Technika LCD 42" Full HD

wire

New member
Nie kupowałem z myślą o zwrocie.

Choć miałem oczywiście świadomość, że jest taka możliwość. Puki co dalej wszystko jest ok. Jedyne co mnie trochę zastanawia to, że włącza się kilka sekund, ale tak jak nadmieniałem wcześniej to mój pierwszy tak duży LCD, więc może tak ma być. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błedu.
 

Czaki31

New member
U nas też 40" HD Ready stało obok będąc o 100 zł droższe - jedynie obudowa lekko zaokrąglona od spodu z głośnikami po bokach bardziej mi sie podobała niż w modelu 42" Full HD.
Właśnie pilota wymieniono mi od 40", bo 37" mają innego.

Ja również nie kupowałem tylko po to, aby w ciągu 5 dni oddać, dobrze jednak mieć świadomość że gdyby coś było nie tak to można oddać bez żadnych konsekwencji.

Dostałem dziś tuner sat Kathrein UFS 910 - HD 1080i
Jestem pod wrażeniem efektu na kanałach nadawanych w technice HD - szczególnie ładnie widać na kanałach demo.

Na telewizorku kolory są ładne, a efekt bardzo realny.

Czaki31
 
Ostatnia edycja:

mirzaw

New member
Witajcie
Pragnę również podzielić się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania Technika LCD 42 Full Hd.
Kuiłem w TESCO w piątek za .. 2999,00!!
Udało mi się tak tanio bo sie machneli wcenie i wystawili cenę taką jak zapisałem. Co prawda "w kasie" okazało się że kosztuje 3700 ale nie dałem się oszukać. Cena była jak wół więc po 40 minutach kłutni z różnymi pracownikami w końcu udowodniłem im że nie trafili na frajera i musieli mi sprzedać za 2999.
Ale wracając do meritum
Telewizorek podłączony mam do Nki kablem HDMI i na próbę componentem. Mam też podłączoną normalną antenę, ale jakość sygnału jest baniata więc nie wspominam.
Obraz na programach HD (Discovery, N-sport, MGM jest naprawdę super (jednak co ciekawę - lepszy - bardziej miękki wydaje mi sie być na componencie. niestety HDMI przenosi bezpośrednio wszystkie "cyrowe" składniki - również super ostre krawędzie - co nie jest do końca naturalne.
Niestety na innych kanałach (nie HD) telewizorek mi niezaimponował. nieważne czy ustawisz na Nce 720 czy 1080 - obraz jak dla mnie słaby. Widać że owszem matryca jest FullHd ale elektronika jej do pięt nie dorasta (na czymś trzeba było zaoszczędzić) Skala kolorów jest bardzo mała i często widać braki w ilości kolorów. Po prostu nagle pojawiają się schodki barw.
Dodatkowo przy HDMI często widać smugi i ślady "echa" na czarnych pasach przy normalym ekranie (bez zomu) widać jakieś naloty...
Jednak jak wspomniałem na componencie wady te znikają (może to kwestia "kompatybilności" z Nką. Dzwięk po HDMI przechodzi sprawnie. Czasem zdażają się przerwy - więc najbezpieczniej ustawić na Nce na stereo a nie DD.
Sam dzwięk generowany przez TV jest bardzo dobry. Przestrzenny i nie brakuje mu niczego (jak na TV oczywiście).
Największą wadą TV jest pilot. Wygląda jak byle jakie g...o z targowiska - co to ma udawać pilot oryginalny. Całkowity brak logiki w przyciskach, złe opisy itp. Co więcej układ sterowania w samym telewizorze (mimo że menu jest bardzo czytelne i wyraźne) jest do bani. Np żeby włączyć 6 wejście wideo (a jest ich aż tyle) trzeba 6 razy przełączać przyciskiem na pilocie.
Odbiornik w tv jest bardzo czuły, więc nieraz naciskając przycisk raz mamy efekt 2krotny.
Same wejścia *HDMI z pełną obsługą HDCP) są dobrze rozmieszczone i czytelnie opisane (choć jak zwykle układ elektryczny dla komponenta nie jest identyczny z Nką (trzeba zamieniać kable aż się trafi.
TV nadaje się fantastycznie do obrazów HD i być może do takowych z kompa 9nie sprawdzałem)
Jako standardowego TV z anteny czy innego źródła (nawet Nki) nie polecam.
Porównywałem do mojego projektora (oczywiście jasnością projektor przegrywa) jednak odwzorowanie barw, redukcja szumów, przetwarzanie składowych - projektor jest jakieś 10 lat do przodu - mimo że produkowany był 10 lat albo i więcej temu (SONY VPL VW10 - 720p)
Tak wię, reasumując, rozczarowany matrycą FullHd dziś idę ją zwórcić do Tesco. Nie warto, mając dobry projektor - lepiej się trochę pomęczyć z zaciemnianiem, być bardziej cierpliwym ale jak już oglądać to prawdziwe kino a nie namiastkę. Oglądając LCD z 7 - 8 metrów nic nie widziałem, a na ekranie o przekątnej 315cm kino staje się kinem :-D no ale ja już poprostu się przyzwycziłem.
 

zbynek1964

New member
TV LCD 32 cale Technika HDReady

Oooooo własnie!!!! Do pytania jak wyżej.
Czy ktoś wie jak wejść do menu serwisowego TV LCD 32 cale Technika HDReady? Mam wrażenie, że mój odbiornik ma za dużo czerwonego koloru. Trochę jest za duzo różu. Pisałem do Tesco aby mi podali producenta, może oni byli by skłonni podać kody, ale Tesco mnie olało.

Co do wrażeń. Podoba mi się poziom czerni ale tylko w obrazach kontrastowych. Jak na ekranie występuje kolor bialy i czarny. Mam naprawdę żyletę. W zaciemninych scenach szarość, szarość, szarość nad szarościami.

I pytanie do użytkowników Techniki. Czy "zagra" on przez wejście HDMI z dekoderem "n"-ki. Podobno ma on na wyjściu kody zabezpieczeń. W instrukcji powyższego modelu LCD nic na temat zabezpieczeń nie ma
 

fiodormix

New member
2 modele Techniki - czym sie roznia??moze ktos wie?

Witam

Zastanawiam sie mimo wszystko nad kupnem ,ktoregos z tych modeli :

http://direct.tesco.com/q/Ne.1/N.308$1999564$4294967070/Nr.99.aspx

Tylko czym one sie roznia ?? oczywiscie nie chodzi mi o cene.

Moze ktos wie?
 

maciekk_94

New member
ja kupiłem ten telewizor (TECHNIKA 42 Cale Full HD) za 2000 zł ponieważ w TESCO była obniżka i mi się udało go kupić w tak niskiej cenie, tylko ze telewizor był ostatni i z wystawy więc gdzieś zaginoł pilot, a tak pozatym to jestesm zadawolony z tv !!!
 

przemek123w2

New member
juz rok ponad od zakupu przeszedl i z tego tv jestem bardzo zadowolony (za wyjatkiem przelaczania av (brak osobnych przyciskow tylko po kolei trzeba jechac))+ tuner ferguson hf8900hd

pozdrawiam przemek123w2
 

karolladron

New member
a ja mam 19 cali technike model w185/55j i dziala swietnie, uzywalem do rok czasu w pudle i teraz zpol roku uzywam i moge z cala pewnoscia stwierdzic ze jest to sprzet lepszy niz firmowki, i tanszy o wiele. kozak
 
Do góry