TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

kowaltom99

New member
Witam


Użytkuję TV TCL serii P60 55'' od ponad roku. TV kupiony poprzez to forum.
Aktualne firmware 519

Napotkałem problem ze współpracą TV z amplitunerem 7.1 Onkyo TXNR515.
Jako odtwarzacza multimediów używam ASUS O!PlayHD2 ze zmodyfikowanym firmware z mooservice. Player podłączony do amplitunera po HDMI, amplituner podłączony do TV po HDMI (włączony upscalling na 4K). Filmy full HD z dźwiękiem DTS HD Master idą bez problemu.
Niestety player ASUS-a już nie nadąża za technologią - nie ma 4K, odtwarza tylko filmy max 1080p. (jedynie amplituner upscaluje do 4K)

Ale przecież na TCL TV z androidem można odtwarzać filmy 4K bezpośrednio z zainstalowanego na androidzie playera. I tu zaczynają się schody.

1. włączyłem ARC po HDMI. Dźwięk przekazywany jest do amplitunera po ARC, ale max DTS 5.1. Od biedy może być, ale jest problem, że jak włączę ARC to nie wyciszają się głośniki TV. Jest pogłos. Nie da się ich wyłączyć.
Podłączyłem więc dźwięk z TV do amplitunera poprzez Coaxial - niestety nie jest różowo.

2. Player systemowy - odtwarza filmy 4K i przesyła dźwięk do amplitunera (tylko max dts 5.1). Rozwiązanie w miarę Ok - ale problem jest taki, że ten player systemowy nie odtwarza wszystkich typów plików video - wysypuje się na niektórych mkv. Nie dekoduje też dźwięku True HD. Zaletą tego playera jest, że czyta dyski NTFS podłączone do USB.

3. Kodi - odpada ze względu na rozdzielczość - brak 4K, nie czyta dysków NTFS

4. VLC- bardzo dobry darmowy player - czyta praktycznie wszystkie pliki video (nie spotkałem się jeszcze z formatem którego by nie odczytał). Dekoduje wszystkie kodeki dźwięku - ale TV TCL przekazuje dźwięk do amplitunera tylko jako PCM 2.0
VLC też nie czyta dysków NTFS.

Pytanie - czy ktoś rozwiązał ten problem, aby oglądać filmy 4K używając playera na androidzie (systemowy lub inny wgrany) ale z dźwiękiem minimum 5.1 wysyłanym do amplitunera? Może ktoś poleci mi jakiś program (może być płatny)?

Sprawa druga do kolegi kiki - aby zgłosić do TCL błąd w działaniu ARC - głośniki TV w trybie ARC powinny być wyciszone.

Pozdrawiam
Tomek
 

tomasz.k

New member
Witam


Użytkuję TV TCL serii P60 55'' od ponad roku. TV kupiony poprzez to forum.
Aktualne firmware 519

Napotkałem problem ze współpracą TV z amplitunerem 7.1 Onkyo TXNR515.
Jako odtwarzacza multimediów używam ASUS O!PlayHD2 ze zmodyfikowanym firmware z mooservice. Player podłączony do amplitunera po HDMI, amplituner podłączony do TV po HDMI (włączony upscalling na 4K). Filmy full HD z dźwiękiem DTS HD Master idą bez problemu.
Niestety player ASUS-a już nie nadąża za technologią - nie ma 4K, odtwarza tylko filmy max 1080p. (jedynie amplituner upscaluje do 4K)

Ale przecież na TCL TV z androidem można odtwarzać filmy 4K bezpośrednio z zainstalowanego na androidzie playera. I tu zaczynają się schody.

1. włączyłem ARC po HDMI. Dźwięk przekazywany jest do amplitunera po ARC, ale max DTS 5.1. Od biedy może być, ale jest problem, że jak włączę ARC to nie wyciszają się głośniki TV. Jest pogłos. Nie da się ich wyłączyć.
Podłączyłem więc dźwięk z TV do amplitunera poprzez Coaxial - niestety nie jest różowo.

2. Player systemowy - odtwarza filmy 4K i przesyła dźwięk do amplitunera (tylko max dts 5.1). Rozwiązanie w miarę Ok - ale problem jest taki, że ten player systemowy nie odtwarza wszystkich typów plików video - wysypuje się na niektórych mkv. Nie dekoduje też dźwięku True HD. Zaletą tego playera jest, że czyta dyski NTFS podłączone do USB.

3. Kodi - odpada ze względu na rozdzielczość - brak 4K, nie czyta dysków NTFS

4. VLC- bardzo dobry darmowy player - czyta praktycznie wszystkie pliki video (nie spotkałem się jeszcze z formatem którego by nie odczytał). Dekoduje wszystkie kodeki dźwięku - ale TV TCL przekazuje dźwięk do amplitunera tylko jako PCM 2.0
VLC też nie czyta dysków NTFS.

Pytanie - czy ktoś rozwiązał ten problem, aby oglądać filmy 4K używając playera na androidzie (systemowy lub inny wgrany) ale z dźwiękiem minimum 5.1 wysyłanym do amplitunera? Może ktoś poleci mi jakiś program (może być płatny)?

Sprawa druga do kolegi kiki - aby zgłosić do TCL błąd w działaniu ARC - głośniki TV w trybie ARC powinny być wyciszone.

Pozdrawiam
Tomek

Sterowanie amplitunerami to jedna wielka loteria w tych TV, problem jest chyba od poczatku - raz wiekszy, raz mniejszy.
Aczkolwiek ja problem z niewylaczaniem glosnikow TV mam rzadko (raz na tydzien-dwa). Z niewlaczaniem amplitunera za to mam codziennie :D
Nie licz ze cos sie wiecej poprawi w tych TV.
 

Piramidowy

New member
Sprawdź Archos Video Player. Nie testowałem możliwości przesyłu 5.1 ale u mnie wyparł VLC ze względu na stabilną pracę i przyjazny interfejs.
 

pako_umrzyj

New member
Z tego co wiem kodi działa w 4K, tylko GUI jest w 1080p. Były problemy w sofcie i wycofali się z tego rozwiązania, bo komu potrzebne menu w 4k :)
 

kowaltom99

New member
Sprawdź Archos Video Player. Nie testowałem możliwości przesyłu 5.1 ale u mnie wyparł VLC ze względu na stabilną pracę i przyjazny interfejs.


Testowałem Archos - niestety u mnie przegrywa z VLC.
Archos przycina się na plikach mkv 4K, które z kolei VLC odtwarza płynnie, bez problemów.
Mam włączony serwer DLNA na PC (Serviio) i testuję na nim pliki DEMO 4K z HDR.
Jak do tej pory VLC jako jedyny odtwarza wszystkie pliki płynnie, jest tylko problem z dźwiękiem - TV nie wysyła do amplitunera 5.1 tylko PCM 2.0



Inna sprawa to dyski NTFS - dlaczego systemowy player TCL czyta dyski NTFS, a inne playery (Kodi, VLC itp) nie mogą?
 

tysszek

Member
[QUOTE

Sprawa druga do kolegi kiki - aby zgłosić do TCL błąd w działaniu ARC - głośniki TV w trybie ARC powinny być wyciszone.

Pozdrawiam
Tomek[/QUOTE]

Mi też nie wycisza i wtedy przełączać na TV i z pilota z menu wyłączam głośniki w TV. Upierdliwe Ale.... android kiedy nie będzie doskonały

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Maciej5161

New member
Witam.
Planuje doposażyć TV w kino domowe. Myślę o amplitunerze Onkyo tx-nr686b, w planach są również głośniki sufitowe. Tutaj naszła mnie refleksja, TV nie posiada dolby atmos. Rozumiem, jeżeli chce oglądać materiały z tym kodekiem będę potrzebował zewnętrznej przystawki Android TV, lub konsoli Xbox? Czy ten telewizor posiada jakiekolwiek kodeki dźwięku więcej niż 5.1?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam.
Planuje doposażyć TV w kino domowe. Myślę o amplitunerze Onkyo tx-nr686b, w planach są również głośniki sufitowe. Tutaj naszła mnie refleksja, TV nie posiada dolby atmos. Rozumiem, jeżeli chce oglądać materiały z tym kodekiem będę potrzebował zewnętrznej przystawki Android TV, lub konsoli Xbox? Czy ten telewizor posiada jakiekolwiek kodeki dźwięku więcej niż 5.1?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Znam się tylko trochę na zagadnieniu i mam poważne wątpliwości czy pytanie na sena.
To chyba amplituner ma mieć "kodeki"
Cała sztuka polega na tym by telewizor nic nie modyfikował w dzwięku i bezpośrednio przekazywał dane cyfrowe do amplitunera.
'kodek" w tv jest potrzebny jeśli to tv ma obrobić sygnał.
 

tomasz.k

New member
Znam się tylko trochę na zagadnieniu i mam poważne wątpliwości czy pytanie na sena.
To chyba amplituner ma mieć "kodeki"
Cała sztuka polega na tym by telewizor nic nie modyfikował w dzwięku i bezpośrednio przekazywał dane cyfrowe do amplitunera.
'kodek" w tv jest potrzebny jeśli to tv ma obrobić sygnał.

Dokładnie - TV nie dekoduje dźwięku tylko wysyła do amplitunera.

