TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

ozzy11

New member
Może podasz dokładny typ tv by czarodziejskiej kuli nie nadwyrężać?

Post zedytowałem jak się zorientowałem ze nie napisałem dokładnego modelu, niestety za późno ;)
Ale zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie wybrałem złego tematu - jeśli wskażecie mi gdzie powinien być ten post to go przeniosę.
Pozdrawiam
 

firefl

Active member
Bez reklam
Post zedytowałem jak się zorientowałem ze nie napisałem dokładnego modelu, niestety za późno ;)
Ale zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie wybrałem złego tematu - jeśli wskażecie mi gdzie powinien być ten post to go przeniosę.
Pozdrawiam

wątek raczej ten: http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/138364-tcl-u55p6006-thomson-55uc6306.html

W opisie przepisałeś trudne kody producenta, czarodziejska kula sugeruje mi że to chyba będzie 43P6006 albo podobny. Oprogramowanie nie zależy od przekątnej.
Na 4pda chyba mają wątek o tym telewizorze z różnymi wersjami softu. Chyba były skargi na niektóre wersje...
 
Ostatnia edycja:

ozzy11

New member
W opisie przepisałeś trudne kody producenta, czarodziejska kula sugeruje mi że to chyba będzie 43P6006 albo podobny. Oprogramowanie nie zależy od przekątnej.
Na 4pda chyba mają wątek o tym telewizorze z różnymi wersjami softu. Chyba były skargi na niektóre wersje...


Nie są to wcale trudne kody producenta, bo jest to po prostu ten telewizor ze strony głównej TCL: /pl/produkty/uhd-p66-55dp660 (czyli TCL 43DP640 seria P64). Jest to w zasadzie upośledzony brat serii P66. W tym modelu oprogramowanie zależy od przekątnej - jest to telewizor o najmniejszej przekątnej i modułów do Androida nie udało się zmieścić (tak czytałem ;))


4pda to ta rosyjska strona, którą znalazłem po wpisaniu w google? Niestety nic nie jestem w stanie tam zrozumieć.
 

ozzy11

New member
Okej, spróbuję coś w takim razie tam znaleźć.
Co do linka, który podałem odnośnie telewizora, to dokładniej o ten telewizor chodziło: /pl/produkty/uhd-p64-43dp640
 

ronin78

New member
Mam C70 i zastanawiam się czy da się zrobić coś takiego żeby po
podłączeniu do TV dysku z filmem z dźwiękiem DTS-MA lub dolby TRUE HD
uzyskać passthrough - chodzi mi o to aby telewizor nie brał udziału w dekodowaniu dźwięku, a przepuścił go dalej w formie nie zmienionej na amplituner. Jeżeli da się tak zrobić to jakie opcje ustawić w TV i jak podpiąć TV to amplitunera ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam C70 i zastanawiam się czy da się zrobić coś takiego żeby po
podłączeniu do TV dysku z filmem z dźwiękiem DTS-MA lub dolby TRUE HD
uzyskać passthrough - chodzi mi o to aby telewizor nie brał udziału w dekodowaniu dźwięku, a przepuścił go dalej w formie nie zmienionej na amplituner. Jeżeli da się tak zrobić to jakie opcje ustawić w TV i jak podpiąć TV to amplitunera ?
Zadawanie tego samego pytania w dwóch wątkach to spamu naruszenie regulaminu forum.

Czy to nie działa z automatu przez ARC?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

sulko

Member
Pochwalę soft v.519. Używam go jakieś 2 tygodnie i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Youtube, Netflix chodzą płynnie bez zastrzeżeń. Wifi działa, co prawda po walce ale udało się go zmusić do współpracy z routerem UPC. Okazało się że nie wiedzieć dlaczego wifi 5 giga działa poprawnie tylko na kanale 60. No i wifi działa razem z szybkim uruchamianiem, z tym był problem w poprzednich softach. Soft jest stabilny nie zauważyłem by się zwiesił czy zrestartował. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko DTS w Kodi.
 

padman

New member
Pochwalę soft v.519. Używam go jakieś 2 tygodnie i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Youtube, Netflix chodzą płynnie bez zastrzeżeń. Wifi działa, co prawda po walce ale udało się go zmusić do współpracy z routerem UPC. Okazało się że nie wiedzieć dlaczego wifi 5 giga działa poprawnie tylko na kanale 60. No i wifi działa razem z szybkim uruchamianiem, z tym był problem w poprzednich softach. Soft jest stabilny nie zauważyłem by się zwiesił czy zrestartował. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko DTS w Kodi.

Mi na tym sofcie przy szybkim starcie Netflix czasem wysiada. Po którymśtam uruchomieniu telewizora i odpalenia filmu na Netflixie, nie ma dźwięku lub obrazu. Pomaga tylko restart telewizora.

Wifi 5G jest tak jak piszesz, częściowo skopane. Nie mam na sztywno ustawionego kanału na 5Ghz więc nie wiem na którym był router momencie testów. Używając Speedtest by Ookla z Aptoide i pomimo kilku restartów telewizora, włączania i wyłączania WiFi w opcjach, wynik był ten sam - 10Mbit pobieranie i 60 Mbit wysyłanie.:shock: Po podłączeniu telewizora kablem jest 100/100 czyli tyle ile powinno być.

----------------------------------------------------------

Pytanko do zgromadzonych tutaj: W Filmach 4k HDR (w lewym górnym rogu pojawia się HDR10 przy starcie filmu) w scenach gdzie jest dużo ciemnych, prawie czarnych odcieni obraz (tylko na tych ciemnych obszarach) miga w rytm serca niemal. Ktoś wie czemu tak i jak tego się pozbyć?
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Wifi 5G jest tak jak piszesz, częściowo skopane. Nie mam na sztywno ustawionego kanału na 5Ghz więc nie wiem na którym był router momencie testów. Używając Speedtest by Ookla z Aptoide i pomimo kilku restartów telewizora, włączania i wyłączania WiFi w opcjach, wynik był ten sam - 10Mbit pobieranie i 60 Mbit wysyłanie.:shock: Po podłączeniu telewizora kablem jest 100/100 czyli tyle ile powinno być.
Po kablu jest 100 mbit a realna predkość jest mniejsza(kiedyś mierzyłem było około 70mbit) i nie wystarcza to do filmów 4k o wysokim bitrate. Wifi 5giga synchronizuje się u mnie na około 760mbit, realnie jak kiedyś mierzyłem jest około 200mbit, co wystarcza aż nadto do 4K. Dlatego zależy mi żeby Wifi było 5giga. Do Netflixa i Youtube kabel wystarczy ale jak chcesz obejrzeć film 4K po lanie o wadze 40 gigabajtów i więcej to tylko wifi 5 giga, ewentualnie z dysku usb(przy braku ntfs trochę problematyczne). Ja poświeciłem trochę czasu sprawdziłem wszystkie kanały i mnie działa tylko na 60 kanale. Dlaczego tak jest wiem, chyba to wina telewizora bo telefon łączył się na innych kanałach bez problemu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry