Telewizor 49" do 3.5tys

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma 100 Hz a Panasonic 50 HZ.
Panas ma najmniej aplikacji , Philips ma Androida 6,0, MxPlayer, Kodi 17
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem tylko jeden telewizor 50 Hz i to niezbyt długo. Przy ogladaniu filmów nie widac zbyt dużej różnicy za to przy sporcie mi przeszkadzało.Był to Samsung ze średniej półki w rozmiarze 40 cali więc tak bardzo nie przywiązywałem do niego uwagi ale gdy trafiła sie tylko okazja sprzedania go i zamiany na 100Hz to to zrobiłem. Byc może mnie to bardziej przeszkadzało bo wiedziałem na co patrzeć. Panasoniki i Sony mają dobre algorytmy obrabiania obrazu więc dla wielu ludzi to w zupełności wystarczy kiedy maja 50Hz a za to solidność i dobre kolory. Ja jednak bym postawił na Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

tard14

New member
Okej, dziekuje za info. W piatek pojade obejrzec oba modele, polecacie moze jakies materialy wideo do testow? Wezme ze soba usb i porownam oba tviki na tym samym filmiku
 

tard14

New member
Juz dwukrotnie pisalem:
"A roznica 50-100hz tyczy sie odswiezania obrazu, a jak to jest z jakoscia? ostrosc i odwzorowanie kolorow + nasycenie w ktorym z tych 2 jest lepsza? Panas EX700 czy PUS7181? " To chcialbym sprawdzic w sklepie, sa jakies polecane filmy testowe?
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Juz dwukrotnie pisalem:
"A roznica 50-100hz tyczy sie odswiezania obrazu, a jak to jest z jakoscia? ostrosc i odwzorowanie kolorow + nasycenie w ktorym z tych 2 jest lepsza? Panas EX700 czy PUS7181? " To chcialbym sprawdzic w sklepie, sa jakies polecane filmy testowe?

Ponieważ jestem nadal w Belgii więc wybór mam ograniczony ale wybrałem sie do MediaMarkt żeby rzucic okiem na oba telewizory.Ambilight w Philipsie robi dobre wrazenie nawet w dzien. na białej ścianie doskonale współgra z obrazem na ekranie. Jasność i kontrast wygladaj na słabsze niż w Panasoniku ale kolory takie jak lubie. Gładkie, płynne jak w LG z troche wyższej półki. Czerń bledsza niz w Panasoniku. Na obu leciał film SF Pasażerowie na chyba maksymalnych ustawieniach. Przy ośweitleniu sklepowym z odległości około 2 metrów obraz lepszy na Philipsie, taki lagodniejszy ale czerwienie jakby słabsze od Panasonika. cos jakby szarpanie obrazu było widac na obu ale nie wiem czy to wina materiału czy połaczenia odtwarzacza. Niestety nie mogłem sprawdzic jak telewizory zachowują sie przy szybkim ruchu bo to film niezbyt szybki ale jak kamera pokazywała panorame z góry do dołu to miałem wrażenie, że Philips radził sobie z tym lepiej. Ale może to wina katów bo stałem pomiędzy nimi a nie na wprost a Philips w tym zakresie był lepszy. Philips w ubiegłym roku miał problemy z martwymi pikselami ale na tym modelu nic nie było widać więc chyba ok. Dałbym im remis. Moja żona twierdzi jednak, że ostrzejsze kolory Panasonika jej bardziej pasowały. Ja jednak nie do końca jestem pewny. Czerń jest na pewno lepsza w Panasoniku ale za to gradacja szarości lepsza w Philipsie. Widac więcej szczegółów. A oba panele maja 8 Bit +FRC
 
Ostatnia edycja:

tard14

New member
Witam,
Obydwa telewizory testowalem w sklepie na filmie uhd(jak wroce podam nazwe).
Jezrli chodzi o nasycenie i ostrosc, zdecydowanie lepiej wypada Panasonic, ale to tyle jezeli chodzi o plusy. Plynnosc obrazu i ilosc kolorow znacznie pepiej wypada w Phillipsie, do tego system ambilight, android i system audio - nie wiem czy subwoofer ma dodatkowe ustawienia, ale ten w sklepie prawie nie gral(brak drgan na membranie).
Dziękuję za pomoc, wybralem Phillipsa w wersji 55cali (49 to za malo na 3.5-4m od tvika), zaliczka juz wplacona :)
 

strazakp

Banned
Witam,
Obydwa telewizory testowalem w sklepie na filmie uhd(jak wroce podam nazwe).
Jezrli chodzi o nasycenie i ostrosc, zdecydowanie lepiej wypada Panasonic, ale to tyle jezeli chodzi o plusy. Plynnosc obrazu i ilosc kolorow znacznie pepiej wypada w Phillipsie, do tego system ambilight, android i system audio - nie wiem czy subwoofer ma dodatkowe ustawienia, ale ten w sklepie prawie nie gral(brak drgan na membranie).
Dziękuję za pomoc, wybralem Phillipsa w wersji 55cali (49 to za malo na 3.5-4m od tvika), zaliczka juz wplacona :)
Brawo! Oby służył jak najlepiej i jak najdłużej :)
 

agricola

New member
Do każdego płaskiego telewizora warto prędzej czy później warto dołożyć soundbara (ja akurat korzystam z kolumn). Ale mimo wszystko polecałbym tego 7181, kiki już zresztą podał dane techniczne stanowiące o jego przewadze.
 

tard14

New member
Witam,
Telewizor od wczoraj jest w domu. Obraz super, ambilight petarda, jedyne co irytuje to przegladarka w smartTV. Mam pytanie, czy telewizor obsluguje wszystkie myszki i klawiatury na USB? Podlaczylem wczoraj mysz logitech g303 - obsluzyl. Chcialbym kupic jakas tania bezprzewodowa, czy telewizor sobie z tym poradzi?
Kolejne pytanie, czy znajde gdzies kalibracje pod PUS7181, i gdzie wybrac kolor sciany pod ambilight?
 
Do góry