Technics Sa-da8

mobor

Banned
pablo27 napisał:
, a co dopiero porównywać do dzisiejszych plastikowych amplitunerów. Niestety obecnie wygrywa sprzęt tańszy, co nie zawsze oznacza lepszy.

Sprawdz dobrze z czego zrobiony jest front Twojego amplitunera. O ile dobrze pamietam - wlasnie z plastiku :)
A Denon czy Onkyo /reszta pewnie też/ - szczotkowane aluminium :)

BTW Wlasnie sobie przypomniałem jakie cuda dzieją się kiedy zatrze sie wentylator w Technicsie- sprzet nie chce ruszyć :)
Dzieje sie tak dlatego poniewaz koncowka mocy /bardzo wrazliwa na przegrzanie zresztą- Sanyo/ ma specjalne zabezpieczenie termiczne które nie dopuszcza do uruchomienia urzadzenia w sytuacji gdy wiatrak nie kręci :)
Ażeby było smieszniej- wiatraczek nie jest zwykły tylko jest to jakiś specjalny patent Technicsa z dwufazowym silnikiem. brrrr
Abstrachując oczywiscie do tego jak odbierane są wszelkiego rodzaju wentylatory w świecie AUDIO :)
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Panowie mialem tego Technicsa i szczerze mowiac w kinie byl gorszy od pozniej kupionego Onkyo 605 :) Natomiast w stereo o dziwo gral troche lepiej (ale i tak kaszana w stosunku do dobrego wzmaka stereo) .... Na pytanie wczesniejsze tak ten amplituner spokojnie bedzie odtwarzal DTS - wielokrotnie sluchalem :) Technics gdyby nadal istnial zapewne bylby w czolowce - niestety firma zgasla a obecne amplitunery w kinie czyli w tym do czego sa stworzone graja lepiej ...

Jakosc wykonania Technicsa SA-DA8 byla swietna - caly metalowy elegancki i swietnie spasowany .... do tego co dla niektorych wazne byl ciezki :)
 
Ostatnia edycja:

thomas_81

New member
Jednak zdecydowałem się na TECHNICSA SA-DA8!!! Byłem w niedziele w kilku sklepach audio video i jak zobaczyłem kilkanaście modeli amplitunerów różnych marek to po samym wykonaniu , jakości końcówek mocy , te plastikowe pokrętła ,niekompetentna obsługa itd.,itp.to stwierdziłem że wole 6 letniego mercedesa niż nowego FIATA!!!!!!!!!!!!! Moj Technics ma końcówki mocy oparte na tranzystorach Mos-Fet!!! klasa Hi-End!!! Jestem BARDZO ALE TO BARDZO ZADOWOLONY Z ZAKUPU!!!:-D:-D:-D
 

mobor

Banned
ciesze sie twoją radością choc nie podzielam twego optymizmu :)


1 - technics NIGDY nie był mercedesem /nie licząc złotej serii z lat 80ych/
2 - 9 letnie audi nigdy nie bedzie lepsze od nowego volkswagena

ale ok- konkrety

pasmo przenoszenia tego technicsa 70 KHz, obecne konstrukcje jak Harman, Denon - 100 Khz /a ponoć MOSFETy pzowalają wyciagnać wysoko - ups - nie udało się/
Zniekształcenia tez w technicsie są sporawe jak na Hi-End ;) - 0.09%
Całość zamyka pobór prądu - 270 Watt !!!!!!??????
Troszku mało jak na klocek z 5 końcówkami 100W w technologii MOS
Realna moc tj maszyny to w porywach 5x30W....max


No i jeszcze jedna uwaga- jest to model na 2000 rok :)
Czyli 9 lat

Z ostatniej chwili. Pogrzebałem trochę tu i tam i już wiem na czym stoi ten Technics
Ma 3 hybrydowe, stereofoniczne koncówki SANYO RSN313H25 /50zł sztuka/
A teraz gwozdz programu - MOS-FET to tylko sterowanie głosnoscią a nie budowa PowerAMP'a !!! Ładny mi HiEnd
 
Ostatnia edycja:

thomas_81

New member
Mój TECHNICS SA-DA8 z kolejne 6 lat będzie kosztował średnio 500zł a twój plastikowy KASZLAK zostanie oddany do utylizacji!!! Oczywiście masz racje że technologicznie jest gorszy bo technika idzie w zastraszającym tempie do przodu ale jakość wykonania , użyte części są o niebo lepsze od dzisiejszej masówki!!! Ja osobiście nie twierdze że nie ma lepszego sprzętu i w wielu przypadkach masz racje lecz popatrzmy na wzmacniacze lampowe z lat 70tych-80tych ,teraz audiomaniacy zabijają się o ten rodzaj sprzętu. Oczywiście jak ktoś ma drewniane ucho nadepnięte przy okazji przez słonia to mu wystarczy kino domowe made in garaż za 400zł!!! POZDRAWIAM!!!
 

mobor

Banned
przeczytaj co napisałem wyżej /post poddany edycji wiec znajdziesz tam nowe informacje/

Nie masz powodu sie od razu buldoczyć i pisać o garażowym sprzecie bo ABSOLUTNIE nie masz racji. Rozmawiasz z kims kto w elektronice siedzi zawodowo od 20 lat. Nowe amplitunery- mimo relatywnie słabych zasilaczy- mają o NIEBO lepsze koncowki mocy od twojego technicsa /zbudowane na parach tranzystorów znakomitej firmy Sanken - dawno temu także technics je stosował ale...para takich tranzystorów czyli zestaw na 1 koncówkę - kosztuje 200zł/
Wierz mi - ten Technics po prostu nei ma prawa zagrać dobrze :(

Pierwotnie przestudiowałem instrukcję obsługi i moje podejrzenie wzbudziły relatywnie słabe osiągi konstrukcji jak na - rzekomą - konstrukcję MOS-FET
Tranzystory tego typu charakteryzują się znacznie wiekszym poborem prądu do tradycyjnych rozwiązań bipolarnych
Dotarłem wiec do instrukcij serwisowej... i nastał dzień :)

Niestety - przykro to mówić ale SA-DA8 jest doskonałym przykładem tego w jaki sposob Technics u schyłku swej działalnosci mamił klientów rzekomym stosowaniem wyszukanych technologii. Klienci liczyli na znakomite koncówki a tu...raptem sterowanie głośnoscią
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
mobor trochę się czepiasz ten amplituner ma swoje lata i ma prawo być gorszy od najnowszych sprzętów . ale zobacz nawet takiego postępu jeszcze ma dobre opinie . a skont wiesz co siedzi w najnowszych denonach itp każdy opatentował jedną technologie i zmieniają nazwy i parametry i tyle
 

mobor

Banned
czepiam ? raczej prostuję pewne rzeczy

W Denonach siedzą Sankeny w układzie Darlingtona /3808 i 4308/ jesli cie to ciekawi a w tanszych modelach pary komplementarne w standardowej klasie AB :)
Podobne rozwiazania stosuje takze SONY...Yamaha

Problem nie tkwi w technologii- dzisiaj wszyscy generalnie robią sprzety na tych samych klockach i scalakach. Kupują gotowe rozwiązania. Tak jest taniej. Nie znam jednak żadnej współczesnej konstrukcji opartej o rozwiazania które od połowy lat 90ych wtykał do swoich urzadzen Technics...
Jeżeli jest inaczej- oswieć mnie.
Człowiek uczy się całe zycie :)
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
mobor to zes kolege teraz do parteru sprowadzil a tak sie cieszyl z zakupu :)

moze jakies konkrety ciekawostki o harmanie ? nie wazne jaki model tak ciekawie piszesz ze sie zainteresowalem :)
 

thomas_81

New member
MOBOR przyznaje Ci racje w wielu aspektach i nie neguje Twojej wiedzy ani doświadczenia!!!!!!!!!! Ja poprostu miałem ograniczony budżet do 1000zł i powinieneś mnie choć troszeczke zrozumieć!!!! Mi osobiście się wydaje że za te pieniądze zrobiłem dobry zakup !!!!! Ty myślisz że jak bym miał 5000zł to bym kupił TECHNICSA!!!!?????? Troszeczke pokory nie zaszkodzi!!!!
 

mobor

Banned
Ja Ci SZCZERZE radziłem abyś dozbierał- niekoniecznie 5000zł
Za 1600-1800zł masz juz na prawdę SOLIDNE maszyny jak Onkyo 606
Zrobiles zle ze zasugerowales sie wystawą w Media. Tam najczesciej jest najgorszy sprzet w najwyzszych cenach
Mogles napisac ze masz takie a nie inne watpliosci i cos by sie uradziło. Jezeli nie nówkę - to uzywkę.

Przykro mi bo wiem ze dla Ciebie ten tysiak to tak jak dla kogos innego pewnie 4 albo 5 tysiecy. Jedyne co mozesz zrobic to sprobowac sprzedac Technicsa za jakis czas, miedzyczasie cos dozbierac na dokladkę...

Odnośnie Harmana- nie ma w sumie nic ciekawego do pisania ;)
Wiadomo nie od dzis ze jedyne pole do "nadużyć" w dzisiejszych amplitunerach to ich moc. Jedni podają moc koncówek, inni wydajność zasilacza.
Nie będę ukrywał że obecnie stawiam na Denona - przyzwyczaiłem się do tej marki i jej brzmienia ale to nie znaczy że Onkyo czy Yamaha wg mnie brzmi gorzej. Absolutnie ! Może trochę z lenistwa- nie chce mi sie na nowo uczyć słuchać czegoś innego :)
Brzmi to może za dużo powiedziane- żaden dobry wzmacniacz nie ma prawa narzucać brzmienia. Ideałem jest bowiem równa charakterystyka częstotliwościowa /w funkcji mocy/- przynajmniej w paśmie akustycznym 20-20000Hz. W takim wypadku i przy takim załozeniu KAŻDA konstrukcja zagra identycznie. Niestety - zycie pokazuje że ideały są bardzo trudne do realizacji a pomysłów do ich osiągniecia jest całkiem sporo. Najlepszym tranzystorowym rozwiazaniem na dzis jest klasa wzmacniacza A ale jest to bardzo nieefektywna konstrukcja. Z jednej strony - pobór prądu jest stały /np 100W/ ale sprawność na poziomie kilku watów powoduje że nie są to rozwiązania o znaczeniu handlowym /w szerokim tego słowa znaczeniu/ Jako ciekawostkę powiem że taki wzmacniach ma kapitalne parametry - zbliżone do triody póżniowej :)
Producenci poszli wiec inną drogą - stosują rozwiązania znane od lat, dobrze poznane i ..wydajne. Ale i wzglednie tanie ;)
Takim rozwiazaniem jest stosowana powszechnie tradycyjna para tranzystorów komplementarnych w klasie AB :)
To o czym wczesniej rozmawialismy - czyli SA-D8 - to "H+" lub jego rozwiniecie "newClassH" czyli autorski pomysł Technicsa który opierał sie jednak o klasyczne aplikacje rozwiazań firmy Sanyo. Kilka lat wczesniej- Technics stosował jednak inne rozwiązanie- autorstwa POLSKICH INZYNIERÓW z COBRESPU - wzmacniacz mocy klasy AA
Było to połączenie mostkowe wzmacniacza mocy i napięciowego zrealizowane przy pomocy hybrydy oraz pary Sankenów. Oj potrafiło to ładnie ZAGRAC :)
...takze dlatego że opierało się na solidnym transformatorze i swietnych kondensatorach X-PRO

:)
 
Ostatnia edycja:

thomas_81

New member
Zobaczymy co się wykluje w przyszłości ???? Na razie myśle jeszcze o zakupie telewizora PANASONIC 42PV80 lub jak jeszcze troszeczke stanieje 42PY80. Potem jak żona pozwoli:D pomyśle o wymianie amplitunera. Na razie TECHNICS spełnia moje potrzeby !!!
 

wujo1

New member
mobor ale zrozum też że większość ludzi nie patrzy co było montowane tylko żeby się nie psuło itp a co niektóry ktoś się zna i wie co wybiera . inni patrzą na wygląd na dziwęk i inne pogląsy . ty jesteś specem widać to po twoich wypowiedziach że znasz się na tym, ja też wolałbym kupić nowszy ampi choć technicsem bym nie pogardził dobre to niż nic

Ja osobiście wole osobno kino i Hi-Fi ale mniejsza z tym technics fakt był dobry ale pare lat temu ale nie spotkałem się z dużą krytyką tej marki może jakieś były

a i pod co będziesz podłanczał dvd czy bd
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli dobrze pamiętam, klasa H to nic innego jak typowe AB (jeśli chodzi o prąd spoczynkowy i polaryzację tranzystorów wyjściowych), ale w połączeniu z przełączanym w zależności od poziomu sygnału napięciem zasilania końcówki mocy. Co pozwalało na zwiększenie mocy wyjściowej przy niezwiększaniu (tak bardzo) mocy strat.

Jeszcze poprawka a propos mocy wyjściowej w Technicsie.

Modele DX 930 / 940 mają zmierzony sinus na 8 ohmach 5x42W (wszystkie kanały wysterowane). Wątpię aby DA8 miał mniej. I jest to typowa wartość budżetowych amplitunerów KD, obojętnie czy mają w specyfikacji 5x100W czy 5x65W.

No i ten MOS FET to zapewne też nie jest tylko chłychłychłyt małketindody, bo pewnie takie tranzystory są zawarte w hybrydowym stopniu końcowym.
 

AvataR

Banned
Ciekawe Panowie jest to ze ten Technics SA-DA8 gral na 30% mocy tak samo glosno jak Onkyo 605 na 70% . Wiadomo ze ten model Onkyo rozkreca sie dopiero od 60% ale nie za bardzo wierze ze Technics ma maly power ... Mocy mu zdecydowanie nie brakowalo .

Natomiast masakrycznie wypadl w porownianiu z Onkyo w budowaniu sceny dziekowej i wypelnienie nim pokoju. Technics gral tak ze wyraznie bylo slychac ktory glosnik gra (walil na wprost sluchacza i nic na boki). Onkyo natomiast tworzy swietna scene co dyskwalifikowalo Technicsa :(
 

strauss

New member
Witam!
Nie wiem co do omawianego tu technicsa ale swojego SA-AX7 na popierdułke Onkyo 606 w życiu bym nie zamienił.
Niestety przyszedł czas nowych dekoderów których mój technics nie ma i przez 4 miesiące szukałem nowego ampli. W audiosferze zatruwałem życie sprzedawcom prośbami o odsłuch coraz to innych urządzeń.
Uwierzcie odsłuchałem trochę tego sprzętu i poniżej 4000 nie znalazłem godnego następcy.(z tym że w moim przypadku ampli 65% do stereo)
W końcu znalazł się PIONEER SC-LX71 którego kupuję.
Technicsa nie sprzedam bo nikt nie zapłaci mi za niego ile według mnie jest wart. Ojciec na pewno się ucieszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry