TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

padman

New member
Po kablu jest 100 mbit a realna predkość jest mniejsza(kiedyś mierzyłem było około 70mbit) i nie wystarcza to do filmów 4k o wysokim bitrate. Wifi 5giga synchronizuje się u mnie na około 760mbit, realnie jak kiedyś mierzyłem jest około 200mbit, co wystarcza aż nadto do 4K. Dlatego zależy mi żeby Wifi było 5giga. Do Netflixa i Youtube kabel wystarczy ale jak chcesz obejrzeć film 4K po lanie o wadze 40 gigabajtów i więcej to tylko wifi 5 giga, ewentualnie z dysku usb(przy braku ntfs trochę problematyczne). Ja poświeciłem trochę czasu sprawdziłem wszystkie kanały i mnie działa tylko na 60 kanale. Dlaczego tak jest wiem, chyba to wina telewizora bo telefon łączył się na innych kanałach bez problemu.

A ten TV nie ma 1 Gbps portu ethernet? W sumie to nie wiem nawet jak zmierzyć prędkość sieci.
Speedtest mierzy prędkość Internetu a nie sieci lokalnej. Przed chwilą zrobiłem test:
Kod:
https://i.ibb.co/b6RSRM0/IMG-20190307-181820.jpg
(musiałem tak wkleić link bo mi forum nie pozwala dodawać linków)
 

sulko

Member
A ten TV nie ma 1 Gbps portu ethernet? W sumie to nie wiem nawet jak zmierzyć prędkość sieci.
Speedtest mierzy prędkość Internetu a nie sieci lokalnej. Przed chwilą zrobiłem test:
Kod:
https://i.ibb.co/b6RSRM0/IMG-20190307-181820.jpg
(musiałem tak wkleić link bo mi forum nie pozwala dodawać linków)
No niestety tylko 100 mbit. Niezły wynik widocznie coś poprawili, ja bawiłem się w pomiary jakiś rok temu to wtedy z tego co pamiętam było około 70 mbit.
Ja mierzyłem wg. https://www.download.net.pl/jak-prz...i-fi-za-pomoca-komputera-lub-androida/n/5961/
 
Ostatnia edycja:

padman

New member
Tą appke z twojego linku jak chcę odpalić na telewizorze to on się restartuje :shock:
Znalazłem za to w Play Store (na telewizorze) appkę "analiti - WiFi Tester & Analyzer": https://play.google.com/store/apps/details?id=com.analiti.fastest.android
Jest w niej możliwość działania jako serwer/klient iperf3 -> https://iperf.fr/
Zrobiłem więc na szybko test (po kablu) i wynik był taki:

iperf.png


Czyli cośtam poprawili.
 

sulko

Member
Tą appke z twojego linku jak chcę odpalić na telewizorze to on się restartuje :shock:
Znalazłem za to w Play Store (na telewizorze) appkę "analiti - WiFi Tester & Analyzer": https://play.google.com/store/apps/details?id=com.analiti.fastest.android
Jest w niej możliwość działania jako serwer/klient iperf3 -> https://iperf.fr/
Zrobiłem więc na szybko test (po kablu) i wynik był taki:

iperf.png


Czyli cośtam poprawili.

Ja robiłem ostatnio pomiary rok temu na androidzie 7 albo i nawet 6. Z ciekawości odpaliłem dzisiaj plik 4K o wadze 60GB i na wifi 5 giga odtwarza bez zająknięcia, na kablu niestety buforuje. Matematyki się jednak nie przeskoczy, szkoda że zaoszczędzili i nie dali lan 1GB do telewizora 4K. Mam kartę usb Ugreen lan 1GB ale telewizor jej nie widzi, szkoda bo tak by można obejść problem. Wifi jest jednak kapryśne lan jest pewniejszy.
 

padman

New member
Ja robiłem ostatnio pomiary rok temu na androidzie 7 albo i nawet 6. Z ciekawości odpaliłem dzisiaj plik 4K o wadze 60GB i na wifi 5 giga odtwarza bez zająknięcia, na kablu niestety buforuje. Matematyki się jednak nie przeskoczy, szkoda że zaoszczędzili i nie dali lan 1GB do telewizora 4K. Mam kartę usb Ugreen lan 1GB ale telewizor jej nie widzi, szkoda bo tak by można obejść problem. Wifi jest jednak kapryśne lan jest pewniejszy.

