TCL U58S7806S na codzień

lorak86

New member
Napisze coś od siebie na temat tego telewizora.

Obraz - nigdzie nie widziałem jeszcze takiej jakości w takiej cenie. Każdy kto do mnie przychodzi to nie wierzy, że dałem tak mało za niego..

Dźwięk - tragedia ale dlatego, że zawsze miałem w miarę dobry sprzęt 5.1
Ale taki telewizor zawsze trzeba podłączyć do jakiegoś dobrego sprzętu.

SMART - mój pierwszy telewizor smart i powiem, że jestem bardzo zawiedziony. Oczywiście wszystko w miarę działa. Żona często ogląda PLAYER i nie narzeka. Ja natomiast bardzo dużo oglądam YOUTUBE. Przy normalnym oglądania nic się nie dzieję natomiast przy dłuższych filmikach (powyżej godziny) są problemy z przewijaniem. Potrafi zawiesić cały telewizor bądź w ogóle nie włączyć obrazu po kilkukrotnym przewinięciu.

NETFLIX - obraz ideał. Przewijanie czy zatrzymywanie działa tak jak powinno. Szybko przełącza obraz na najwyższą jakość,4k - wymaga minimum 25Mb/sec (ja mam 40Mb/sec). Ale sam NETFLIX jest przereklamowany. Na szczęście baza jest powiększana praktycznie codziennie.

Pilot - często mylą mi się dwie kombinację. Strzałkę (powrót) z EXIT i OPTION z MENU. Jest to denerwujące ale wyjaśnię niżej

Oprogramowanie - Nie rozumiem czemu jedne przyciski działają podczas oglądania TV, a np na youtubie czy netflixie już nie działają. Dokładniej: np. Funkcja SLEEP działa tylko podczas oglądania programów telewizyjnych; słuchawki bluetooth można aktywować tylko podczas oglądania programów - z youtuba czy netflixa trzeba wyjść, aktywować słuchawki i z powrotem wejść.
Naciśnięcie OPTION wywala od razu do programów telewizyjnych - to mnie bardzo denerwuję gdy oglądam coś, np. na NETFLIXIE i przez pomyłkę nacisnę OPTION, a ten od razu wyłącza netflixa.
Gdy włączasz telewizor przez kilka sekund nic się nie da zrobić. Po prostu obraz i dźwięk już jest ale on dalej coś robi w tle. Niby nie problem ale gdy wyłączysz telewizor z miarę głośno, a później chcesz go włączyć późno w nocy to na pewno obudzi Wam żonę i dziecko.

Podsumowanie.
To do czego telewizor został stworzony (czyli oglądanie) daje 11/10.
Dźwięk chyba zawsze jest słaby więc trzeba po prostu podłączyć pod dobry audio 5.1
Oprogramowanie dopiero raczkuje ale mam nadzieję, że będą to poprawiać.
SMART - przereklamowane. Samo oglądanie youtuba, playera, vod może być ale nic więcej.
 

mikek

New member
Ja zaś mam kilka zastrzeżeń po miesiącu użytkowania:

1. (niby nic, ale strasznie irytuje) dioda stand-by. A właściwie lampka nocna stand-by. Czytać się co prawda przy niej nie da - ale aż łuna bije po całym pokoju. Ponoć miała być poprawka na to w sofcie - wiadomo coś?

2. SMART poza NETFLIXem może - to ponury żart. Wolny, aplikacje poza trzema czy czterema kompletnie nieprzydatne. Brak możliwości instalacji nowych. Trudno, odłączyłem net i zapomniałem że istnieje taka funkcja.

3. HDMI w 4K. Podobno jest, nie udało mi się nic powyżej 1080p podłączyć. 3 kable 1.4, 2 settopboxy (Android 6.0.1 i OpenELEC z KODI), laptop - wszystko powyżej f-HD "no signal" choć podłączenie do portu wykrywa. Może coś robię źle?

Potwierdzam, że obraz niezły a dźwięk akceptowalny, nie mniej ergonomia i wygoda użytkowania leży i kwili cichutko :(
 

lorak86

New member
1. Co do lampki to mi akurat pasuje.
W nocy nie muszę światła świecić żeby znaleźć telefon czy pójść do łazienki ale przyznaję, że opcja wyłączenia powinna być.

2. SMART kolega potwierdził moje poprzednie zdanie.
IPLA - strasznie wolno chodzi i się wiesza.
YOUTUBE - Problemy z przewijaniem, sam bez niczego potrafi się wyłączyć i przejść w tryb oglądania TV.
NETFLIX - wszystko działa idealnie. Przewijanie, pauzowanie, nigdy mi się nie zawiesił i od razu wskakuję na 4K.
Czyli wina leży nie po stronie TV lecz po stronie firm tworzących oprogramowanie - dajcie znać czy na innych telewizorach YOUTUBE chodzi dobrze.
Co do pozostałych funkcji SMART to nie dla mnie.

3. Ja po HDMI mam cały czas podłączony komputer i czasem laptopa. Gdy zmieniam ustawienia wyświetlacza na 4K (w windowsie) to nie ma żadnych problemów. Tak samo gdy uruchamiam film w 4K też działa.
 

mikek

New member
3. Ja po HDMI mam cały czas podłączony komputer i czasem laptopa. Gdy zmieniam ustawienia wyświetlacza na 4K (w windowsie) to nie ma żadnych problemów. Tak samo gdy uruchamiam film w 4K też działa.

A jakiego firmware i kabla HDMI używasz? Może to jest klucz do sukcesu... Chińskie pudełko z KODI na pokładzie (to akurat mam na "warsztacie" teraz) wykrywa mi rozdzielczość 4K do 50Hz ale po wybraniu tej opcji traci sygnał.:-?
 

1ere1

New member
Witam polecacie ten tv. Z funkcji smart zależy mi tylko na YouTube i ipla czasami może jakiś TVN Player. Oraz jak sprawuje się z konsolą chciałbym do niego ps4 pro. Na stałe podpięty będę miał dekoder cyfrowego Polsatu. Tylko że tv kupuję bez kalibracji obrazu cena mniej niż 3000zł czy lepiej dołożyć i kupić Philips 49PUS6561/12 lub Philips 55PUS6561/12
 

lorak86

New member
Kabel "HDMI-HDMI 3m 1.4 ethernet Cabletech standard" (nie mogę dodawać linków - google pomoże) kupiłem go wraz z telewizorem od KIKI.
Oprogramowanie najnowsze LF1V498

Jeśli chodzi o jakość obrazu to polecam w 1000%.
Opiszę jeszcze raz to co pisałem i kilka nowych rzeczy jeśli chodzi o funkcje SMART.

IPLA - niestety jeszcze nie używałem (tzn kilka programów i nie było problemów ale problemy wychodzą po kilku dniach dopiero)

TVN PLAYER - bardzo źle. W głównym MENU (czyli polecane) włącza się bez problemu. Natomiast z Kategorii (np FILMY, SERIALE, DLA DZIECI, SPORT) można wybrać tylko WSZYSTKIE, a nie da się wybrać podkategorii (np. KOMEDIA, DRAMAT, BAJKA, ZDROWIE) bo po prostu aplikacja się wiesza. Na dodatek gdy tylko spauzujemy oglądaną treść to na 100% po kilkunastu sekunda ta treść i się wyłączy i wejdzie do głównego MENU. Brak wyszukiwarki.

YOUTUBE - tak jak pisałem, jest źle. Treści dłuższe niż godzina nie da się uruchomić - wczytuje bez końca. Podczas oglądania często wywala do TV i trzeba od nowa włączać - choć mi akurat rzadko to się zdarza - zazwyczaj jak żona coś ogląda. Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce TV do Youtuba to musi mieć Androdida - to samo jest na komputerach (na firefox Youtube dziwnie działa, na chromie zapierdala aż miło)

VOD TVP - nie mogę znaleźć (ktoś pomoże?)

NETFLIX - potwierdzam - jakość IDEAŁ, funkcjonalność IDEAŁ - przewijanie, pauzowanie jak powinno. Szybko przełącza na najlepszą jakość. Mam najdroższy abonament i niestety treści jakie oni oferują są słabe. Z dobrych filmów to tylko kilku letnie - nowsze są produkcji netflixa i ciężko coś dobrego wyłapać. Seriale to samo - nie polecam produkcji NETFLIXA (obejrzałem ze 3 seriale po 5 odcinków i żałuje). Niby filmów i seriali od groma ale to tak jak z kanałami w polskiej telewizji - mamy 100 programów, a nie ma co oglądać.

Niestety innych funkcji SMART nie używam.

Czy może mi ktoś powiedzieć jak działa YOUTUBE i TVN PLAYER za innym sprzęcie? Czemu Netflix może działać jak powinien, a reszta to dno? To nie może być wina TV skoro NETFLIX działa.

Aha - pisali ludzie, że TV nie nadaje się jako zamiennik monitora do komputera (przez INPUTLAG - konsolowcy nie muszą się raczej martwić). Potwierdzam i jeszcze jakby tego było mało ciężko nawet przeglądać internet. Wszystko jest robione ze zbyt dużym opóźnieniem - głupi kursor myszki dziwnie chodzi.

Podsumowanie.
Na siłę oglądam youtuba czy tvn playera ale i tak mam komputer podłączony cały czas przez HDMI więc wolę to robić na komputerze.
Natomiast filmy z PENDRIVE, DYSKU czy po HDMI z komputera jest lepiej niż myślałem. Chyba wyłączę tego zasranego SMARTA bo na tym ten TV tylko traci (lepiej jak by go nie było).
 
Ostatnia edycja:

WSE

New member
Wszedłem po paru miechach na forum zeby zerknac jak z 4k bo planuje kupno PS4 pro i trafiłem naTwoj post . Własnie sprawdzam TVN player => Filmy => komediowe => "Nic smiesznego " - właczyło sie .
Utubka czesto ogladałem i moim zdaniem płynniej działa niz na BDP-170 Pioneera tyle ze nie w full hd .
Vod TVP - hmm nie wiem czy to to bo przełaczajca na 1 lub 2 działa to jako platforma hybrydowa i wchodze czerwonym przyciskiem w dodatkowe tresci - nie uzywam wiec nie pomoge ale wszystko działa .
Spawdziłem jeszcze iple Dancing with the stars z głownej odpalam bez problemu .
Co do kabla HDMI nie jestem pewny ale powinien chyba byc 2.0 do 4k
zreszta sam chetnie bym sie dowiedział jak 4k idzie po hdmi w tym tv bo tak jak pisałem planuje 4 PRO ale uzaleznione jest to przedeszytkim od tego czy bede miał na czym odbierac sygnał w 4k .
Stad moje pytanie czy ktos odbierał 4 k po hdmi na tym tv ?

P.S Byc moze masz za słaby net i stad sie biora problemy z dtwarzaniem materiałow smart na tym tv na 120 mb (TV podłączony po kablu nie Wi-Fi) jest ok
 
Ostatnia edycja:

wokie

New member
Czy istnieje sposób na zgranie ułożonej listy kanałów na nośnik zewnętrzny i ponowne jej wczytanie?
 

honkyTonx

New member
Witam,
od 2 dni posiadam ow telewizor. Jak wielu z was zauwazylo ma on swoje wady i zalety. Mam obecnie 14 dni na przetestowanie go i decyzje o pozostawieniu lub zwrocie. Tutaj posiawia sie pytanie: czy w chwili obecnej jest to rzeczywiscie jedyny sensowny telewizor za te pieniadze czy moze mozna kupic cos jeszcze lepszego. Tak dla orientacji przy wyborze kierowalem sie stosunkiem ceny do jakosci i jako ewentalna mozliwosc bralem jeszcze pod uwage ponizsze modele:
- JVC LT-55VU83A
- Telefunken L55U500M4CW
- Sharp Aquos LC-55CUF8462ES
- Hisense H55MEC3050
- Hisense H55MEC5650
- LG Electronics 55UH605V
- LG Electronics 55UH615V
- LG Electronics 55UH625V
- Philips 55PUS6101
- Grundig 55 GUW 8678
Moze ktos z was tez porownaywal ten model z tymi z listy i zdecydowal sie na inny ?
 

lorak86

New member
Już pisałem kilka miesięcy temu ale może coś się zmieniło.
Jak u Was działa Youtube?
Już pies srał pozostałe aplikację bo jak już KiKi pisał trzeba specjalnie dokupić TV BOX'a. Szkoda, że nie wiedziałem tego przed zakupem bo wybrałbym Philips 55pus6561

Youtube:
1. Nie da się uruchomić filmików trwających powyżej godziny
2. Zawsze po pewnym czasie (max 20minut) wywala całkowicie Youtuba
3. Podczas oglądania gdy włączy się reklama, filmik po reklamie już się nigdy nie uruchomi.

Na prawdę tak ciężko zrobić jedną aplikację?
Ja rozumiem, że TCL ma na głowie inne oprogramowanie ale jak można po pół roku od wydania TV całkowicie wyłączyć wsparcie?

Nie uśmiecha mi się wydawać 400zł na TV BOX'a bo TCL ma w dupie użytkowników.
 

redkca

New member
czesc kupiłem wlasie dysk:
Seagate Expansion Desktop 3TB USB 3,5" 3.0

i gdy podłączam go do tv tcl 58s7806 to nie widzi go. System plików ntfs. Formatowałem go, ale niestety nie pomaga. Czy tv nie odtwarza z dysków z zewnętrznym zasilaniem?
 
Do góry