TCL U58S7806S na codzień

admag

New member
A proszę.

(...)

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Mode : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_DTS
Duration : 2 h 36 min
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 509 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 93.750 FPS (512 spf)
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.65 GiB (10%)
Title : Surround Sound
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Ten TV DTSu nie odtworzy.
 

wokie

New member
Tak. Formatu DTS nie odtwarza.
Zauważyłem w moim odbiorniku przesunięcie fonii względem wizji tzn.mowę słychać wcześniej niż rozmówca otworzy usta. Macie tak?
 

mygen

Member
Czy korzysta ktoś z typowego serwera sieciowego i tego telewizora? Mam taki problem, że mój serwer Zyxel NAS326 nie jest widoczny na tym telewizorze. Mam wszystko włączone co trzeba. Każdy inny sprzęt w domu widzi ten serwer w sieci ale TCL jakoś nie chce. Jeśli tak jest to już w ogóle lipa straszna będzie pomijając fakt, że nie czyta napisów (poza dyskiem usb i pendrive). Mój stary Samsung to wszystko ogarnia.
 

mygen

Member
Tak ciekawostka po wifi serwer DLNA jest niewidoczny. Po podłączeniu kablem chodzi jak tralala. Tylko brak czytania napisów z serwer to jest bolączka.
 

wokie

New member
Pytanie. Czy tuner satelitarny automatycznie przełącza się pomiędzy kanałami tv z Astry i Hotbirda oczywiście mając zamontowany monoblok na te 2 satelity.
 

mikek

New member
Witajcie, między innymi dzięki Waszemu forum właśnie ten model zawisł na ścianie...

Ale chciałbym odgrzać pytanie z początku wątku; jaki jest najnowszy _dobry_ firmware? TV melduje, że ma "najnowszy" V8-NT67F02-LF1V482 a tymczasem na tcl.eu jest do pobrania V8-NT67F02-LF1V498. Warto robić update?
 

mygen

Member
Soft poza zmianą cyferki wg mnie niczego nie zmienia a najważniejsze to efekt teatru, który ciągle jest i trzeba ustawiać tryb gry, żeby się go pozbyć.
 

wokie

New member
Udało mi się ustawić tak parametry telewizora, że oraz wyświetlany na nim mogę uznać za dobry ( oczywiście są to odczucia subiektywne - zapraszam do testów i komentowania :) )
USTAWIENIA
Jasność -40
kontrast -90
nasycenie -40
barwa -55
ostrość -30
temp kolorów -normalny
format automatyczny -wyłącz
tryb ekranu 16:9
overscan -wyłącz
zastosuj tryb obrazu -wszystkie źródła

USTAWIENIA ECO
lokalne ściemnianie -wyłącz
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
kontrast dynamiczy -wyłącz
uwydatnienie czerni -wyłącz
flesh tone -włącz
rorszerzenie kolorów -niskie
gamma -0
balans bieli -wyłącz
przestrzeń kolorów -automatyczna
tryb gier -włącz
optymalizacja ruchu -niska
redukcja szumu -wyłącz
tryb filmu -włącz
redukcja migotania -wyłącz

Obraz, przynajmniej u mnie wygląda naturalnie, bez efektu teatru, podobny do obrazu z mojej plazmy panasonica - zaznaczam, podobny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są ludzie zadowoleni z tego telewizora :

1.Jesli chodzi o obraz rewelacja (nie jest to zadna reklama).Szukalem tv okolo 2 miesiecy i troche ich obejrzalem .W tej cenie nie ma konkurencji,a i jakosc dorównuje drozszym tv.Wiem ze zaraz sie znajda dyskutanci ze czern zla,ze kolory marne,ze lag duzy ze chinszczyzna itd.Mam trzy tv z tego dwie plazmy samsung i lg(wiem to nie kuro)ale TCL nie ma sie czego wstydzic.Jedynie konty boczne w plazmie lepsze.Reszta na plus dla TCL

2.Ja też mam i też jestem zadowolony bardzo więc polecam za tą cenę .

3.Ciekawi mnie tylko jakie telewizory maja krytycy TCL (moze niech sie pochwalą).Moze wtedy troche sie wszyscy posmiejemy i podyskutujemy o jakosci kto i gdzie je produkuje itd.

4.CZesc.Uzytkuje ten telewizor juz 3 miesiac wiec moge troche juz powiedziec na jego temet.
Jako uzytkownika nie interesuje mnie kto jest jego producentem i gdzie jest produkowany TCL.
Kupilem go by ogladac filmy i tv a nie zastanawiac sie jaka cyna robione sa luty na plycie .Mam porównanie do 2 plazm samsunga i lg i lcd lg dosc wysoki model.TCL nie ma sie czego wstydzic a wrecz plazma (jak to kolega powiedzial)jest szara.W TCL kolory super jakosc ogolnie i na filmach i na konsoli ps3 rewelacja.Oczywiscie smart troche wolny porownujac do LG ale dziala.
Dlatego zgadzam sie z kolegami ze za te pieniadze TV jest rewelacja(nawet jak by kosztowal wiecej to i tak warty kasy)
Do tych co wypowiadaja sie duzo na tym forum ze to chinski zlom itd. Wez jeden z drugim ten TV do domu potestuj porownaj z innym sprzetem i dopiero mozemy konkretnie podyskutowac ( a nie opowiadac ze widzialem w MM i gra zle brzydko fe)

5.No i stało sie
Dzis przyjechał do mnie nowiusienki 58s7806.
Piewrsze wazenia obraz zyleta az nie moge uwierzyc .
Co do smart nie po to go kupowałem - ale małe pytanko czemu obraz ktory jest na youtube w 4k - tv odtwarza w HD ? Czy to zalezy od łacza ?

Co do sterowania TV iphonem u mnie przez WiFi działa ))) z tym ze niestety provider blokuje jakies porty w swoich Ruterach co przerabiałem z Xperia i PS4 przez co rozłacza sygnał .

Telewiozr za te pieniadze jest mega bardziej renomowany poprzednik ... na gorąco i po niedługim czasie uzytkowania moge sie pokusic o stwierdzenie ze Plazma mi chyba wyblakła :p

itd....
Nikt tych ludzi nie na kłaniał, piszą swoje wrażenia od siebie.
I test dokładnie opisuje zalety i wady.
 
Do góry