Technika LCD 42" Full HD

adas7

Member
Mam przed sobą gazetkę tesco i jest w niej TV LCD 42 fullHD o wdzięcznej nazwie technika. TV ma 500 cd/m2 1200:1 i 2 hdmi. To wszytkie informacje jakie są tutaj zawarte.
W cenie 3600zł
Czy ktoś wie co to jest jak świeci itp?
 

GigeR

New member
Hmmm.... Technika jest to niby polska firma, która montuje LCD. Osobiście uważam, że jest to klasa telewizorów no name, każdy Hiper Market ma jakieś swoje dziwne firmy Tesco: Technike, Leclerc: PRovision etc. czyli tak zwane telewizorki marketowe, które tylko tam kupisz :) Tanio i przyjemnie :cool: (Tip)
 

ewing

New member
wez lepiej nie baw sie w takie eksperymenty, zobacz na oferte LG, Sharpa czy panasa tam cos wybierzesz w tej cenie no raczje nie fullHD ale i raczej nie bedziesz wyklinal ich po kilku miesiacach:)
 

adas7

Member
ewing napisał:
wez lepiej nie baw sie w takie eksperymenty, zobacz na oferte LG, Sharpa czy panasa tam cos wybierzesz w tej cenie no raczje nie fullHD ale i raczej nie bedziesz wyklinal ich po kilku miesiacach:)


Już mam dwa hdredi LG 32 i Sams 32. Ale do kompa mi sie to nie sprawdza za bardzo, hdredi mają za mały pulpit pod winem i gry troche biednie wyglądają w tej rozdzielczości. Dlatego szukam czegoś fulhd, ale 8k na razie mnie odstrasza, ta marka też, ale chciałem zapytać, być może ktoś juz to używał i ma jakies zdanie na ten temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odradzam wynalazki . Na innych forach piszą że działają dobrze do pół roku. Ale decyzja należy do Ciebie.
 

adas7

Member
Wziąłem go ze sklepu na próbę i jednak zostawiłem sobie. Śmiga z hdmi w 1080p bez problemu. Obraz jest ostry, kolory żywe, jedynie czerń nie zachwyca, ale nie jest wiele gorzej jak na SAMSUNG LE32N71B, który mam obok w pokoju.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera co chce. Ja bym wolał kupić starszy dobry model niż wynalazek. Dziesiątki ludzi mają kłopoty z takim sprzętem.
Ale przecież to Twoja kasa .
Na podstawie informacji które do nas spływają - ja bym się nie zdecydował na taki zakup.
 

adas7

Member
OK, ale ja już sie raz zdecydowałem na porządny, jak sie wydawało, model w/w samsunga i mam z nim zgryz, bo sobie nie radzi z PC przez HDMI. I gdyby nie to że byłem zmuszony kupić u "idiotów" to bym go nie kupił, bez sprawdzenia. Potem doszedł jescze LG i też sobie nie radzi. No chyba że LG i Samsung to też jakieś wynalazki i nie powinienem mieć pretensji. Bo miałem wziąć bravie albo aqosa.
 

szurek

New member
wiecie co mnie dziwi troszeczkę: znlazłem ten telewizor na anglojęzycznej stronie Tesco i opis parametrów troszeczkę sie rózni, np rozdzielczość: w Polskiej gazetce jest podane 1920x1080 a na stronie angielskiej 1366x768 i wynika z tego że to nie jest TV Full HD. Oto strona z tym TV: http://direct.tesco.com/q/R.202-6334.aspx chyba że to nie jest ten sam telewizor... :)
pozdrawiam

Szurek
 

adas7

Member
z wyglądu taki sam, lub prawie taki sam. A model to nei wiem jaki mam, musiałbym przeczytać. Mój w każdym razie ma 1080p i obraz w tej rozdzielczości na prawdę mi się podoba.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To, że telewizor wyświetla 1080p nie znaczy, że ma rozdzielczość matrycy 1920x1080.

To że TV nie radzą sobie z PC po HDMI to nie jest żadne zaskoczenie tylko norma, bo specjalnie dedykowane połączenie PC-TV to D-SUB.
 

adas7

Member
ar2 napisał:
To, że telewizor wyświetla 1080p nie znaczy, że ma rozdzielczość matrycy 1920x1080.

To że TV nie radzą sobie z PC po HDMI to nie jest żadne zaskoczenie tylko norma, bo specjalnie dedykowane połączenie PC-TV to D-SUB.


Nie znamy się, swojej wiedzy i doświadczenia, ja ekspertem bynajmniej nie jestem, ale możecie mi wierzyć na słowo że potrafię odróżnić 1080 interpolowane do 720 od 1080 na pełnej matrycy 1080.
TV są nadal dostępne, można wziąć na próbę, bez żadnych problemów. I testować przez 5 dni.

A wyświetlać 1080 to chyba większość wyświetla. Kolega ma nawet CRT 4:3 opisanego "HD1080 ready" z wejściem HDMI :D. Przypiski dla lajów typu jak kiedyś w 99 roku były kompy "DVD ready" i Y2K ready. Nic nie znaczą, nic nie dają, ale lamy kupują z tych powodów.
 

wire

New member
Rozmawiaem ze znajomym.

Rozmawiałem z kumplem który jest kierownikiem działu RTV w Tesco. Twierdzi, że to bardzo dobre, na matrycach tych samych co LG. Sam od jakiegoś czasu posiada Technicę i jest bardzo zadowolony. Poza tym odkąt weszły do Tesco Techniki nie mieli jeszcze żadnego zwrotu.
 

wire

New member
Wczoraj zakupiłem tego LCD-eka.

Stoi w moim salonie i córka właśnie ogląda bajki. Jak narazie jestem zadowolony z zakupu. Kolory bardzo ładne i zaskakująco dobrze widać pod dużym kontem. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to czerń jest nienajlepsza, w narożnikach są jaśniejsze miejsca (oszywiście przy "czarnym" ekranie), no i głośniki są nie najlepsze, ale ja ich nie używam.
 
Ostatnia edycja:

Czaki31

New member
Ja też skusiłem sie na Technikę LCD 42" FULL HD.
Pierwsze wrażenia mam pozytywne - małym problemem był pilot, który po kilku minutach odmawiał współpracy - na szczęscie trafiłem na miłego sprzedawcę, który nie robił problemu z jego podmianką od innego modelu (w poniedziałek kupiłem ostatnią sztukę w okolicznym Tesco - a w niedzielę wieczorem widziałem dwie sztuki).
Jeśli chodzi o obraz HD, to czekam na tuner SAT Kathrein UFS910 i dopiero wtedy będę mógł się wypowiedziec.

A co do próby - Tesco daje możliwość zwrotu sprzętu w ciągu 5 dni bez podania przyczyny.
 

adas7

Member
To mój pilot odwrotnie, córa wrzuciła go do pralki z wodą z mydlinami i po wysuszeniu śmiga dalej :). U nas w tesco stoją jeszcze dwa albo trzy. Śmieszny widok bo stoją obok siebie 40" hdredi za 3700 i 42" full za 3600. Tej samej marki oczywiście.
 
Do góry