TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Radomiaczek

New member
Firefl program do parowania tv z alexa jest w aplikacjach musisz tam recznie wejsc i wymusic otwarcie i wtedy pijawi sie kod do parowania. A u mnie nie działa, ale nie zmieniałem kont bo nie będę mógł później robić zakupów we francuskim Amazonie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Firefl program do parowania tv z alexa jest w aplikacjach musisz tam recznie wejsc i wymusic otwarcie i wtedy pijawi sie kod do parowania. A u mnie nie działa, ale nie zmieniałem kont bo nie będę mógł później robić zakupów we francuskim Amazonie.

Dzięki, po podaniu kodu teroretycznie skill się aktywuje, ale nie wykrywa telewizora jako nowe urządzenie.
 

kotiz

New member
Proszę was o pomoc. Mam problem z wifi UPC nie może się podłączyć a raczej nie mógł. Do spota z telefonu podłączał się normalnie. Więc ściągałem różne update i po każdym jest efekt zapętlenia czyli logo TCL android i tak w kółko. Czy ktoś zna sposób na to ?
Edit:
Wgrałem v509 stanął na logo TCL

Jakieś wasze pomysły na takie frustrujące zabawy?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Proszę was o pomoc. Mam problem z wifi UPC nie może się podłączyć a raczej nie mógł. Do spota z telefonu podłączał się normalnie. Więc ściągałem różne update i po każdym jest efekt zapętlenia czyli logo TCL android i tak w kółko. Czy ktoś zna sposób na to ?
Edit:
Wgrałem v509 stanął na logo TCL

Jakieś wasze pomysły na takie frustrujące zabawy?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Próbuj kombinacji
- inne wersje Update.pkg (także starsze)
- inny pendrive
- inny port usb w tv
 

kotiz

New member
Ok będę kombinował w ten sposób. Zauważyłem że faktycznie coś jest nie tak bo teraz stanął znów ale tym razem na czarnym ekranie. Dziękuję.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

wookash0

New member
Może to jest fałszywe założenie, że HBO Go ma działać?

Wiem, bo sprawdzałem że HBO GO nie było dostępne dla TCL w Android play do grudnia 2018.
Wcześniej nie pozwalał instalować się na tym telewizorze.
A ustawienia dla jakich urządzeń aplikacja jest dostępna zależy niemal wyłącznie od developera aplikacji.
Można do woli narzekać, że nie było od początku bo to prawda.

Argumenty, że u innych działa są dość słabe co sam chyba też zauważyłeś.

Jakby co, u mnie na v509 tez nie dziala hbo go na oficjalnej apce. wykupilem nawet specjalnie subskrypcje, zeby sprawdzic :p
 

lancevo7

New member
Hello, i read this forum and i'm very happy this community is big about this TCL

Do you have calibration setting for v509 ?



Cześć, czytam to forum i cieszę się, że ta społeczność jest bardzo duża w kwestii tego TCL

Czy masz ustawienie kalibracji dla wersji 509?
 

ptys

New member
czy jest jakaś nieoficjalna .apk hbogo która działała by na tcl wiem że są wtyczki do kodi ale interesuje mnie samodzielna apk
 

firefl

Active member
Bez reklam
czy jest jakaś nieoficjalna .apk hbogo która działała by na tcl wiem że są wtyczki do kodi ale interesuje mnie samodzielna apk

jeśli w ten sposób pytasz o piractwo to chyba nie to forum.
Według mojej wiedzy w grę wchodzi jeszcze streaming przez chromecast lub podobne rozwiązania.

U mnie działał streaming z telefonu, nie działał z PC
 
Ostatnia edycja:

akm97

Klub HDTV.com.pl
vip
Fajny ten soft 509
tylko że jak są braki internetu to sam się budzi z uśpienia.
Reszta ok.
W moim przypadku to się nie sprawdza, bo mam internet przez port LAN, gdzie łącze jest stabilne i braki internetu nie występują, a samoczynne restarty mam bardzo często.
Mam całkowicie wyłączone WI-FI w tym wszystkie jego funkcje dodatkowe jak wybudzanie, czuwanie, itp. Korzystam jedynie z funkcji szybkiego włączania, bo bez niego korzystanie z telewizora jest bardzo uciążliwe. Zauważyłem, że restart często ma miejsce po ok. 10 minutach od wyłączenia. Jednak zdarza się również często później (słynna 5 nad ranem też u mnie wystąpiła).
Mam do forumowiczów takie pytania:
1. Czy jest ktoś, kto na wersji 509 korzysta z funkcji szybkiego włączania i samoczynny restart nigdy u niego nie wystąpił?
2. Wiem, że było to opisywane w różnych miejscach, ale może ktoś jeszcze raz zamieścić pełną procedurę pełnego resetu? Ja przez długi czas nie mogłem znaleźć niektórych funkcji menu serwisowego, bo wchodziłem w nie korzystając z kombinacji 9735 zamiast 6425.
 

firefl

Active member
Bez reklam
W moim przypadku to się nie sprawdza, bo mam internet przez port LAN, gdzie łącze jest stabilne i braki internetu nie występują, a samoczynne restarty mam bardzo często.
Mam całkowicie wyłączone WI-FI w tym wszystkie jego funkcje dodatkowe jak wybudzanie, czuwanie, itp. Korzystam jedynie z funkcji szybkiego włączania, bo bez niego korzystanie z telewizora jest bardzo uciążliwe. Zauważyłem, że restart często ma miejsce po ok. 10 minutach od wyłączenia. Jednak zdarza się również często później (słynna 5 nad ranem też u mnie wystąpiła).
Mam do forumowiczów takie pytania:
1. Czy jest ktoś, kto na wersji 509 korzysta z funkcji szybkiego włączania i samoczynny restart nigdy u niego nie wystąpił?
2. Wiem, że było to opisywane w różnych miejscach, ale może ktoś jeszcze raz zamieścić pełną procedurę pełnego resetu? Ja przez długi czas nie mogłem znaleźć niektórych funkcji menu serwisowego, bo wchodziłem w nie korzystając z kombinacji 9735 zamiast 6425.

2. ja robię 6425 -> NVM Reset a potem Reset Shop
Jest tam jeszcze Reset All ale nie używałem
 

spiewak69

New member
W moim przypadku to się nie sprawdza, bo mam internet przez port LAN, gdzie łącze jest stabilne i braki internetu nie występują, a samoczynne restarty mam bardzo często.
Mam całkowicie wyłączone WI-FI w tym wszystkie jego funkcje dodatkowe jak wybudzanie, czuwanie, itp. Korzystam jedynie z funkcji szybkiego włączania, bo bez niego korzystanie z telewizora jest bardzo uciążliwe. Zauważyłem, że restart często ma miejsce po ok. 10 minutach od wyłączenia. Jednak zdarza się również często później (słynna 5 nad ranem też u mnie wystąpiła).
Mam do forumowiczów takie pytania:
1. Czy jest ktoś, kto na wersji 509 korzysta z funkcji szybkiego włączania i samoczynny restart nigdy u niego nie wystąpił?
2. Wiem, że było to opisywane w różnych miejscach, ale może ktoś jeszcze raz zamieścić pełną procedurę pełnego resetu? Ja przez długi czas nie mogłem znaleźć niektórych funkcji menu serwisowego, bo wchodziłem w nie korzystając z kombinacji 9735 zamiast 6425.

1. wiesz co ... co prawda mam 3 dni dopiero ten soft ale u mnie sie nie włączył jeszcze sam - jak sie cos zmieni to dam znac

2. ja przed aktualizacją ZAWSZE robilem przywracanie do fabrycznych + reset przez 6425 i jakichs wiekszych problemow z androidem zadnym nie odczuwałem (najlepiej mi chodził android 6 i troche zalowalem bo nie pamietam ktora wersja dokladnie)
Dodatkowo NIE MAM pojecia czy to ma jakis sens ale przy którym androidzie mialem problem ze szedł UPDATE ale wersja pozostawała "stara" więc teraz tak jakby 2x go instaluje - tzn.
PENDRIVE pod USB -> wlaczam TV -> leci update -> TV sie wyłącza -> włacza sie -> znowu leci update -> wylacza sie -> wyciagam pendrive

Teraz na Android 8 tez w sumie wszystko działa co mi potrzebne ( TV (dvb-t), NETFLIX, PLAYER, IPLA, Puffin, CDA, YT, no i chromecast tez (z YT, przegladarka)).

Jedynie HBO i błąd 5.1 przy próbie odtworzenia czegokolwiek na HBO.

Do jakiego marka pisac w sprawie HBO?
 
Ostatnia edycja:

rafejo

Member
Z tym hbo go to jest chyba tak, że nie dogadała się firma tcl z hbo. W regulaminie hbo go punkt 5.1 mówi, że nie wszystkie urządzenia są wspierane przez wtyczkę. Niektóre materiały u mnie przez ułamek sekundy są odtwarzane i wyskakuje bład 5.1. Więc nie jest to wina softu na tv tylko licencji.
 
Ostatnia edycja:

syma753dfx

Member
Z tym hbo go to jest chyba tak, że nie dogadała się firma tcl z hbo. W regulaminie hbo go punkt 5.1 mówi, że nie wszystkie urządzenia są wspierane przez wtyczkę. Niektóre materiały u mnie przez ułamek sekundy są odtwarzane i wyskakuje bład 5.1. Więc nie jest to wina softu na tv tylko licencji.

Did TCL support install widevine on your tv?
 
Ostatnia edycja:

rafejo

Member
Zainstalowałm dmr info i mam tak
Brand
tcl

Product
tcl_eu

Model
Percee TV

SDK Level
26

CENC ClearKey
Supported

Google Widevine modular DRM
Supported

Microsoft Playready DRM
Supported

Adobe Primetime DRM
Not Supported

Marlin DRM
Not Supported

Verimatrix VCAS
Not Supported
 
Status
Zamknięty.
Do góry