TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

sulko

Member
To dokładnie tak jak ja i mam dokładnie to samo, co miałem (brak instant power przy wifi on), czyli jak widzę Kolega i kolega Pneumat macie chyba inne tv, bo u Was wszystko działa. Już nigdy więcej nie kupię nic na wyprzedaży:D
Niestety soft jest niedopracowany i co u jednego dzieła u drugiego niekoniecznie. Daleki jestem od zachwalania tego telewizora wystarczy rzucić okiem na moje wcześniejsze posty. Miałem problemy z wifi i power instant prawie od początku dopiero wspomniane resety na v373 rozwiązały problem (nie wiem na jak długo). Generalnie powiem tak, telewizor z androidem, szczególnie od TCL, nie jest dla każdego. Jak ktoś oczekuje że wszystko będzie działać od wyjęcia z pudełka i nie trzeba będzie przy nim "grzebać", ciągle instalować nowych wersji, to niech raczej kupi inny telewizor. Sama konfiguracja Kodi z wtyczkami może przerosnąć przeciętnego kowalskiego. Ja kupiłem ten telewizor głównie dla Kodi i w tej chwili działa, oprócz tego nieszczęsnego DTS. Jak miałbym wybierać to nie wiem, ale chyba bym go kupił jeszcze raz. Na plus jest jakość obrazu w tej klasie cenowej, no i soft jednak powoli, w bólach ale się rozwija. Wypuszczają nowe wersje w planach są następne. Gorzej byłoby, gdyby wsparcie się skończyło.
 

klossowski

New member
... Jak ktoś oczekuje że wszystko będzie działać od wyjęcia z pudełka i nie trzeba będzie przy nim "grzebać", ciągle instalować nowych wersji, to niech raczej kupi inny telewizor ... no i soft jednak powoli, w bólach ale się rozwija. Wypuszczają nowe wersje w planach są następne. Gorzej byłoby, gdyby wsparcie się skończyło.
Ja mam jednak inne zdanie, bo kupiłem ten tv z softem 176 i wszystko działało bez zarzutu, nawet instant power i pamięć ustawień obrazu między restartami, ale nie było funkcji automatycznej zmiany proporcji obrazu, więc zainstalowałem nowy soft i .... się zaczęło... czym nowsza wersja tym więcej problemów.... jak będę miał trochę czasu, to powrócę do wersji 173 i będę miał spokój, a tv z androidem jest chyba identyczny jak każdy tel czy tablet z androidem, jak ktoś nie potrafi zainstalować i skonfigurować programów to z telefonem też będzie miał kłopoty, tylko co to ma wspólnego z podstawową funkcjonalnością tego tv jak pamięć ustawień obrazu czy obsługa wifi. Na obsługę Kodi, Vavoo czy innych "cudów" nikt przecież nie narzeka :D
 

grzegorz1652

New member
Witam. Dlaczego tv nie pamięta ustawionej rozdzielczości 2160p na dekoderze 4k? Tylko za każdym razem gdy wył. Dekoder i wł. To automatycznie przestawia się na rozdzielczość 720p?
 

bumar

New member
To dokładnie tak jak ja i mam dokładnie to samo, co miałem (brak instant power przy wifi on), czyli jak widzę Kolega i kolega Pneumat macie chyba inne tv, bo u Was wszystko działa. Już nigdy więcej nie kupię nic na wyprzedaży:D
A jak robicie resety po instalacji softu? Przywracanie do fabrycznych czy z menu serwisowego? Możesz napisać co po koleji?
 

klossowski

New member
A jak robicie resety po instalacji softu? Przywracanie do fabrycznych czy z menu serwisowego? Możesz napisać co po koleji?

Ja zrobiłem najpierw w menu serwisowym shop reset, potem nvram reset i na koniec z normalnego menu przywracanie do ustawień fabrycznym, ale mi to nic nie pomogło, więc nie polecam takiego sposobu:)
 

sulko

Member
A jak robicie resety po instalacji softu? Przywracanie do fabrycznych czy z menu serwisowego? Możesz napisać co po koleji?
Ja zrobiłem nvram reset, shop reset w service menu, następnie przywracanie ustawień. To pomogło u mnie na działanie wifi razem z instant power. Dodam jeszcze że po każdej zmianie w ustawieniach robię restart.
 

Olsonik

New member
Witam. Dlaczego tv nie pamięta ustawionej rozdzielczości 2160p na dekoderze 4k? Tylko za każdym razem gdy wył. Dekoder i wł. To automatycznie przestawia się na rozdzielczość 720p?


TV automatycznie sie przelacza dostosowuje rozdzielczosc. Wgraj nowszy soft do dekodera.
Osobiscie juz bym nie wrocil do wczesniejszych wersji androida dla tego TV.
 

maciopa

Member
Hej i help :)

Mam jedno pytanie : jak zupdate'ować oprogramowanie w TV z pendrive?
Mój TV działa ciągle w oparciu o oprogramowanie fabryczne. Nic mu nie dolega, ale postanowiłem wgrać najnowszą wersję soft'u pobraną z linków z niniejszego wątku (379) i ... TV nie widzi paczki.
Pendrive jest wykrywany (widać go w sub-menu).
Pendrive podpięty pod port 1 (USB 2.0), plik update.pkg w katalogu głównym i ... nic.

Dzięki i spokojnego dnia :)
 
Pendrive musi być sformatowany w systemie plików FAT32 inaczej nie zadziała (NTFS) potem odłącza się tv od prądu. Potem wciskasz w tv przycisk power (nie pilotem) i jak masz wciśnięty przycisk to wkładasz wtyczkę do gniazdka, power nie puszczaj dopóki nie pokaże ci się na ekranie update androida, jak się pokaże to puszczasz power i czekasz aż się android zaktualizuje. Najlepiej przed upem przywróć ustawienia fabryczne.
 

omot

Member
Ktoś probował podłaczyć game pada do TCL p60 ?
Jeśli tak, to jakiego ? Taki od ps3 zadziałą ?
Udało sie w coś pograć ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry