Telewizor do około 2000

jakubczyk

New member
Witam

Noszę się z zamiarem zakupu TV pomiędzy 40-46" z naciskiem na 40 ale sam nie wiem jaka marka. Aktualnie posiadam plazmę Panasonic panasonic tx-p42g30e ale została w starym mieszkaniu. Teraz szukam coś do kawalerki do pokoju około 20 m2 ale kiedyś będzie miał służyć w mieszkaniu docelowym. Nie wiem czemu ale czytając opinie skłania mnie coś do Sonego lub Philipsa ale natrafiłem na kilka negatywnych opinii dotyczących Androida. Wiem, że do kwoty około 2000 szału nie ma ale powiem, tak że : wyleczyłem się w ładowanie pieniędzy w sprzęt którego funkcji nie wykorzystam :) szukam coś cena jakość ;)
 
Ostatnia edycja:

jakubczyk

New member
A mam pytanie o Sony KDL-43W750 lub 755 czy są warte uwagi, dobra jakość? Ewentualnie coś może z Panasonica?

Widziałem też Philipsa co polecasz ale nie wiem czy bym korzystał z tej funkcji Ambilight....

Wiem że cena inna ale myślę że mogę troszkę dolożyć aby kupić coś lepszego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic nie produkuje modeli 42".
I ten Sony gra lepiej niz Panasonic.
Jeśli masz go jeszcze gdzie kupić to będzie dobry wybór.

I Twoja ostatnia myśl jest godna uwagi. Bo jeśli zakup na więcej niż na 3-4 lata to powinieneś brać 4K i 100Hz - czyli Philips 43PUS6501.
Model ma jeszcze HDR, VP9 i ambilight.
 

jakubczyk

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Napisałeś że jeżeli mam go gdzie kupić to chodziło o model 755? Ostatnie pytanie to o te Hz bo wiem że Sony ma 50 a Philips 100. Napisz proszę jakie to będzie miało dla mnie znaczenie i o co dokładnie w tym chodzi, zakładam że jak Sony wypuszcza model 50hz to chyba kaszany nie sprzedają....
 

agricola

New member
6501 jest modelem 100 Hz. Warto do lepszej matrycy dopłacić - będziesz widzieć to w sporcie, w grach komputerowych, w filmie. Możesz spokojnie wtedy wyłączyć wszystkie upłynniacze na pokładzie, a telewizor i tak będzie chodził świetnie - jeśli Ci będą przeszkadzać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu nie chodzi o "kaszanę" ale o płynność :

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html

jakubczyk - a co ile lat wymieniasz telewizor ?
 

jakubczyk

New member
Patrząc na czas to teraz wychodzi ze 4-5 lat. Chodzi też o jedną rzecz jaką założyłem ze budżet to 2000 ale podnioslem do 2200 i chce się tak wyrobić gdyż co chwilę można dołożyć stowke dwie i będzie znowu coś lepszego.... Jak z autem tylko dołożyć tysiąc dwa i już jest młodszy albbo lepiej wyposażony....
 

jakubczyk

New member
Witam. Na początku chciałem podziękować za podpowiedzi dotyczące zapytania.

Otóż zakupiłem telewizor Sony KDL-43WD75 i mam nadzieję, że nie będę żałował. W sklepie porownywalem go z Philipsem 6501 i Samsungiem. Telewizory na moją prośbę zostały zawieszone na jednej wysokości obok siebie, włączony został obraz normalnej telewizji tj Polsat, Tv4, TVN, TVP2 i ku mojemu zdziwieniu narzeczona po 3 minutkach stwierdziła że Sony. Obraz faktycznie ładny, płynny, stonowany. Wyposażenie Smart nie powala ale nie jestem gadzeciazem, czy fanem internetu w Tv więc mi wystarczy a jak będę chciał coś więcej to podlacze lapaka. Wykonanie i aspekt wizualny wg Nas najlepszy z tych 3 modeli miał Sony ale to nasza opinia gdyż są różne gusta. Oglądałem już skoki narciarskie, slalom gigant, siatkówkę i piłkę nożną i nie widzę rozmytego obrazu itp rzeczy. Może nie jestem na to przeczulony nie wiem, nie mam pojęcia.

Powiem tak, że budżet lekko przekroczylem gdyż wydałem 2099 zł (wytargowany) plus raty 0% co mi pasowało. Teraz po kilku dniach oglądanie nie żałuję, gdyż telewizor wizualnie wygląda rewelacyjnie, bardzo elegancko , ma ładny i wyraźny obraz, głośniki ? mogą być ale lepsze mam w plazmie Panasonica :) pilot o obsługa menu : pilot jest ok, co do obsługi menu muszę się przyzwyczaić gdyż w niektóre funkcje muszę wchodzić gdyż nie mają skrótu z pilota ale też nie wiadomo jak nie zmieniam więc da radę, zasilacz jest zewnetrzy więc trzeba go schować ale chyba na plus bo układ zasilania nie nagrzewa się pod obudową razem z ekranem. Szkoda że tylko. 2 lata gwarancji ale wiem że mogę przedłużyć do 5 lat za 350 zł więc cena chyba ok jak za 5 lat spokoju.

Pozdrawiam Jarek
 
Do góry