TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

maciopa

Member
Więc sam się do nich zaliczasz, skoro nie widzisz różnicy między 4K a HD, tylko wierzysz programom diagnostycznym nie mając nawet zielonego pojęcia jak one działają. Nie wspominając już o tym, że nawet nie zrozumiałeś tego co napisałem powyżej. EOT


Nie siedzę z nosem przy ekranie a różnicę 4K vs FHD widać przy tej przekątnej do ok 1.5 metra.
Dwa różne programy diagnostyczne pokazały mi wartość FHD zamiast 4K stąd moje pytanie.
I tak - bardziej wierzę niezależnym programom diagnostycznym niż kitom wciskanym przez niektórych, w tym producentom elektroniki, szczególnie, że przedmiotowe programy diagnostyczne są nowe (nowe wersje) i odczytują wartości podawane przez sprzęt/zakodowane w nim.

Swoją drogą nie muszę się znać na zasadach działania programów diagnostycznych, tak samo jak nie muszę znać zasady działania sondy lambda i gdy zaświeci się na pomarańczowo check engine to znaczy że coś jest nie tak. Ale ty zapewne nie wierzysz diagnostyce i jeździsz dalej. :)
 
Ostatnia edycja:

klossowski

New member
Nie siedzę z nosem przy ekranie a różnicę 4K vs FHD widać przy tej przekątnej do ok 1.5 metra.
Dwa różne programy diagnostyczne pokazały mi wartość FHD zamiast 4K stąd moje pytanie.
I tak - bardziej wierzę niezależnym programom diagnostycznym niż kitom wciskanym przez niektórych, w tym producentom elektroniki, szczególnie, że przedmiotowe programy diagnostyczne są nowe (nowe wersje) i odczytują wartości podawane przez sprzęt/zakodowane w nim.

Swoją drogą nie muszę się znać na zasadach działania programów diagnostycznych, tak samo jak nie muszę znać zasady działania sondy lambda i gdy zaświeci się na pomarańczowo check engine to znaczy że coś jest nie tak. Ale ty zapewne nie wierzysz diagnostyce i jeździsz dalej. :)

To napisz do China Star, że ich matryca nie jest 4K, tylko FHD, bo tak ci pokazał jakiś program z netu.
Niech sobie nie myślą, że tu jakiś ciemny naród i się nie znamy!
Ps. I podpisz Frank Sinatra i Sophia Loren ... będzie bardziej wiarygodne.:bober:
 
Ostatnia edycja:

Tomashj29

New member
@klossowski

Dziękuję, jak to mówią "nie każdy ślepy widzi".
A o co chodzi z kalibracją? Jest to jakiś program czy są to parametry ustawień obrazu które się wprowadza? Z chęcią bym z tego skorzystał bo nie jestem zadowolony z jakości obrazu...
 

ted76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy natychmiastowym włączeniu w ustawieniach rozłącza wifi oraz wpada zapętlenie animacji i zaraz potym pomaga tylko reset tv na andku 6.0 tego nie uświadczyłem. Nadal nie otrzymałem odpowiedzi czy można przejść z andka 8.0 na 6.0
 

Olsonik

New member
ok to tak, soundbar podlaczylem zwyklym kablem hdmi do hdmi arc i tak samo zrobilem z tv ( do hdmi 2 arc) - zmienilem tez T-link na wlaczone. Soudnbar skonfigurowalem wg instrukcji i nadal nie mam dzwieku (soundbar to yamaha yas 207). Do tego jezscze jedno pytanie czy w przypadku podlaczenia hdmi tylko do tv, przy ogladaniu normalnej tv z dekodera upc tez bdzie szedl dzwiek z soundbara czy to bym musial kolejne hdmi podpiac od dekodera do soundbara? pozdrawiam dzieki za cierpliwosc! : D
Mam amplituner yamaha htr 4068 i za cholere nie pojdzie dzwiek z TV na amplitunerze. Regulacja glosnosci dziala (pilot tv@amplituner, na tv wyswietlaja sie opcje z amplitunera) , pilot ekranowy, wlaczanie i wylaczanie tez. Na amplitunerze miga cinema dsp. Na androidzie 6 dzialalo, pozniej tj android 7 i 8 przestalo. Jakies pomysly ?
 

tomasz.k

New member
Jakiś miesiąc temu miały być poprawki do andka 8 ale jak do tąd coś ucichło.

Wbrew pozorom to moze byc dobra wiadomosc. Jezeli ktos planowal z syfu jakim jest obecny 8.0 zrobic jakis sensowny soft w tydzien-dwa to na pewno nie mial o tym pojecia wraz z tymi ktorzy w to uwierzyli.
Miesiac to juz bardzo optymistyczny okres, realnie to raczej dwa to zaj mie jak nic. Same testy pewno 2tyg zajma a nie wierze zeby z pierwszym wewnetrznym buildem udalo sie wszystko na raz zrobic.
 

kerry123

New member
Witam, zainstalowałem ostatnio androida 8 na moim p60 49'', wszystko działa dobrze poza chromecastem, który jest bardzo istotny dla mnie - np. w youtube i innych aplikacjach zniknęła mi opcja "rzucenia" obrazu na TV (TV i telefon oczywiscie jest w tej samej sieci wifi)... ktoś ma ten sam problem ?
 

kerry123

New member
U nas działa . Zresetuj może najpierw telewizor .

Mówisz o resecie/przywracaniu ustawień fabrycznych czy jest jakiś inny reset ?

| edit

po resecie do ustawień fabrycznych nie mogę połączyć telefonu/komputera przez google

Zrzut-ekranu-2018-10-21-o-18-36-37.png


| edit

po resecie routerów i wszystkich innych urządzeń - wszystko już działa
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry