TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

tomasz.k

New member
Witam szanowne koleżenstwo,

przepraszam jeżeli odpowiedź na moje pytanie już padła ale nijak nie mogę jej znaleźć (w końcu wątek ma prawie 550 stron...). Odkąd zacząłem aktualizować oprogramowanie używając softu dostępnego na forum permanentnie mam problem z czerwonym zafarbem, który pojawia się jak tylko zostanie odtworzony jakiś materiał w HDR. Czy jest jakiś sposób żeby się tego pozbyć? Od razu dodam, że telewizor kupowałem w sklepie więc nie posiadam żadnych dodatkowych ustawień kalibracyjnych.

Zdanie specjalistow nie ma tego problemu - to tylko twoja wyobraznia albo trolle internetowe ktore sie nie znaja.
 

haxmen

New member
Jestem zainteresowany zakupem modelu TCL 55P607, nie mogę go nigdzie dostać w polskich sklepach. Z tego co widziałem to były pojedyncze aukcje na Allegro. Ktoś coś widział? Ktoś coś wie? :)
 

gattsby

New member
Sledze wpisy sporadycznie, ale ostatnio widze, ze kazdy narzeka na aktualizacje, stad moje pytanie. Oplaca sie je robic? Ostatnio tv automatycznie znalazl mi jakas aktualizacje i ja wgral ( ale nie wiem czy mam najnowsza wersje, nigdy nic samemu nie wgrywalem) i zastanawiam sie czy warto wgrac to co ktos pisal pare postow wyzej ze sciaga sie plik ze strony i wgrywa przez penka. Warto czy lepiej dac sobie spokoj?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dant - w sprawie kalibracji napisz na PW - dla niebieskich kalibracja jest gratis.

===================================

haxmen
- TCL P607 - jest na rynek amerykański.
Bez gwarancji europejskiej.
Czemu wybrałeś ten model ?

===================================

gattsby - moja zasada która zawsze niosła radość- jak mam extra to nie robię update.
Korzystam z Androida 8,0 - i nie ma do swoich potrzeb żadnych zastrzeżeń.
 

gattsby

New member
ok @kiki a w takim jak moge wgrac Android 8.0 do siebie? Bo sprawdzilem i mam 7.0 a jak klikam w tv w aktualizacje systemu to wyskakuje ze nie jest potrzebna. Musze to zrobic zdalnie?
 

Axelll

New member
===================================

gattsby - moja zasada która zawsze niosła radość- jak mam extra to nie robię update.
Korzystam z Androida 8,0 - i nie ma do swoich potrzeb żadnych zastrzeżeń.[/QUOTE]

Z tego co czytam to wg ciebie każda aktualizacja jest super, tylko wszyscy inni użytkownicy tcl nie potrafią że swoich telewizorów korzystać. Błagam chociaż raz napisz prawdę jak jest a nie sicemniaj że wszystko jest super.
 

haxmen

New member
kiki - ma bardzo przyzwoite opinie i dobry HDR. Który model na Polskę ma podobne parametry w podobnej cenie? Nie chcę Philipsa i Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To, że Tobie coś się nie podoba to naprawdę masz problem.
Jeśli słabo Ci idzie z czytaniem to :
- moja zasada która zawsze niosła radość- jak mam extra to nie robię update.

Ale obecnie korzystam na sklepie przy pokazach i prezentacja codziennie z Oreo i działa wszystko do potrzeb ogólnych jak należy.
Jeśli chcesz żeby telewizor - „Tańczy, śpiewa, recytuje, krawaty wiąże i usuwa ciąże - to on tego nie robi - kieruj się na inne marki.

WG Ciebie co jest złego w Oreo ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
haxmen - TCL 55X2- za 3499 zł z kropkami kwantowymi, Trójdrożne głośniki JBL, wszystkie multimedia, obsługa głosem, Google Assistant z kalibracją i z dostawą.
 

haxmen

New member
Ok 2.5m, zależy mi na TV do Netflixa, filmów UHD i gier.

Mam dobry Soundbar i nie potrzebuję dobrych głośników w TV, stąd moje pytanie.
Aktualnie posiadam Samsunga 40Ku6400 i jest przyzwoity, ale HDR to dramat, kolorów nie jestem w stanie skonfigurować, aby wyglądały naturalnie.

Myślę o przesiadce na coś większego, bo ten co mam jest jednak za mały.
Nie stać mnie na Oleda, ani Sonego XF9005
 
Ostatnia edycja:

Luke91PL

New member
===================================

gattsby - moja zasada która zawsze niosła radość- jak mam extra to nie robię update.
Korzystam z Androida 8,0 - i nie ma do swoich potrzeb żadnych zastrzeżeń.

Z tego co czytam to wg ciebie każda aktualizacja jest super, tylko wszyscy inni użytkownicy tcl nie potrafią że swoich telewizorów korzystać. Błagam chociaż raz napisz prawdę jak jest a nie sicemniaj że wszystko jest super.

Przecież to nic nowego, że w aktualizacjach jedno poprawią, a jedno skopią... a tym bardziej w androidzie :D
--------------------------------------
Co do poprawionego update`u to mam się nastawiać na weekendowy kilkugodzinny seans czy jednak uzbroić się w cierpliwość? a może ktoś znalazł jak film z napisami odpalić?
 
Ostatnia edycja:

maciopa

Member
Hmm - TV sam z siebie wraca do ustawień fabrycznych (Android 7.0). Dziś rano uruchomił się w trybie sklep+demo.

@kiki - podeślij mi proszę tę kalibrację :) (na oba Androidy jeśli już jest?)
 

Pneumat2

New member
Przecież to nic nowego, że w aktualizacjach jedno poprawią, a jedno skopią... a tym bardziej w androidzie :D
--------------------------------------
Co do poprawionego update`u to mam się nastawiać na weekendowy kilkugodzinny seans czy jednak uzbroić się w cierpliwość? a może ktoś znalazł jak film z napisami odpalić?

Tworzysz dwa pliki z napisami, jeden w formacie .srt a drugi w formacie .txt. Obydwa pliki muszą mieć taką samą nazwę co plik filmowy. Oczywiście .srt i .txt w UTF-8. Podczas filmu odpalasz napisy 1 (nie 2) i jest git. Pozdrawiam
 

tysszek

Member
Co do netflixa lektor 5.1 przełącz na stereo pomaga.
Mam to samo. Masakra jakaś. Mam androida 7 i ma takie lagi że czasem mam ochotę rzucić w niego pilotem. Do tego po włączeniu 5 minut czekam aż będzie Internet, mimo że jest po kablu. Szybki start nie istnieje, tylko załącza się od zera A raz na 50 włączeń zadziała i wtedy nie na Internetu i tak trzeba restartować. Do tego włącza się w nocy sam. Mimo że mam wszystko wyłączone co mogło by to wzbudzać. Jak można narzucić na siłę instalacje 7. Na poprzedniej nie było żadnych problemów. Android 7 w moim wypadku to totalna porażka. Do wersji 8 nie chciał się zaktualizować Ale może to wina pendrive bo był na fat32.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry