Telewizor do 5000

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tego co podałeś przy 4K to ja bym wybrał zdecydowanie Sony 85XH90.
To masz zakup na długie, długie lata.
I masz go z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
 

Davide

Member
Dzięki bardzo za odpowiedz. Pozostanę przy wyborze Sony 85XH90.
Czas na szczęście mi sprzyja. Już spadł do 10499. Zobaczymy co pokaże black friday czy okres przedświąteczny
 

przemoo

New member
witam

co polecicie w okolicach 5k, 65 cali, głownie do sportu a czasami kosola (X series, PS5)
zastanawiam się nad:
- samsung qe65q80tat
- LG 65 nano 913


 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Dziękuje za odpowiedź. Zakup telewizora dzisiaj to naprawdę ciężki temat.
1 grudnia wprowadzam się do nowego mieszkania, więc już telewizor kupić będę chciał . Kwota to 10 tys

Sony 85XH95, przekracza budżet oraz posiada brak HDMi 2.1, a Xbox series X podłączyć pod telewizor będę chciał.
Samsung 85Q95T, przekracza budżet, lecz brak mu Dolby Vision
LG77GX grubo przekracza budżet, ale przepalenia itp. Kolega właśnie oddał, bo mu siadła wersja 65 cali. Ale może to jeden przypadek na milion
LG77 CX przekracza budżet, ale cały czas dbać o tv jak o jajko i wyliczać ilość godzin, by go nie przepalić jest naprawdę śmieszna.
Pozostaje Sony 85XH90, ale ludzie zgłaszają wciąż jakieś problemy, wciąż leci z ceny i to bardzo grubo, gdzie można kupić już go za 9 tys.

Jaki telewizor trzeba kupić i ile trzeba na niego wydać, by mieć święty sposób na 5-6 lat ?
 

Davide

Member
Dzięki. Wprowadziłem się do nowego mieszkania i do piątku mają przyjść meble. Odwołali mi i Żonie spektakle do końca marca , więc moglibyśmy nadrobić trochę filmów. Jedyny mankament to brak telewizora. W końcu mogłem zmierzyć ściany w salonie i do telewizora mam odległość 460 cm , a szerokość ściany to 419. Nie chce zajmować połowy ściany telewizorem, wiec z telewizora 85 cali zrezygnowałem. Myślałem ogólnie o oledzie LGGX w wersji 65 cali, ale naprawdę chce telewizor na dłużej , a nie chce całej rodzinie wypisywać listy jak dbać o telewizor , czy powiedzieć Żonie , ze w telewizorze za 10 tys musi uważać z wiadomościami. Więc uderzyłem w 75 cali. Lubię również nie raz pograć.
Wybrałem
Sony 75XH90
Sony 75XH9505
Samsung 75Q95T

I w sumie od dwóch dni siedzę ma tym i nie wiem co wybrać
Chce jeszcze jbl bar 9.1. Nie zwracając na atmos. Sufit mam na wysokości 3,6 metra , wiec nie będę się łudził , ze ten dźwięk się odbije
 

SDman

Banned
Bardzo dobre podejście, zawęziłbym do XH95 lub Q95T, android vs Tizen.
Ta wersja androida jest bardzo przemyślana np. 2 kliknięcia i wiadomości lecą bez wizji (eko dajmy żyć planecie)
Samsung One Connect suuuper wolność od kabli mega, a tryb ambiente też pozwala "energo oszczędnie" cieszyć się zdjęciami -info lub dostępnymi efektami.
Drażni natomiast brak Dolby Vision -be Samsung za to.
Trudny to wybór ale między tymi dwoma na szczęście.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko przy One Connect trzeba mieć półkę/szafkę pod TV bo mamy właściwie 2 urządzenia. Wieszając TV na ścianie nie zawsze mamy taką opcję (np. ja nie mam bo pod TV nie ma już nic).
Co do Dolby Vision, to coraz mniej podoba mi się ta opcja. Owszem, robi wrażenie jak się włączy dobry film na Netflixie (mam SONY XH95) ale często też drażni nagłymi atakami jasności, oślepia i powoduje u mnie pieczenie oczu. Powoli dochodzę do wniosku, że wolę klasyczny SDR.
Żona ma podobne odczucia (z wyjątkiem pieczenia oczu).
 

Davide

Member
Dziękuje za odpowiedzi.
Tizen jest fajny . Oraz ta opcja jednego kabla . Tizen ma aplikacje MetOpera co mi się podobało , lecz w moich samsungach KS7000 jak i ks8000 odkleiła się matryca . Z Sony tez nie mam zaciekawej historii , ponieważ jak telewizor od nich ci siądzie to będę próbowali ci wcisnąć o polowe tańszy , używany na wymianę. Jednak zrobię jeszcze jedno podejście do Sony 75XH9505. Jedyne co mi w nim brakuje to hdmi 2.1 . Dzisiaj czytałem na jakimś zagranicznym forum , ze ponoć ma być zaktualizowany w przyszłym toku jak wyprzedadzą problematyczny XH90, ale szczerze w to wątpię
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO ogólnej sytuacji, deklarowanych potrzeb i oczekiwania wybrałbym Sony 75 XH90. Masz już z HDMI 2,1.
A zaoszczędzoną kwotę odłóż i dozbierasz jednak przy następnej zmianie na Oleda 77". Tu nie musisz iść na kompromisy. Masz dla niebieskich członków forum specjalną ofertę z pakietem. Wiele osób z branży "spektakli" właśnie no Oledach nadrabiają zaległości filmowej.
 

SDman

Banned
Co do Dolby Vision, to coraz mniej podoba mi się ta opcja. Owszem, robi wrażenie jak się włączy dobry film na Netflixie (mam SONY XH95) ale często też drażni nagłymi atakami jasności, oślepia i powoduje u mnie pieczenie oczu. Powoli dochodzę do wniosku, że wolę klasyczny SDR.
Żona ma podobne odczucia (z wyjątkiem pieczenia oczu).
Bardzo cenna uwaga, dziękuję.
Przy mocnym zastanawianiu się nad zmianą PDP zawsze było to postrzegane na plus, a jednak wymaga weryfikacji. Do tej pory skupiałem się tyko nad reprodukcją
treści HD z DVB-C bo to na 80% moje oglądanie TV.
 

Davide

Member
Dziękuje za pomoc.
Zastanowię się między 75xh90 vs 75xh95, zastanowię się również jednak nad 85xh90. Rozrysowalem sobie na ścianie wielkości telewizorów ( i tak ściany niedługo będę malował) i ten 85 nie jest w sumie za duży. Żonę trochę ten rozmiar przeraża , ale w sumie telewizor na tak dużej ścianie zginie. Przemyśle wszystko i się zastanowię. Szczerze problem bym mniejszy jak gotówki nie miałem, a teraz zaczęłam się jeszcze bardziej zastanawiać. Dziękuje Wam za pomoc . Napisze co kupiłem
 

Davide

Member
I nic nie kupiłem.
Stoję w miejscu i się zastanawiam.
Lg 66GX i strach przed wypaleniem
Czy Sony 75Xh95
Odległość do tv 4 metry.

Wesołych świat Wam życzę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już 10 generacja oledów.
Ma teraz 7 zabezpieczeń.
Gra fenomenalnie. Żaden lcd nie ma szans.
Jak zadzwonisz dostaniesz dokładne wytyczne co jeszcze dodatkowo zrobić.
I masz radość każdego dnia.
 

Davide

Member
Obraz piękny ale zwróciłem 65GX. Gdy ekran na tv jest pełny jest Ok, ale większość filmow posiada czarne pasy u góry i na dole i podczas tego panoramicznego obrazu tv okazał się dla mnie za mały . Na 77 oled mnie nie stać. Czy wiecie może kiedy pojawi się Sony 75X95J i w jakiej cenie?
 
Do góry