Natomiast jako posiadacz tx-nr525 odradzam ten tv do sprzetu onkyo. Zwykle amplituner sie nie chce wlaczac razem z tv, czasem nie ma dzwieku, czasem jest ampli + glosniki tv. Ktos pare stron wczesniej pisal ze na onkyo ma bez przerwy podwojny dzwiek.
Oczywiscie moj amplituner bez problemu dziala z innymi tv niz TCL :p
 

Maciej5161

New member
Dokładnie - TV nie dekoduje dźwięku tylko wysyła do amplitunera.



Natomiast jako posiadacz tx-nr525 odradzam ten tv do sprzetu onkyo. Zwykle amplituner sie nie chce wlaczac razem z tv, czasem nie ma dzwieku, czasem jest ampli + glosniki tv. Ktos pare stron wczesniej pisal ze na onkyo ma bez przerwy podwojny dzwiek.

Oczywiscie moj amplituner bez problemu dziala z innymi tv niz TCL :p
Czyli filmy na Netflix będzie można oglądać z dźwiękiem przestrzennym :) Dziękuję za odpowiedź, bo te reklamy LG OLED z "Dolby atmos" zmyliły mnie. Posty wyżej czytałem, ale jak gra to te niedogodności da się przeżyć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

tomasz.k

New member
Czyli filmy na Netflix będzie można oglądać z dźwiękiem przestrzennym :) Dziękuję za odpowiedź, bo te reklamy LG OLED z "Dolby atmos" zmyliły mnie. Posty wyżej czytałem, ale jak gra to te niedogodności da się przeżyć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Da sie jakos zniesc, ale jak bedziesz mial podwojny dzwiek z minimalnym przesunieciem miedzy ampli a tv to dostaniesz szalu :)

A TV oczywiscie moze miec atmos - wtedy odtworzy bez ampli takie pliki/audycje.
 
Ostatnia edycja:

tysszek

Member
Telewizor mam już od roku czy tam dłużej i coraz bardziej żałuję że go kupiłem.
Pomijam problem z androidem ... Bo tu raczej poprawy nie będzie.
A, że nowej wersji androida nie udało mi się zainstalować z nieznanych mi przyczyn, tak robiłem to na różnych pendrivach i za każdym razem błąd... A na chwilę obecną dałem sobie już spokój, bo O kalibracje też doprosić się nie mogę, A pisałem już z 10 razy na priv. Haha ale jak napisze że chciałbym kupić TV to odpowiedź jest natychmiastowa ;)
Teraz na ekranie zaczynam widzieć takie pionowe pasy. Jaśniejsze ciemniejsze ... Nawet moja żona to zauważyła, więc to raczej nie złudzenie. Do tego pisałem na samym początku jak tylko go kupiłem, że płynność obrazu rewelacyjna nie jest przy przesuwaniu kamery w poziomie czy tam pionie ....

Ostatnio oglądałem coś na Mancie za 1400 zł i obraz był dużo bardziej płynny i podświetlenie było dużo lepsze niż u mnie ....

Telewizor dla cierpliwych ...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

fke87933

New member
Po probie instalacji v511 z pendrive'a, telewizor podczas uruchomienia wyświetla logo "TCL" i się zawiesza. Jak naprawić telewizor?
 

ozzy11

New member
PS4 Pro

Cześć, trochę już miałem styczność z tym forum - znalazłem pare przydatnych mi informacji, ale pewnych rzeczy nie jestem w stanie znaleźć. Tak jakby nikt inny nie miał takiego problemu jaki ja mam.

Zacznę od tego, że telewizor posiadam 43 calowy, czyli z tej serii ale bez androida. Byłem z niego raczej zadowolony - służył on do oglądania Netflixa z wbudowanej aplikacji i podłączałem do niego laptopa. Problemy zaczęły się, gdy kupiłem sobie konsolę PlayStation 4 Pro. Po podłączeniu konsoli do telewizora nie było żadnego obrazu (był komunikat No Signal), a wiedziałem że to nie wina konsoli ani kabli bo po podłączeniu do monitora obraz był.
Doszedłem do tego, że oprogramowanie telewizora trzeba wgrać samemu z pen-drive’a, a nie z opcji aktualizacji przez internet. Na stronie TCL znalazłem aktualizacje do wersji 299, niby najnowszej (a miałem 220 czy coś koło tego).
Po wgraniu wszystko zaczęło pięknie działać, obraz pojawił się od razu. Niestety po mniej niż 2 miesiącach ni stąd, ni zowąd (nie było żadnej aktualizacji po drodze) obraz z ps4 przestał się pokazywać na telewizorze (znowu konsola, kable i wszystkie wejścia działają). W tej sytuacji nie wiem już co robić, bo i konsola, i telewizor są zaktualizowane do najnowszych wersji.
A może właśnie 299 to nie jest najnowszy system dla tego telewizora? Ktoś miał podobny problem? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Edit:
Current version: V8-S586T02-LF1V299
Product name: 43DP64*
Name of chassis: MS6586
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry