TCL u55p6006 / Thomson 55uc6306

kerios83

Member
- menu/obraz/ustawienia zaawansowane - zostawić najechane na kontrast ale nie wciskać OK.
Potem wciskamy w pilocie: 1950 (czasami trzeba jeszcze raz w klepac 1950 - przynajmniej u mnie)

i jestesmy w menu serwisowym. Aby po instalacji nowego oprogramowania dodatkowo wyczyscic pamiec podreczna musimy:

najechac na RESET ALL i dac strzalke w prawo na pilocie (pamiec wewnetrzna nvr jest wtedy czyszczona).
 
Ostatnia edycja:

craces

New member
Panowie, jakby ktoś był zainteresowany to zostawiam kilka info dot ww urządzenia, może komuś się przydadzą .
(u mnie urządzenie brandowane thomson, wersja 43")

Od naszych kolegów zza wschodniej granicy pobrałem sobie soft w wersji 398.
Nie zauważyłem, żeby zmieniło się w nim cokolwiek w stosunku do v373 oprócz tego, że naprawili t-browser.
Z moich testów wynika też, że jeśli ktoś z was jest zainteresowany tematem IPTV na tych TV jest to jak najbardziej możliwe ale tutaj też dużo zależy od firmware. U mnie aktualnie na v299 iptv działa wręcz idealnie, na wszystkich wyżej były albo zerwania, albo programy nie ładowały się w ogóle.

Do tego tv (na pewno w wersjach firmware powyżej 37x) po ustawieniu regionu na niemcy ma w ustawieniach możliwość integracji z amazon alexa.
Udało mi się pobrać apke, sparować z tv, ale na tym testy porzuciłem, bo tak jak wspominałem wyżej na tych wersjach nie chce działać iptv.
 

craces

New member
możesz napisać coś więcej o IPTV bo widzę tylko parę ruskich kanałów , jak ta apka działa?

Generalnie tak, w "app store" można sobie zaklikać "aplikacje" ss-iptv natomiast przynajmniej u mnie nie minimalizowały się paski z informacją o kanałach itd. niezależnie od wersji softu, więc skorzystałem z t-browser i dodałem sobie do zakładek app.ss-iptv.com

Aby oglądać kanały należy posiadać aktualną liste, tak jak mówisz są tam jakieś ruskie kanały ale nic ciekawego. Linku do list nie będę podawać publicznie bo po pierwsze można sobie to wygooglować, a po drugie pozostaje jeszcze kwestia legalności tego procederu. Jeśli masz liste kanałów od dobrego dostawcy to obraz działa praktycznie bez problemowo, z jakimiś sekundowymi przerwami co jakiś czas (raczej rzadko i tu może być też winne moje łącze).
 

Milano2

New member
...ss-iptv natomiast przynajmniej u mnie nie minimalizowały się paski z informacją o kanałach itd....


Przypomniałeś mi że przez kilka pierwszych dni z tym również miałem problem ale z tego co pamiętam, to wyłącza się to w ustawieniach apki :) A z SS-IPTV to praktycznie nigdy nie miałem problemów niezależnie od wersji softu.
 

kerios83

Member
Panowie strasznie zaczynaja meczyc mnie reklamy na youtube - jest tego tyle, ze albo to wylacze albo bede ogladal tylko przez kompa. Znacie na to jakis sposob?
 

craces

New member
A ja mam jeszcze takie pytanie. Czy istnieje jakiś sposób na przerobienie softa tv tak aby przy starcie uruchamiał od razu wybraną aplikacje? Coś na zasadzie jak działa przycisk od netflixa, ale korzystam z iptv i byłoby przydatne.

No i druga sprawa wie ktoś jak z tym chromecastem ? Przeglądałem kiedyś pliczki softu i są tam jakieś pliki i wpisy opisane jako chromecast ale niewiele mi to mówi

Może ktoś ma jakiś zmodowany soft?
 

spamator12

New member
Mam pytanie po aktualizacji do najnowszego androida telewizor 55UC6406 bardzo nieklarownie ukazuje tlo. W filmach pierwszy plan pokazuje ostro niestety tlo jest bardzo zklatkowane (na komputerach przy stratnym formacie np divx cos takiego wyskakuje).

Macie na to jakis sposob, ktos zauwazyl u siebie cos podobnego?

Rozumiem, ze czesciowo jest to zlaezne od materialu, ale nawet na kanalach HD bardzo czesto pojawiaja sie mazy na czesci obrazu drugoplanowego - a jakosc tego jest tragiczna. Moze ktos zaawansowany sie wypowie? Jakas kalibracja?
 

Milano2

New member
Jak zmusić aby wyszukiwało kodowane kanały dvb-t (naziemna tv) - konkretnie chodzi o mux4 gdzie znajduje się tzw. "mobilna tv" należąca do Polsatu, gdzie ostatnio Polsat News nadaje jako kanał ogólnodostępny, niekodowany (w wybranych lokalizacjach i przez hbbtv). W ustawieniach nie widzę aby gdzieś była opcja "szukaj kodowanych". :(
 

przemozaw

New member
Witam wszystkich, prawie od tygodnia mam problem ze swoim 55UC6406, przeszukałem już chyba cały internet i nigdzie nie zlazłem podobnej sprawy.
W pewnym momencie cały ekran zaczął migać, na zmianę kolorami czZerwony zielony, biały i czarny z czestotliwoscia ok 3sekund. Co mogło się wydarzyć? i dodam że wszedłem do menu serwisowego (nic nie zmianiałem) i na dole ekranu w lewym rogu wyświetla się PW: i licznik dni, godzin, minut i sekund
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich, prawie od tygodnia mam problem ze swoim 55UC6406, przeszukałem już chyba cały internet i nigdzie nie zlazłem podobnej sprawy.
W pewnym momencie cały ekran zaczął migać, na zmianę kolorami czZerwony zielony, biały i czarny z czestotliwoscia ok 3sekund. Co mogło się wydarzyć? i dodam że wszedłem do menu serwisowego (nic nie zmianiałem) i na dole ekranu w lewym rogu wyświetla się PW: i licznik dni, godzin, minut i sekund

nie znalazłeś opisu bo chyba nikt nie robi zestawinia różnych dziwnych efektów uszkodzeń sprzętowych.
Kierunek serwis telewizorów. Obyś miał gwarancję...
 
Do góry