Adapter USB-Ethernet to jest dobry pomysł. Tylko znaleźć taki który działa...

Wczoraj wieczorem bawiłem się kanałami 5G na routerze. Chwile to zajęło ale udało mi się znaleźć kanał (108 ) na którym połączenie utrzymywało się na poziomie 350-380 Mbit/s. W testach iperf3 było to realne 22-24MB/s transferu czyli starczy na bitrate ok. ~160Mbit/s.

Muszę router przenieść na korytarz bo obecnie stoi w jednym z pokoi i sygnał musi przejść przez 2 ściany.. Do teraz nie było z tym problemu bo wszystkie PCty, konsole, telewizory były połączone kabalmi na 1Gbit/s a z Wifi 5G korzystały tylko telefony i tablety. Czego to człowiek nie zrobi żeby film w 4k oglądać bez przycięć..
 

wookash0

New member
Pochwalę soft v.519. Używam go jakieś 2 tygodnie i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Youtube, Netflix chodzą płynnie bez zastrzeżeń. Wifi działa, co prawda po walce ale udało się go zmusić do współpracy z routerem UPC. Okazało się że nie wiedzieć dlaczego wifi 5 giga działa poprawnie tylko na kanale 60. No i wifi działa razem z szybkim uruchamianiem, z tym był problem w poprzednich softach. Soft jest stabilny nie zauważyłem by się zwiesił czy zrestartował. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko DTS w Kodi.

mialem podobnie, u mnie byl to tez kanal bodajze 112. doprowadzalo mnie to do szalu, bo moj telefon nie chcial dobrze wspolpracowac z routerem wifi UPC. kupilem sprzed ubiquity i okazalo sie, ze teraz dziala na kazdym kanale i nie mam problemu z obciazeniem przy duzej ilosci urzadzen
 

Cahir09

New member
Nie śledziłem tematu dłuższy czas i nie bardzo rozumiem, czemu do Androida 8 potrzebna jest nowa kalibracja? Ta z zakupu nie pasuje?
W każdym razie zaktualizowałem, więc poproszę nowe ustawienia na dam2909@interia.pl
 

Tomashj29

New member
Czy ktoś posiada zawartość pliku build.prop z softu? A może ktoś ma informację jak je można odczytać? Potrzebuję do modyfikacji softu z tv boxa.
 

sulko

Member
Czy ktoś posiada zawartość pliku build.prop z softu? A może ktoś ma informację jak je można odczytać? Potrzebuję do modyfikacji softu z tv boxa.
Chcesz i masz

# begin build properties
# autogenerated by buildinfo.sh
ro.build.id=OTT1.180130.001
ro.build.display.id=tcl_eu-user 8.0.0 OTT1.180130.001 eng.yangkx.20180726.220542 dev-keys
ro.build.version.incremental=eng.yangkx.20180726.220542
ro.build.version.sdk=26
ro.build.version.preview_sdk=0
ro.build.version.codename=REL
ro.build.version.all_codenames=REL
ro.build.version.release=8.0.0
ro.build.version.security_patch=2018-05-05
ro.build.version.base_os=
ro.build.date=Thu Jul 26 22:05:42 CST 2018
ro.build.date.utc=1532613942
ro.build.type=userdebug
ro.build.user=yangkx
ro.build.host=SZ0000065
ro.build.tags=dev-keys
ro.build.flavor=tcl_eu-userdebug
ro.product.model=Percee TV
ro.product.brand=TCL
ro.product.name=tcl_eu
ro.product.device=tcl_eu
# ro.product.cpu.abi and ro.product.cpu.abi2 are obsolete,
# use ro.product.cpu.abilist instead.
ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
ro.product.cpu.abi2=armeabi
ro.product.cpu.abilist=armeabi-v7a,armeabi
ro.product.cpu.abilist32=armeabi-v7a,armeabi
ro.product.cpu.abilist64=
ro.product.manufacturer=TCL
ro.product.locale=en-GB
ro.wifi.channels=
# ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
ro.build.product=tcl_eu
# Do not try to parse description, fingerprint, or thumbprint
ro.build.description=tcl_eu-user 8.0.0 OTT1.180130.001 eng.yangkx.20180726.220542 dev-keys
ro.build.fingerprint=TCL/tcl_eu/tcl_eu:8.0.0/OTT1.180130.001/yangkx07262205:user/dev-keys
ro.build.characteristics=nosdcard,tv
ro.hardware.version_id=MT5658
ro.build.company=TCL Multimedia
# end build properties
# begin build properties
# autogenerated by vendor_buildinfo.sh
ro.product.board=tcl
ro.board.platform=mt5891
# end build properties

#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#
net.dns1=8.8.8.8
net.dns2=8.8.4.4
ro.mtk.system.marketregion=eu
ro.mtk.system.ttx.existed=1
ro.mtk.system.subtitle.existed=1
ro.mtk.system.ci.existed=1
ro.mtk.system.mheg5.existed=1
ro.mtk.system.audiosync=1
ro.mtk.system.oad.existed=1
ro.mtk.system.av_record_lib=1
ro.mtk.system.cec.hal=1
ro.mtk.system.dvbs.existed=1
ro.mtk.system.hbbtv.existed=1
ro.mtk.twoworlds=1
ro.mtk.sys_driver_only=0
ro.config.ts.date.time=true
ro.mtk.system.timesync.existed=1
ro.mtk.system.eu.oceania=0
ro.product.first_api_level=24
wifi.interface=wlan0
ro.opengles.version=196610
ro.sf.lcd_density=320
ro.camera.support=1
ro.camera.hal32.support=1
ro.hdmi.device_type=0
sys.mtk.tif.timeshift=1
persist.bt.avrcp.ct=0
sys.mtk.tif.dvr=1
sys.mtk.livetv.ready=0
sys.mtk.tvremoteservice.ready=0
dalvik.vm.heapsize=512m
dalvik.vm.heapgrowthlimit=192m
ro.logd.size=5242880
persist.sys.service.adbd.enable=1
ro.hwui.disable_scissor_opt=true
ro.hwui.drop_shadow_cache_size=6
ro.hwui.gradient_cache_size=1
ro.hwui.layer_cache_size=48
ro.hwui.path_cache_size=32
ro.hwui.r_buffer_cache_size=8
ro.hwui.text_large_cache_height=1024
ro.hwui.text_large_cache_width=2048
ro.hwui.text_small_cache_height=1024
ro.hwui.text_small_cache_width=1024
ro.hwui.texture_cache_flushrate=0.4
ro.hwui.texture_cache_size=48
dalvik.vm.heapstartsize=16m
dalvik.vm.heaptargetutilization=0.75
dalvik.vm.heapminfree=512k
dalvik.vm.heapmaxfree=8m
mtk.inside=1
ro.adb.secure=1
service.adb.tcp.port=5555
ro.config.media_vol_steps=100
mtk.omx.vdp=1
media.stagefright.codecremote=0
mtk.wopacket.force_default_on=1
mtk.disable_sync_from_ts=1
sys.display-size=3840x2160
media.hls.default.max-width=1920
media.hls.default.max-height=1080
ro.nrdp.modelgroup=PERCEETV
ro.nrdp.hdr10.revision=1
ro.nrdp.validation=ninja_4
ro.nrdp.audio.mixer.buffersize=512
ro.com.google.clientidbase=android-tcl-tv
ro.software.version_id=V8-T658T01-LF1V519
debug.hwui.use_buffer_age=0
debug.sf.latch_unsignaled=1
ro.build.reference.fingerprint=MediaTek/kane/kane:6.0.1/MUE34/mtk1243608051745:user/dev-keys
persist.bluetooth.btsnoopenable=false
persist.bluetooth.btsnooppath=/sdcard/btsnoop_hci.cfa
persist.bluetooth.btsnoopsize=0xffff
persist.bluetooth.rtkcoex=true
bluetooth.enable_timeout_ms=11000
persist.sys.media.avsync=true
ro.tutorials_content.android=android8
ro.setupwizard.mode=OPTIONAL
ro.com.google.gmsversion=O_release
drm.service.enabled=true
ro.treble.enabled=false
persist.sys.dalvik.vm.lib.2=libart.so
dalvik.vm.isa.arm.variant=cortex-a9
dalvik.vm.isa.arm.features=default
dalvik.vm.lockprof.threshold=500
net.bt.name=Android
dalvik.vm.stack-trace-file=/data/anr/traces.txt
ro.expect.recovery_id=0x914d500f50c2d6a6ff85e04909b01002027a8d6f000000000000000000000000
 

Tomashj29

New member
@sulko

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy to znaczy że umiesz rozpakować plik "pkg"?? Z chęcią posiadł bym taka wiedzę bo jak do tej pory to nie znalazłem sposobu na edytowanie softu z MT5891...
 

david911

New member
Cześć!
Mój U49P6064 zaktualizował się sam do androida 8. Niestety mimo odhaczenia szybkiego uruchamiania nie potrafi się wygasić - za każdym razem uruchomienie trwa długo (widzę logo tcl i androida). Soft chyba 511 aktualizowany ota po ostatnim oficjalnym ze strony z andkiem 7. Co zmienić, żeby to znów działało? Jak zmusić HBO go żeby działało (błąd 5.1)?
 

maciopa

Member
Cześć!
Mój U49P6064 zaktualizował się sam do androida 8. Niestety mimo odhaczenia szybkiego uruchamiania nie potrafi się wygasić - za każdym razem uruchomienie trwa długo (widzę logo tcl i androida). Soft chyba 511 aktualizowany ota po ostatnim oficjalnym ze strony z andkiem 7. Co zmienić, żeby to znów działało? Jak zmusić HBO go żeby działało (błąd 5.1)?


U mnie TV nigdy nie chciał się sam zaktualizować... Gdyby nie to forum to bym nie wiedział, że jest inny android niż 6.

HBO Go to problem po stronie aplikacji.
 

Crocodil

New member
Cześć!
Mój U49P6064 zaktualizował się sam do androida 8. Niestety mimo odhaczenia szybkiego uruchamiania nie potrafi się wygasić - za każdym razem uruchomienie trwa długo (widzę logo tcl i androida). Soft chyba 511 aktualizowany ota po ostatnim oficjalnym ze strony z andkiem 7. Co zmienić, żeby to znów działało? Jak zmusić HBO go żeby działało (błąd 5.1)?

Ja mam 55C70 i mam ten sam problem z uruchamianiem. Niestety nie udało mi się go jeszcze rozwiązać, mimo najróżniejszych prób resetowania (z androida i przez menu serwisowe). Podobnie jak Tobie, telewizor zaktualizował mi się samoczynnie z ostatniej oficjalnej wersji Androida 7 do 511. Przypuszczam że w tej sieciowej aktualizacji jest jakiś błąd i mam w planach wypróbować wgranie 519 z pendrive'a a jeśli to nie pomoże to downgrade do 369 i aktualizacja do 373 (podobno najstabilniejsza wersja).
 
Status
Zamknięty.
Do góry