Telewizor 49" do 3.5tys

tard14

New member
Witam serdecznie.
Poszukuje telewizora do ok. 3.5tysiaca zlotych, 49" UHD, zalezy mi na dobrej jakosci obrazu, w miare przyzwoitym smart TV, mozliwosci komunikacji ze smartfonem sony i obejrzeniu filmu w przegladarce.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojetne
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony patrzac od strony telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor?
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? przyzwoity smartTV i dobra jakosc obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja cyfrowa
10. Jakie urządzenia? PC, smartfon
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, gry
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Od czasu do czasu
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 48-50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?slaba jakosc obrazu i zawieszanie systemow smartTV
19. Więcej oglądasz w dzień czy wieczorami? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3700
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie


Tutaj telewizory, ktore obserwowalem w sklepach, czy ktorys z nich jest wart ceny?

Panasonic tx-49ex633e
LG 49"UH668V
Samsung 50"JU6872

Wiem, ze wszystkie matryce maja 50Hz, tylko czy bedzie to az tak odczuwalna roznica niz matryca 100Hz?

Pozdrawiam
 

agricola

New member
A Philipsa rozważasz. Do oglądania wieczorami ambilight, ale najważniejsze, że model 6561 ma 120 Hz matrycę. Nawet 6501 ma już takie odświeżanie. Także ja akurat odradzam kupowanie TV z 50 Hz wyświetlaczem kiedy masz w zasięgu o wiele lepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież masz w zasięgu modele 100Hz:
- Philips 49PUS7101 za 3599 zł
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
- TCL 50S7806 za 2699 zł

Ale większy Ci się nie mieści ?
 

vanishHD

New member
Jak ci wejdzie większy to kup Samsung UE55KU6400 zw względu na lepszą matrycę SVA.

Jak musi być rozmiarowo do 50cali to:

Samsung UE50KU6072
TCL U49P6046
Thomson 49UC6406

i jeszcze ci sporo kasy zostanie.
 

tard14

New member
Dziekuje za odpowiedzi,

Jesli chodzi o Philips 49PUS6561 - ogladalem go w sklepie, mialem wrazenie ze jakosc obrazu w panasonicu ex633 byla o wiele lepsza. A co powiecie o Panasonicu 49" EX700 lub EX703? (I czym te dwa modele sie roznia?) Obydwa maja matryce VA
TCL raczej odpada, wiekszy sie zmiesci, ale nie wiem czy nie bedzie za duzy :)
 

tard14

New member
Rozumiem, ze to model 50Hz, ale chodzi mi o fakt, czy telewizor jest dobry. Nie wiem na jakich ustawieniach to bylo wlaczone(sklep elektroniczny). Jak sie ma smart TV w tym Phillipsie7101?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Smart jest 10 razy lepszy w Philipsie niż w Panas.
Masz Androida 6,0, Kodi 17 i pełne multimedia.
 

tard14

New member
Poczytalem o Phillipsie PUS7181, czy warto dolozyc do soundbara? Czy w modelu PUS7101 znajduje sie z tylu subwoofer? Nigdzie nei znalazlem informacji, dziekuje za odpowiedzi
 

strazakp

Banned
Smart jest 10 razy lepszy w Philipsie niż w Panas.
Masz Androida 6,0, Kodi 17 i pełne multimedia.
Zapomniałeś dodać że według ciebie...

A dla mnie w zupełności wystarczający jest smart w Panasonic...m.in dlatego że do aplikacji służy mi przede wszystkim tablet a nie telewizor.
 
Ostatnia edycja:

tard14

New member
Jakos nie ufam TCL, wybieram miedzy Panasonic 49"ex700 albo ex703 (czym sie roznia?), a Philipsem PUS7181.
Philips ma lepsze odswiezanie, a z nasyceniem i ostroscia obrazu w ktorym przypadku bedzie lepiej? Philips czy Panas?
 

strazakp

Banned
Jakos nie ufam TCL, wybieram miedzy Panasonic 49"ex700 albo ex703 (czym sie roznia?), a Philipsem PUS7181.
Philips ma lepsze odswiezanie, a z nasyceniem i ostroscia obrazu w ktorym przypadku bedzie lepiej? Philips czy Panas?
Wydaje mi się że są to te same modele Panasonica.
Ja bym jednak postawił na Panasonica!!! W tym przypadku 50hz plus elektronika dają sobie świetnie radę...rozbieżności w sporcie.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba widzialem tylko w sklepie, Philipsa tez i wydawały sie całkiem niezłe w tej klasie cenowej. Ale w sklepie na materiałach testowych wszystko wyglada dobrze. Ja lubie Panasonica bo to solidna firma ale chyba jednak Philips. Co 100 Hz to nie 50Hz. gdyby wszystko mozna było elektronika poprawić to mielibyśmy wysyp super telewizorów a jak widac technologia wytworzenia 100 Hz jest dużo droższa. Rozbieżności w czasie reakcji sa duże od 2ms do 10 ms. Philips stosuje dobra elektronike ale Panasonic jeszcze lepsza szczególnie w wyższych modelach. Na twoim miejscu szukałbym Panasa z ubiegłorocznej serii z matryca 100HZ
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda, ze ta podstawaka cie ogranicza bo jest jeszcze dostepny bardzo dobry telewizor PANASONIC TX-50CX700E. Co prawda Fire Fox to staroc ale mnie nie przeszkadza w moim Panasie
 

strazakp

Banned
Szkoda, ze ta podstawaka cie ogranicza bo jest jeszcze dostepny bardzo dobry telewizor PANASONIC TX-50CX700E. Co prawda Fire Fox to staroc ale mnie nie przeszkadza w moim Panasie
Mi też Firefox nie przeszkadza.
Ja gdybym nie wiedział że mój Panas ma 50hz to bym spokojnie mógł stwierdzić że ma 100hz bo w tym przypadku dla mnie to tylko liczba
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moge cos powiedziec o telewizorach bo zmieniłem ich ostatnio sporo. ponad dwa lata mam Panasonica CX750 i to jest jedyny, ktorego nie wymieniam. W mieszkaniu mam 4 telewizory i w drugim słuzbowym kolejne dwa. Tylko w okresie dwóch lat wumieniłem dwa Sony X8309 i XD9303 (ten calkiem niezły). Samsunga KS8000 i Ks9000 i Samsunga KU 7000 (50 HZ)- miałem go dwa dni i sprzedałem koledze ze strata. XD zamieniłem na Samsuga QLED serii 7 (jestem z niego zadowolony). W miedzy czasie kupowałem jeszcze Philipsa PUS 7181 na IPS dla corki- bardzo zadowolona i wspomnainego Panasonica CX700 na VA. Mam jeszcze plazme Panasa ST i to jest mój wzór. Ale CX750 nie sprzedam. kolory ekstra, reprodukcja ekstra, Jasnosc super bright wiec nie brakuje. Jedyna wada to lokalne podswietlenie- po prostu je wyłaczyłem i jest wszystko ok. Do zakupu mam jeszcze dwa TV, dla rodziców i duzy do salonu. Dla rodziców bedzie to TCL a do salonu albo Sony XE9000 albo XE9303 albo OLED ale czekam wlasnie na OLED Philipsa i Panasa. ten od Sony mnie troszke rozczarował. Przez to tylne podpracie ekran jest pod katem. Beznadzieja
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście wymieniłem dwa Samsungi i dwa Sony a nie Panasoniki. Panasonik zostaje
 
Ostatnia edycja:

tard14

New member
Dziekuje za odpowiedzi, zostaly tylko te 2 modele
A roznica 50-100hz tyczy sie odswiezania obrazu, a jak to jest z jakoscia? ostrosc i odwzorowanie kolorow + nasycenie w ktorym z tych 2 jest lepsza? Panas EX700 czy PUS7181?
 
Do góry