TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Silverek

New member
A czy brak szybkiego uruchamiania to taki mega problem? Osobiście z tego nie korzystam, telewizor uruchamia się około 40 sekund więc to nie jest jakaś tragedia..
 

padman

New member
A czy brak szybkiego uruchamiania to taki mega problem? Osobiście z tego nie korzystam, telewizor uruchamia się około 40 sekund więc to nie jest jakaś tragedia..

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Jeśli TV uruchamiał się ~3 sekundy z szybkim startem a teraz 45s (mierzyłem z zegarkiem w ręku) to wydaje się jakbyś cofnął się do średniowiecza.

PS na 519 szybki start też nie jest idealny. Raz na kilka uruchomień psuje się Netflix i nie ma dźwięku lub obrazu. Wtedy trzeba restartować TV. Od kiedy wyłączyłem szybki start to nigdy się to nie zdarzyło.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Jeśli TV uruchamiał się ~3 sekundy z szybkim startem a teraz 45s (mierzyłem z zegarkiem w ręku) to wydaje się jakbyś cofnął się do średniowiecza.


.

Jakie modele telewizorów produkowano w sredniowieczu?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

david911

New member
Ja mam 55C70 i mam ten sam problem z uruchamianiem. Niestety nie udało mi się go jeszcze rozwiązać, mimo najróżniejszych prób resetowania (z androida i przez menu serwisowe). Podobnie jak Tobie, telewizor zaktualizował mi się samoczynnie z ostatniej oficjalnej wersji Androida 7 do 511. Przypuszczam że w tej sieciowej aktualizacji jest jakiś błąd i mam w planach wypróbować wgranie 519 z pendrive'a a jeśli to nie pomoże to downgrade do 369 i aktualizacja do 373 (podobno najstabilniejsza wersja).

To czekam na wrażenia po instalacji. Gdzie ściągasz wszystkie oficjalne wersje? Ja znam tylko stronę producenta.

Poza tym pytanie: pierwszy raz podłączyłem pendrive z MKV do tv. Oryginalna aplikacja media widzi pliki, nic innego nie, testowałem na kodi, VLC czy nawet managerze plików file comander. Wszystkie widza pendrive ale nie widzą plików. Testowane na USB dolnym - 3.0
Co przestawić żeby zadziałało?
 

padman

New member
To czekam na wrażenia po instalacji. Gdzie ściągasz wszystkie oficjalne wersje? Ja znam tylko stronę producenta.

Poza tym pytanie: pierwszy raz podłączyłem pendrive z MKV do tv. Oryginalna aplikacja media widzi pliki, nic innego nie, testowałem na kodi, VLC czy nawet managerze plików file comander. Wszystkie widza pendrive ale nie widzą plików. Testowane na USB dolnym - 3.0
Co przestawić żeby zadziałało?

Android 8 czy 7? Pendrive sformatowany jako FAT32 czy NTFS? Android 8 ma problem z NTFS.
Ja dałem sobie spokój z dyskami i pendrive'ami i wszystko z dysku sieciowego puszczam.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak! Tylko przeinstalowania aplikacja od TCL czyta pendrive NTFS, reszta jedynie FAT32. Dziwne

Android 8
Co jest w tym dziwnego?
Google nie zapewnia tej funkcji. TCL znalazł metodę obejścia ograniczenia ale może to zrobić dla własnej apki a nie dla całego systemu

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

padman

New member
Co jest w tym dziwnego?
Google nie zapewnia tej funkcji. TCL znalazł metodę obejścia ograniczenia ale może to zrobić dla własnej apki a nie dla całego systemu

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Na MiBox S z Anroidem 8 działa czytanie dysków NFTS we wszystkich aplikacjach. Da się.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na MiBox S z Anroidem 8 działa czytanie dysków NFTS we wszystkich aplikacjach. Da się.

i co a tego, że się da? To w żaden sposób nie zmienia, że bazowy android od wersji 8 tego nie obsługuje. Android to system niemal otwarty. Z wyjątkiem części modułów do sprzętu np. procesora.

Jak widać TCL też się udało choć ograniczyli się do minimum czyli swojej apki.

Jeśli ktoś jeszcze nie zaważył programiści z TCL chyba dalej pracują nad błędami a niewiele szykają rozszerzania w formie innej niż gotowce.
 

sulko

Member
Na MiBox S z Anroidem 8 działa czytanie dysków NFTS we wszystkich aplikacjach. Da się.
Podobnie jest z dźwiękiem dts. Inne playery Adroid TV nie mają z tym problemu, a w TCL odtwarza poprawnie dts tylko ich wbudowany media player. O dts w Kodi, VLC czy innych tylko można pomarzyć. No ale mogą się pochwalić że telewizor obsługuje dts.
 

adrian8308

New member
próbuje jakoś obejrzeć video prime od amazona, aplikacji nie ma do naszych tv. Próbowałem z poziomu przeglądarki Puffin obejrzeć ale wywala taki komunikat. Ta przeglądarka nie ma takich ustawień, macie jakieś pomysły?
 

Attachments

  • IMG_20190325_181444.jpg
    IMG_20190325_181444.jpg
    424,4 KB · Wyś: 33

padman

New member
próbuje jakoś obejrzeć video prime od amazona, aplikacji nie ma do naszych tv. Próbowałem z poziomu przeglądarki Puffin obejrzeć ale wywala taki komunikat. Ta przeglądarka nie ma takich ustawień, macie jakieś pomysły?

Appka na Android TV jest ale tylko dla Nvidia Shield. Wgrałem ją u siebie i można się zalgować, przeglądać katalog filmów i seriali, nawet trailery można zobaczyć ale jak próbujesz odtworzyć film to wywala błąd.
A w tej przeglądarce pewnie nie odtworzysz bo DRM nie obsługuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry