TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Axelll

New member
Nie do końca rozumiem co mam kupić??
Za ostatni TCL zapłaciłem 1400 zł w promocji błyskawicznej w Saturn (500 sztuk rozeszło się w mniej niż 2 h).
U mnie moduł z UPC działał bez problemu... Wiem wiem - mam super szczęście więc mam grać w totka :p
Miało być kpisz ;) z CP cam nie działa. Przełączanie kanałów trwa czasem kilka dobrych sekund. Trzeba je ręcznie segregowac co trawa godzinami. Sam od siebie w najmniej odpowiednim momencie jakby się sam resetowal... Za swojego dałem 1200 zł w mega promocji. W regularnej cenie mam za tą kasę sprawdzonego LG.
 

darekgra

Member
Aluminium jako materiał szlachetny!!!!??? dobre :)
jest wiele "plastików" przewyższających parametrami chemicznymi i fizycznymi aluminium lecz faktem jest że Al cenowo jest najtańszy w porównaniu do "plastiku" o podobnych parametrach.
czasami dobre "plastiki" są lepsze od byle jakiego stopu glinu.
 
Ostatnia edycja:

Axelll

New member

Radomiaczek

New member
Czy ktoś wie jak ogarnąć asystenta mowy Alexa w Tcl, bo mi nie działa tzn nie mogę połączyć Alexe z tv. Z tego co wiem to trzeba dodać skill Tcl w aplikacji Alexa tylko problem jest taki ze tego skilla tam nie ma.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy ktoś wie jak ogarnąć asystenta mowy Alexa w Tcl, bo mi nie działa tzn nie mogę połączyć Alexe z tv. Z tego co wiem to trzeba dodać skill Tcl w aplikacji Alexa tylko problem jest taki ze tego skilla tam nie ma.

sugerowałbym by szukać skill z android tv. Marka TCL niekoniecznie ma znaczenie.

Jak już ogarniesz to podziel się na forum odczuciami i rozwiązaniem.
Moja alexa przyjedzie chyba w przyszłym tygodniu.
 
Ostatnia edycja:

Radomiaczek

New member
Właśnie w opisie w tv (we wbudowanej aplikacji do komunikowania z Alexą) jest wyraźnie napisane żeby poszukać skill z tcl. Ten sam problem występuje z Xboxem ale tu sprawa jest jasna jest dostępne tylko na rynek Usa,a ja mam francuskie konto Amazonu i być może jest ten skill niedostępny jeszcze we francuskiej wersji.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Właśnie w opisie w tv (we wbudowanej aplikacji do komunikowania z Alexą) jest wyraźnie napisane żeby poszukać skill z tcl. Ten sam problem występuje z Xboxem ale tu sprawa jest jasna jest dostępne tylko na rynek Usa,a ja mam francuskie konto Amazonu i być może jest ten skill niedostępny jeszcze we francuskiej wersji.

z mojego krótkiego przegląduwygląda, że działa dla kont UK i US.
Podobno nie jest trudno zmienić.

https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=202205900
 

maciopa

Member
Miało być kpisz ;) z CP cam nie działa. Przełączanie kanałów trwa czasem kilka dobrych sekund. Trzeba je ręcznie segregowac co trawa godzinami. Sam od siebie w najmniej odpowiednim momencie jakby się sam resetowal... Za swojego dałem 1200 zł w mega promocji. W regularnej cenie mam za tą kasę sprawdzonego LG.


Może ja dostałem jakiś egzemplarz przeznaczony dla mediów - u mnie wszystko działa szybko, płynnie i bez zastrzeżeń... ;)
 

DLUGI321

New member
Dużo jest takich dobrych sztuk.
Czyli Kiki z twojej wypowiedzi wynika że większość to są jednak buble niepełnowartościowe a jak ktoś będzie miał bardzo duże szczęście i producentowi uda się też wypuścić dobry model to będzie mu wszystko działało bo śledząc to forum to większości ma chyba pecha jeśli chodzi o działanie wielu usług w tych tv tylko raptem kilku osobą wszystko działa bez najmniejszego problemu. Liczyłem że jak producent wypuszcza tv to robi go dla normalnego człowieka który po wyjęciu z pudła i podłączeniu wpisuje hasła np. do HBO GO i wszystko działa a nie ciągłe restarty lub posiłkowanie się jakimiś zewnętrznymi programami w stylu Kodi Vavoo
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy ktoś wie jak ogarnąć asystenta mowy Alexa w Tcl, bo mi nie działa tzn nie mogę połączyć Alexe z tv. Z tego co wiem to trzeba dodać skill Tcl w aplikacji Alexa tylko problem jest taki ze tego skilla tam nie ma.

Dotarła moja Alexa. Ustwiłem lokalizację UK.
Jest skill o nazwie TCL Assistant

Do połączenia chce uzyskać kod aktywacji "On your TCL TV, go to Settings/System/Amazon Alexa/Obtain code, then enter the activation code below."

Niestety nie znajduję takiego menu...

@Kiki, czy są jakieś wskazówki od producenta?
 

Axelll

New member
Czyli Kiki z twojej wypowiedzi wynika że większość to są jednak buble niepełnowartościowe a jak ktoś będzie miał bardzo duże szczęście i producentowi uda się też wypuścić dobry model to będzie mu wszystko działało bo śledząc to forum to większości ma chyba pecha jeśli chodzi o działanie wielu usług w tych tv tylko raptem kilku osobą wszystko działa bez najmniejszego problemu. Liczyłem że jak producent wypuszcza tv to robi go dla normalnego człowieka który po wyjęciu z pudła i podłączeniu wpisuje hasła np. do HBO GO i wszystko działa a nie ciągłe restarty lub posiłkowanie się jakimiś zewnętrznymi programami w stylu Kodi Vavoo
Zgadzam się z tobą w 100% u mnie wszystko działało jedynie na androidzie 6 na każdym kolejnym sofcie co chwila jakiś inny problem.
 

syma753dfx

Member
Na moim TCL, jestem we Włoszech, "TimVision", "Amazon Prime" i "PremumPlay" nie działają, musisz zainstalować DRM "Widevine". Nazwałem usługę TCL i zainstalowałem DRM, ale jeśli spróbujesz użyć tych aplikacji, telewizor przechodzi w "crash"
 

Sela69

New member
Na moim TCL, jestem we Włoszech, "TimVision", "Amazon Prime" i "PremumPlay" nie działają, musisz zainstalować DRM "Widevine". Nazwałem usługę TCL i zainstalowałem DRM, ale jeśli spróbujesz użyć tych aplikacji, telewizor przechodzi w "crash"

Same problem, I'm italian too, is really frustrating when your TV is supposed to be smart but it's not ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry