Telewizor 55-60 cali, niekoniecznie 4K

DARK7RIDER

New member
Którzy każdemu próbują wcisnąć 120 Hz, nie ważne co będzie oglądał 😂
Ludzie to jest tylko telewizor a wy to traktujecie jak jakaś wielka inwestycje, sam kiedyś chciałem mieć jak najlepszy z wszystkim co sie tylko da, ale tak po głębszym przemyśleniu, stwierdziłem ze są dużo ważniejsze życzy niż jakieś pudło. Dlatego moja porada jest skierowana głównie dla osób które nie są użytkownikami "zaawansowanymi", cokolwiek to znaczy 😂
 

dratt

New member
Ja tylko w sprawie kalkulatorów odległości - mam obecnie tv 46 calowy a mimo to widzę, czy broszka premier jest nowa czy ta co wczoraj. Tak więc przy 58 calach będę widział sporo lepiej (nie tylko broszkę ofkors). Pewnie, że im więcej tym lepiej, ale podawane w kalkulatorach odległości mogą mieć praktyczne zastosowanie tylko w wyjątkowo małych pokojach - przy 60 calowym 4K 1,3 m od tv? Serio? Mam kurna większą garderobę. Więc póki jeszcze nie robię przelewu to się w poszukiwaniach nie ograniczam. U mnie po prostu z czysto technicznego punktu widzenia 60 cali i powyżej spowoduje konieczność przeróbki panelu, na którym wisi odbiornik, ale to oczywiście do zrobienia.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
I to chciałem usłyszeć. Jak dla mnie to dość dobry kompromis między moimi typami a oczekiwaniami połowicy. Muszę tylko bardziej zagłębić się w temat zależności obrazu od częstotliwości matrycy, bo nie ukrywam, że w tym co pisze @kiki jednak coś jest.

A co sądzić o np. Samsungu ue65j6250? Cena przy rozmiarze byłaby ok.

Zarówno 60J6240 jak i 65J6250 to b. dobry wybór. Mają matryce 100Hz, podświetlenie Direct LED i b.dobrą cenę
 

DARK7RIDER

New member
a tutaj jakby ktoś nie zauważył :"The only advantage of a 120Hz+ refresh rate TV are the soap opera effect and supporting 24p playback capabilities. In our video, the soap opera effect option was set to off because most people don't like that option."
 

pepka

Member
Bez reklam
J6250 to "dziwny" tv. Pojawił się kiedyś z zaskoczsnia i podobno jest całkiem przyzwoity. Ciężko jednak o jakieś testy, opinie, nawet o użytkowników.
 

DARK7RIDER

New member
Malix7
kolega umie czytać? Czy jest w trakcie kończenia podstawówki?
"A co do ww samsunga, fajny tv miałem okazję oglądać w markecie, sam się nad nim poważnie zastanawiałem."
Już tłumaczę to zdanie, bo widzę, że nie rozumiesz.
Widziałem ten model samsunga i wiem jak to wygląda na żywo, i jak działa. Chciałem go sobie kupić, lecz wybrałem inny. To właśnie znaczyło moje zdanie.

A co do twojej sarkastycznej odpowiedzi, nie widziałem tego telewizora na oczy, więc nie będę się wypowiadał. Jest to poważna dyskusja a nie losowe propozycje.
 
Do góry