TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

spiewak69

New member
U mnie to nie działa, mam ustawione szybkie wyłączanie a i tak jak tylko wyłączę i ponownie włączę zaczyna aktualizować.

Rzeczywiście.
U mnie 2x tak jakby zadziałało a teraz za 3x sie wlasnie aktualizuje ;/

Chyba pozostaje czekać na dobrego/poprawionego androida 8 i mieć nadzieje ze będzie lepszy niż 7.
 
Ostatnia edycja:

Kraczykruk

New member
Jeśli chcecie zablokować pobieranie aktualizacji to musicie przeszukać temat. Ktoś już wcześniej podawał adres serwera aktualizacyjnego TCL który trzeba zablokować na routerze.
 

gattsby

New member
Witam,
przez ostatnie pare dni mam problem ze swoim TCLem. Tv zaczal sie zacinac przy ogladaniu Netflixa ( nie jest to problem z netem ), ogólnie telewizor wydaje sie "zlagowany" - odpalenie menu, poruszanie sie po menu odbywa sie z kilku sekundowym opoznieniem. Do tego TV strasznie dlugo sie wlacza ( ale zakladam ze ze wzgledu na system to musi troche potrwac). I ostatnia rzecza jaka zauwazylem jest dioda czuwania, które pomimo zmiany w ustawieniach na wylaczona po 1-2dniach pali sie z powrotem. Chcialem zapytac czy to moze byc wina oprogramowania? aktualizacji czy co jest przyczyna? Ktos inny spotkal sie z takimi problemami?
 

tomasz.k

New member
Witam,
przez ostatnie pare dni mam problem ze swoim TCLem. Tv zaczal sie zacinac przy ogladaniu Netflixa ( nie jest to problem z netem ), ogólnie telewizor wydaje sie "zlagowany" - odpalenie menu, poruszanie sie po menu odbywa sie z kilku sekundowym opoznieniem. Do tego TV strasznie dlugo sie wlacza ( ale zakladam ze ze wzgledu na system to musi troche potrwac). I ostatnia rzecza jaka zauwazylem jest dioda czuwania, które pomimo zmiany w ustawieniach na wylaczona po 1-2dniach pali sie z powrotem. Chcialem zapytac czy to moze byc wina oprogramowania? aktualizacji czy co jest przyczyna? Ktos inny spotkal sie z takimi problemami?

Wydaje ci sie, Kiki mowil ze jest swietnie i tak ma byc.

PS. Mnie tez sie wydaje ze netflix na potege zacina, ale to juz od dawna mi sie wydaje...
Kiedys na takie herezje i omany ze strony uzytkownikow pomagalo odinstalowanie aktualizacji youtube, nie wiem jak teraz bo mnie wku***a szturchanie co chwile w opcjach i mi sie nie chce...
Polecam wiec zakup mibox lub chromecast i jakiegos normalnego tv od sprzedawcy z marketu, bo przynajmniej bedzie mniejsze kity wciskal :p
 

DLUGI321

New member
Jeżeli chodzi o możliwość zablokowania aktualizacji to trzeba zrobiż to na routerze i zablokować adres podany poniżej. Konkretnie jak to zrobić zależy od posiadanego routera i oprogramowania ale trzeba to zrobić w ustawieniach firewall-a na routerze

eu.api.upgrade.platform.huan.tv
 

k@li111

New member
Wydaje ci sie, Kiki mowil ze jest swietnie i tak ma byc.

PS. Mnie tez sie wydaje ze netflix na potege zacina, ale to juz od dawna mi sie wydaje...
Kiedys na takie herezje i omany ze strony uzytkownikow pomagalo odinstalowanie aktualizacji youtube, nie wiem jak teraz bo mnie wku***a szturchanie co chwile w opcjach i mi sie nie chce...
Polecam wiec zakup mibox lub chromecast i jakiegos normalnego tv od sprzedawcy z marketu, bo przynajmniej bedzie mniejsze kity wciskal :p
Potwierdzam w 100%.
Spróbuj jeszcze Wcisnąć i przytrzymać domek na pilocie, powyłaczaj zbędne apki.

Wysłane z FRD-L09 Tapatalkiem
 

heliox

New member
find proper update file and make update using usb-flash memory
Sorry for polluting this forum with English again. Wish I could speak Polish.
Thanks for your advice. I've found that update on the official website : V8-MT58T04-LF1V373.zip
I'll certainly try it when I have time. For now, I've found a workaround for fixing the lag as suggested elsewhere: I close all the tabs after long-pressing the "Home" button.
 

przemas74

New member
Witam,
przez ostatnie pare dni mam problem ze swoim TCLem. Tv zaczal sie zacinac przy ogladaniu Netflixa ( nie jest to problem z netem ), ogólnie telewizor wydaje sie "zlagowany" - odpalenie menu, poruszanie sie po menu odbywa sie z kilku sekundowym opoznieniem. Do tego TV strasznie dlugo sie wlacza ( ale zakladam ze ze wzgledu na system to musi troche potrwac). I ostatnia rzecza jaka zauwazylem jest dioda czuwania, które pomimo zmiany w ustawieniach na wylaczona po 1-2dniach pali sie z powrotem. Chcialem zapytac czy to moze byc wina oprogramowania? aktualizacji czy co jest przyczyna? Ktos inny spotkal sie z takimi problemami?
Co do netflixa lektor 5.1 przełącz na stereo pomaga.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Sorry for polluting this forum with English again. Wish I could speak Polish.
Thanks for your advice. I've found that update on the official website : V8-MT58T04-LF1V373.zip
I'll certainly try it when I have time. For now, I've found a workaround for fixing the lag as suggested elsewhere: I close all the tabs after long-pressing the "Home" button.

You need proper Update.pkg file. If you zip has this file - unzip it to USB with FAT32.
Insert flash to tv usb. Press home (on tv not remote!) when power cord plugged.
If fails - try different usb and/or flash memory
Good luck!
 

dant

New member
Witam szanowne koleżenstwo,

przepraszam jeżeli odpowiedź na moje pytanie już padła ale nijak nie mogę jej znaleźć (w końcu wątek ma prawie 550 stron...). Odkąd zacząłem aktualizować oprogramowanie używając softu dostępnego na forum permanentnie mam problem z czerwonym zafarbem, który pojawia się jak tylko zostanie odtworzony jakiś materiał w HDR. Czy jest jakiś sposób żeby się tego pozbyć? Od razu dodam, że telewizor kupowałem w sklepie więc nie posiadam żadnych dodatkowych ustawień kalibracyjnych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry