Telewizor do 3.5k 60 cali - Samsung J6240 vs LG UH605, prosba o szybką pomoc

shadow_walke

New member
Witam, mam do wydania plus minus 3500 zł, dzisiaj byłem w saturnie i do wyboru są dwa telewizory 60 cali w tej cenie:

LG LED 60UH605 4k- cena 3999 = zwrot 300 zł w promocji + 300 zł do wyboru czegoś w saturnie - wychodzi 3400 zł za tv

Samsung UE60J6240 - cena 3499 + 300 zł do wyboru czegos w saturnie - wychodzi 3199 zł za tv

Gram głownie w gry na ps4 i oglądam seriale w 1080p (bardzo często).

Aktualnie mam Samsung UE48H6400 - telewizor fajny ale wolałbym większy :)

Czy te telewizory sa slabsze do ogladania filmow/grania w gry mimo wiekszej matrycy ?

Czy mógłby ktoś mi doradzić ? Muszę coś wybrać do jutra.

Pozdrawiam
Maciek
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Nie znam LG ale Samsunga moge polecic - mam PS3 i obraz w trybie "gra" jest BDB, filmy na wprost bdb (va), na 3-4 lata dobry tv
W tym LG to podobno takie pseudo 4K jest ale jak mowie nie znam to sie nie wypowiadam.
 

shadow_walke

New member
Dzięki za podpowiedź :)

Prosze jeszcze dajcie znac czy te 60 hz nie bedzie przeszkadzac w tym J6240 ?

Aktualnie mam UE48H6400 i ponoc tu matryca jest 100/120 hz

Pozdr
 

memento_

New member
H6400 chcesz zamienić taki dobry model ?
Kosztem tych 12 cali i mając świadomość, że obraz będzie ciut gorszy ;)
Pomysł nad dopłatą serio .... Zamienił stryjek siekierke na....
 

maniek530

Banned
Dzięki za podpowiedź :)

Prosze jeszcze dajcie znac czy te 60 hz nie bedzie przeszkadzac w tym J6240 ?

Aktualnie mam UE48H6400 i ponoc tu matryca jest 100/120 hz

Pozdr
Napiszę w punktach :
- 60" (jak i 50") w j6240 mają matryce 120Hz - tylko model 40" ma 60Hz
- 12" robi różnice i to dużą - ja zmieniłem z 47" na 60" i jest duża różnica (jak było by więcej też bym się nie obraził :p)
- w Twoim też jest matryca 100/120Hz
- model H6400 ma/miał problem z kurzem na matrycach - w j6240 o tym nie słyszałem

Jeśli Twój 48" wydaje się mały śmiało możesz zmienić na j6240 !
Sprzedaż swój i trochę kasy odzyskasz - ja tak zrobiłem i połowa nowego j6240 mi się zwróciła:eek:k:
 

shadow_walke

New member
Napiszę w punktach :
- 60" (jak i 50") w j6240 mają matryce 120Hz - tylko model 40" ma 60Hz
- 12" robi różnice i to dużą - ja zmieniłem z 47" na 60" i jest duża różnica (jak było by więcej też bym się nie obraził :p)
- w Twoim też jest matryca 100/120Hz
- model H6400 ma/miał problem z kurzem na matrycach - w j6240 o tym nie słyszałem

Jeśli Twój 48" wydaje się mały śmiało możesz zmienić na j6240 !
Sprzedaż swój i trochę kasy odzyskasz - ja tak zrobiłem i połowa nowego j6240 mi się zwróciła:eek:k:

Dzieki za odpowiedz - nie kumam tylko czemu Pan w Saturnie (doradca samsunga) usilnie twierdził że w tym j6240 jest na 100% matryca 60hz, tyle ze mowil ze ma dobry procesor czegos tam i ten efekt ghostingu jest prawie niezauważalny :|
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie każdy musi dokładnie się znać,mógł też pomylić z innym TV,jest ich pełno w Saturnie... 60j6240.jpg
 

shadow_walke

New member
Dzięki wielkie za informacje - o tyle dziwne ze ten Pan wydawał się jakby znał bardzo ten model i nawet nakazał mi zajrzenie na te forum gdzie ponoć użytkownicy sami przyznają ze jest to matryca 60 hz. Szkoda gadać :p

Czyli rozumiem, że za 3200 zł (300 zł promo w saturnie z 3499) cena za ten telewizor jest adekwatna do ceny/jakości ?

Ostatnie moje pytanie, bo widzę ze jeden z uzytkownikow powiedzial ze nie warto przesiadac sie z UE48H6400 bo jakość będzie słabsza, czy ktoś mogłby jeszcze wypowiedziec sie w tej sprawie ? :)
 

maniek530

Banned
Dzięki wielkie za informacje - o tyle dziwne ze ten Pan wydawał się jakby znał bardzo ten model i nawet nakazał mi zajrzenie na te forum gdzie ponoć użytkownicy sami przyznają ze jest to matryca 60 hz. Szkoda gadać :p

Czyli rozumiem, że za 3200 zł (300 zł promo w saturnie z 3499) cena za ten telewizor jest adekwatna do ceny/jakości ?

Ostatnie moje pytanie, bo widzę ze jeden z uzytkownikow powiedzial ze nie warto przesiadac sie z UE48H6400 bo jakość będzie słabsza, czy ktoś mogłby jeszcze wypowiedziec sie w tej sprawie ? :)

Wg mnie jakość nie będzie gorsza (nie miałem okazji widzieć H6400) - tylko doznania lepsze z racji 60".
Co do ceny to jest to na pewno kwota adekwatna do jakości produktu (niedawno można było go kupić za niecałe 3k w promo :p) - w tej cenie chyba nic na rynku lepszego nie znajdziesz - na 3-4 lata w sam raz - później można przesiąść się na OLEDA;)
 

CORTEZ

New member
Jestem po wizycie w 3 sklepie z 60" 6240 i wszyscy sprzedawcy (niezależnie od sieci) zgodnie twierdzą że to nie jest matryca 120Hz, a wiecie dlaczego? Bo cena za niska... Witki opadają. Co trzeba mieć (soft?) lub w jaki sposób to zweryfikować na miejscu? Pilne!
 

CORTEZ

New member
Wszystkie były z fabryki na Słowacji, w ostatnim sklepie po przyjęciu dopiero co dostawy m.in. z 6240 na stanie, pan sprzedawca nawet nie spojrzał i od razu wypalił "120 Hz", ale odradzam ładowanie się w 60" w FH, lepiej mniej a 4K. Bądź tu mądry. Pokazał mi palcem LG 55UH6507 niby też na setce w cenie o niecałe 300 zł niższej.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Następny pan który moim zdaniem nie jest dobrze poinformowany ! Ten LG ma na 100 % matryce 60 Hz,LG dopiero od UH770 mają matryce 120 Hz.Na dodatek ten LG55UH6507 jest na matrycy RGBW "oszukane" 4K.Matryce IPS-M.Odradzam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego memento UE60J6240 jest na matrycy VA i zapewniam Ciebie,że jakość obrazu jest bardzo dobra ! H6400 to już historia i nie jest tematem tego wątku.Czytaj ze zrozumieniem koledze chodzi o Samsunga UE60J6240.Tego LG odradzam patrz wyżej !
 
Ostatnia edycja:
Do góry