Telewizor 55 cali, 8 tys.

Kacper20

New member
1. odległość od ekranu? - 4 m
2. jak słońce świeci w pokoju? słońce świeci z boku na telewizor, przez duze okna tarasowe
3. Jak duży jest pokój? - 5x7 m, telewizor na scianie
4. Preferowana technologia - Nie mam preferencji. Wybiorę to, co lepsze.
5. jaki masz obecnie telewizor? - SONY 40W4000
6. jakie programy najczęściej oglądasz? : sportowe, filmy.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniami i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zdarza się tak i tak, częściej przy delikatnym świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? - Brak preferencji
10. matryca błyszcząca czy matowa? - jw.
11. preferowana wielkość telewizora? 55.
12. preferowana marka? brak
13. czego nie lubisz w telewizorach?
14. jakie urządzenia będą podłączone? telewizja HD, ps3, komputer
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? pół na pół
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? najczęściej na wprost, ew. z niewielkiego kąta
17. czy ważne jest wifi ? lepiej, by było wifi.
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie są konieczne
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, ps3, pc,
26. Jaki masz sygnał: telewizja cyfrowa
27. ile programów HD? kilkanaście
28. ma stać czy wisieć? do ustalenia, raczej wisieć.
29.Rozdzielczość: full hd
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: cena/jakość
32.Ile osób ogląda: jednocześnie najczęściej 3-4.
33.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5, weekendy możliwe dłużej
34.Jaka klasa cenowa: 8000 zł.
 

awujotka

New member
Bez reklam
My ostatnio zamieniliśmy Sony 46Z4500 na Samsunga UE55D7000. Mogę ci ten model z czystym sumieniem polecić. Skok jakościowy obrazu bardzo duży, mimo że soniak najgorszy nie był;-), no i jeszcze dla nielubiących srebrnych ramek - ten model ma czarno-szklaną.
Tu możesz poczytać o blaskach i cieniach:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67213-tv-lcd-led-samsung-d7000-46-wszystko-o-serii-d7000-1.html

Mam podłączoną N-kę - obraz bardzo dobry, filmy z blu-raya - miodzio, 3d - jak na razie oglądaliśmy reklamówki ze Smart Huba, ale i konwersja do 3d każdego kanału idzie mu w miarę dobrze.
Cena w Euro RTV - 8299, choć ostatnio w Saturnach był za 7999.
pozdrawiam i życzę takiego wyboru, z którego będziesz zadowolony:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skończyłem test WT50 Panasonica i to jest extra klasa w telewizorach LCD.
Test jutro lub pojutrze.
 

mistrzb

Member
Ale prosba byla o tv w cenie do 8 tys, a ty polecasz 55wt50, ktory bedzie pewnie kosztowac 12-13 tys!! W tej chwili 55dt50 kosztuje 12499zl!!! Lekkie przegiecie ;)
 

mistrzb

Member
Juz niedlugo bedzie do dostania sony hx850 w MM za 7750 zl :) Poczekamy na dokladniejsze testy, ale ma byc ekstra. Moze to wlasnie ten "wlasciwy" model, zwlaszcza ze w tej chwili masz sony'ego ;)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
dokladnie tez mialem polecic 55HX850 od Sony, opinie mozna poczytac juz zza granicą, i chyba tyle w temacie :)

mistrzb - skad znasz dokladne ceny w MM ? po ile bedzie 46HX850 wiesz moze ?
 

Kacper20

New member
Hej,
Po chwili sprawdzania jestem zainteresowany szczególnie tym sonym i samsungiem 55D7000 i sharpem. Nie wiem, czy 60 nie będzie przesadą, ale to zwłaszcza, że mam salon połączony z jadalnią taka wielkość czasem może się przydać.
Będę czekał na jakieś testy. Myślę, że na razie ograniczę się do tej 3. I oczywiście wybiorę się gdzieś do sklepu, żeby wyrobić sobie jakąkolwiek opinię.
 

Kacper20

New member
Bardziej kieruję się ku Samsungowi i SONY. Oba do 8 tys. Zakup - nie spieszy się jakoś strasznie, ale chciałbym mieć tv w maju już na pewno.
 

pabloski79

New member
Ja rozwazam te same modele co ty, do tego tez biore pod uwage panasa l55et5e, tez wyglada niezle i tez ta klasa cenowa. Sam juz nie wiem.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

awujotka

New member
Bez reklam
Hej,
Po chwili sprawdzania jestem zainteresowany szczególnie tym sonym i samsungiem 55D7000 i sharpem.

Jeśli chodzi o Samsunga - to model zaczyna znikać ze sklepów. Jak ja kupowałam swój (2 tyg. temu) w sieci Euro na całą Polskę było niecałe 30 szt. Nie wiem, ile mieli (mają) w sieci Saturn, ale fakt, że przed promocją w Warszawie były tylko egzemplarze wystawowe. A tv jest naprawdę świetny:)
 

Kacper20

New member
Kiki: Z tych dwóch TV - będziesz miał do testów Sonego?
Myślę, że ograniczam się do ich dwóch. Oglądałem SAMSUNGA jakiś miesiąc temu w sklepie, ciekaw jestem jak ma się on do SONY'ego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony czekamy na modele do testów. Zaraz po weekendzie wjadą na testy nowe modele Samsunga, bo widziałeś też stare.
Jeśli zakup w maju to będziesz już miał większość informacji - tylko musisz być - niebieski.
 

Kacper20

New member
Taak. A ceny Samsungów nowych możliwe, że spadną? U mnie 8 tys, 8200 to taki maks. Więc te które wymieniłem pasują, nowa seria - niezbyt.
 

Kacper20

New member
Cóż. W takim razie poczekam z zakupem do maja. I wtedy zadecyduję między Samsungiem nowym z serii 7, a tym SONY. Czy może uważasz, że jakieś inne TV warte polecenia się pojawiają obecnie? Do tych warunków, które przedstawiłem.
 
Do góry