Technics Sa-da8

darkmajin

Member
Bez reklam
miałem kiedys kawał dobrego sprzetu jak na tamte czasy :) mysle ze 900 zł to max opłacalnosci za troche wiecej mozna juz szukac czegos nowszego
 

thomas_81

New member
Mam możliwość kupienia za 1000zł. Tylko zastanawiam sie czy bedzie działał mi dzwiek DTS? Mam masę koncertów a w tym wzmacniaczu nie ma wejścia COAXIAL tylko optyczne!Ja się za bardzo na tym nie znam .Może to trzeba w DVD ustawić ? Nie wiem! Prosze mi doradzić ?????
 

mobor

Banned
1000zł ?

Jego wlasciciel chyba nie wiem jakie są obecnie ceny za nowszy i lepszy sprzet


Polecam Onkyo 606 a i Technicsie jak najszybciej zpaomnij
 

thomas_81

New member
Oglądałem na aukcjach internetowych i TECHNICS SA-DA8 tam jest od 1200 do nawet 1800zł i wydawało mi sie ze 1000zł to i tak dobrze !?:( Już sam nie wiem:(?????
 

thomas_81

New member
Ja proszę o porade!!!! Wcale nie jest powiedziane ze kupie technicsa! Poprostu wydawało mi sie ze jak jest taki drogi jako uzywany to znaczy bardzo dobry!!!! Przeciez na allegro go licytują nawet po 1300zł wiec coś musi w tym być??? Jego cena utrzymuje sie kilka lat na podobnym poziomie!!! Inny sprzet strasznie traci na wartości !!! Ja się za bardzo nie znam i patrze praktycznie !!!
 

mobor

Banned
no wiec ci mowie- technicsa jzu nie ma wsrod producentow sprzetu AV !
Robią tylko sluchawki i gramofony... wyciagnij wnioski


Denon, Onkyo, Harman Kardon, Yamaha i wiele innych - są nadal w grze i mają się dobrze. A ze Technics ma swoich fanów? Zawsze miał bo w Polsce była to najtansza dostepna w Pewexie marka sprzetu HiFi - naród się przyzwyczaił i tak zostało. Tyle ze od połowy lat 90ych marka zaczęła produkowac coraz gorszą elektronikę /cięli koszty/, ludzie coraz mniej kupowali ... i dzis robią co robią poniewaz nic wiecej produkować juz nie umieją/ludzie nic innego od nich nie kupią
Amplituner o ktorym mowisz moze był i dobry - ale to było 8-9 lat temu
Po takim czasie moze miec już kondensatory wyschnięte wiec brzmienie tez juz nie te :)
 
Ostatnia edycja:

thomas_81

New member
Dziękuje za porade!!! Jutro wybieram się do sklepu dla idiotów i pooglądam inne amplitunery!!! Pospisuje modele i poczytam na forum co kupić!!! Jeszcze raz Dzięki!!!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Technics nalezy do koncernu Matsushita, tak samo jak Panasonic. Czyli jest nadal obecny na rynku. Wszekie marki nalezace do Matsushita (Panasonic, Technics, National) beda juz niedlugo na rynku pod jedna tylko nazwa :
PANASONIC
 

mobor

Banned
Alez ja nie napisałem ze Technics nie istnieje tyle że nie ma go juz wsrod producentów AudioVideo...
Napisałem wyraznie ze pod tą marką produkowane są wyłącznie słcuhawki, JEDEN model gramofonu /konstrukcje doskonała...bo 20 letnia czyli z okresu gdy firmie jeszcze zależało/ i bodaj pianina... I tyle
A Panasonic zawsze był marką "stopień niżej" od Technicsa...czyli masówka, markety etc
 
Ostatnia edycja:

pablo27

New member
Nie rezygnowałbym tak od razu z Technicsa. Jakość wykonania amplitunerów z tamtego okresu była dużo wyższa niż dzisiejszego sprzętu. Posiadam amplituner technics SA-AX530 i jakość wykonania jest dużo lepsza niż HK-AVR230, którego też posiadam, a co dopiero porównywać do dzisiejszych plastikowych amplitunerów. Niestety obecnie wygrywa sprzęt tańszy, co nie zawsze oznacza lepszy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zaciski sprężynowe są lepsze od zakręcanych?

img5651hi1.jpg
 

pablo27

New member
Zakręcane są może wygodniejsze. Jakie to ma znaczenie, jeśli kabel wtykasz tam raz, może dwa razy przez cały czas posiadania amplitunera. Czy osądzasz amplitunery po rodzaju zacisków?
 

pablo27

New member
No to może dodajmy, ze Technics, do którego kolega thomas_81 się przymierzał ma zaciski zakręcane, pozłacane styki i 100W na kanał.
A co do jakości wykonania mojego Technicsa i mojego HK. HK wygląda ładniej w ciemnym pokoju, gdy świeci swoim niebieskim pokrętłem. Za to w dzień nie ma szans z technicsem, który po prostu wygląda na solidny, japoński sprzęt. HK przy nim to chiński ubogi krewny wykonany z taniego samochodowego plastiku. Może trochę przesadzam ;). Pilot w HK też nie wygląda i nie funkcjonuje specjalnie. Mam nadzieję, że w nowszych modelach coś w tym temacie poprawili.
W każdym razie nie namawiam do kupna technicsa. Ale nie twierdziłbym bezkrytycznie, że jest gorszy niż najnowsze produkcje z najniższych półek. Na pewno nie będzie miał nowych dekoderów, ale czy każdy ich potrzebuje?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Twój technics jest robiony w Malezji, a nie Japonii :)

Co do DA8 to przy poborze 270watt nigdy nie będzie miał 100watt na kanał.
 

mobor

Banned
Z uporem maniaka będę twierdził że Technics skonczył się w 1991/2 roku
Do dziś mam wzmacniacz z tamtego okresu

2x90 Watt, pasmo do 100 Khz, zniekształcenia 0.005% i pobór prądu 690W

Wszystko w prawdziwej klasie AA a nie oparte na jakichś budżetowych scalakach Sanyo. Zaciski oczywiscie skrecane, kondensatory serii X-PRO 2x 15000 uf /dzisiejsze amplitunery mają najczesciej 2x10000uf na wszystkie 7 koncowek/ Do tego absolutny brak jakiegokolwiek toru cyfrowego /wyswietlaczy, pilotów itp dupereli które z prawdziwym Hi-Fi nie maja nic wpsólnego/
Trzymam bo żal sprzedawać. Dzisiejszy sprzet w podobnej konstrukcji kosztowałby ok 3-4 tysięcy
 
Do góry