stale się zwiększa.***Filmy w rozdzielczości Full HD są łatwo dostępne***- taką rozdzielczość mają wszystkie filmy na płytach Blu-ray, a także niektórzy nadawcy telewizyjni zdecydowali się już na emisję swoich programów z rozdzielczością HD lub Full HD"

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Banditozz

New member
Kiki obserwuje twoje "profesjonalne" podpowiedzi co wybrać w kilku tematach i w każdym z nich próbujesz wciskać 4k Philipsa Pus6561. Następnie w tym akurat wątku zacząłeś temat przewagi w dynamice tv 4k nad fulla HD (post nr 5). Jakieś konkrety? Bo nie rozwinąłeś tego tylko wykręciłeś się artykułami w których nic na to nie wskazuje (post nr osiem).

A na koniec co jest najważniejsze i wbija w podłogę twoją teorie w przewadze 4k nad full HD, że ma lepszą dynamikę itp spójrz co napisał autor tego tematu na starcie o zachwalanym przez ciebie Philipsie a ty dalej mu go próbujesz wcisnąć (post nr 10).

Dodałem numerki postów abyś w końcu się w tym odnalazł.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Kiki obserwuje twoje "profesjonalne" podpowiedzi co wybrać w kilku tematach i w każdym z nich próbujesz wciskać 4k Philipsa Pus6561. Następnie w tym akurat wątku zacząłeś temat przewagi w dynamice tv 4k nad fulla HD (post nr 5). Jakieś konkrety? Bo nie rozwinąłeś tego tylko wykręciłeś się artykułami w których nic na to nie wskazuje (post nr osiem).

A na koniec co jest najważniejsze i wbija w podłogę twoją teorie w przewadze 4k nad full HD, że ma lepszą dynamikę itp spójrz co napisał autor tego tematu na starcie o zachwalanym przez ciebie Philipsie a ty dalej mu go próbujesz wcisnąć (post nr 10).

Dodałem numerki postów abyś w końcu się w tym odnalazł.
Zgadzam się w 100%!!!
Wiem że ja mogę irytować swoim niezdecydowaniem ale nikogo do niczego nie namawiam i nikogo nie wprowadzam w błąd.
Fakt, facet jest monotematyczny i jest to typowy sprzedawca nastawiony na zysk i wciśnięcie jak najwięcej Philipsa. Ludzie pytają o radę, chcą dobre fullhd a ten ciągle proponuje pus6561 bo ma 100hz i 4k!!!
Wg tego pana wszyscy którzy mają inny TV niż 100hz to mają wadę wzroku pewnie bo to niemożliwe by nie było widać różnicy :-/
 

danielde77

New member
Witam. Jest to mój pierwszy post ale temat znajomy dlatego postanowiłem dorzucić 3 grosze. Postanowiłem zmienić swój obecny TV 42 cale na coś większego a że jestem fanem piłki (oglądam przez dekoder nc+) to szukałem najlepszego rozwiązania. Początkowo byłem zachłyśnięty 4k oraz Oled i w tym segmencie szukałem sprzętu. Przez kilka tygodnie jeździłem od sklepu do sklepu i testowałem przeróżne telewizory 4k w przedziale cenowym do 6-7 tys, i byłem zawiedziony tym co prezentują po wyłączeniu transmisji 4k. Jakieś tydzień temu facet ze sklepu zapytał dlaczego tak się uparłem na to 4k i zaproponował sony kdl-w809c. To był strzał w 10 bo obraz jaki generuje ten TV (kalibrowałem na własną modłę) był jak dla mnie dużo lepszy od tego co obecnie posiadałem. Co prawda zakochałem się w Oled LG b6j ale cena 10tys ostudziła mój zapał. Wracając do tematu, ten Sony jest stworzony do oglądania piłki (obraz ostry, brak smużenia czy innych artefaktów), ma bardzo dobry kontrast i świetne kolory a Android nie sprawia żadnych problemów (jak dotąd zero zawiech, śmiga jak błyskawica). Była jeszcze jedna rzecz, która przeważyła nad wyborem fhd. Dużo oglądam filmów na divx w słabej rozdzielczości a TV 4k próbując skalować taki materiał robiły z obrazu siekankę. Sumując obecne tv 4k nie są warte swojej ceny. Za 5-7 lat dzisiaj kupione 4k będą już staruszkami z wadami wieku dziecięcego i dopiero wtedy technologia 4k będzie tak dopracowana jak obecne FHD. Obecnie brak jakiegokolwiek sensu kupowania TV 4k jeśli tak jak ja ogląda się wyłącznie transmisje TV oraz filmy divx lub blu-ray.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tym roku telewizory 4K zdemolują technologię fullhd.
Za chwilę ukażą line up każdej firmy.
Sony ma mieć fullhd ale tylko entry level, Samsung dwie najtańsze serie i tylko 50 Hz. Inni jeszcze nie wiadomo ale też raczej tylko 50Hz i też tylko najtańsze modele. Tak jak poprzednio topory wojenne full hd a hdready, czy plazma vs lcd - już zardzewiały.
Ten rok jest ostatni dla resztek fullhd.

Sony seria w809 - bardzo dobra, chociaż wiele osób ma zupełnie inne zdanie.
Podobnie jak 4K są w zależności od modeli - chociaż wiele osób ma inne zdanie. Nie mniej ważną sprawą bez zmian dla osób kochających najlepszą jakość - nie ma innego kierunku jak 4K.
Najlepsze oceny na świecie na różnych portalach nie zgarniają fullhd ale 4K.
Modele 4K i 100 Hz z aktualnych jeszcze linii ( bo też się kończą) zachwycają ich użytkowników.
 
Do góry