TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

maciopa

Member
Witam,

Nie wiem z jakim softwarem był telewizor jak go kupiłem bo zaraz po pierwszej pełnej inicjalizacji telewizora (połączenie z telefonem/wifi/google login+password/skan) zakomunikował mi że jest nowy update, więc go zaakceptowałem i zainstalował się v315.


U mnie nic się nie pokazało samoistnie. W ciąż mam Androida 6.0.1 i wersję oprogramowania 173...
Wg engineering menu - produkcja 01.04.2017



Zaktualizowały się tylko aplikacje.



Dziwi mnie ta niska prędkość po WiFi - wg informacji producenta : WiFi Wbudowany ac/n/g
A tymczasem AIDA pokazuje, że obsługuje jedynie 2.4 GHz, prędkośc 26 Mbps... Router stoi 20 cm od TV i obsługuje 2.4 oraz 5 GHz... Prędkość net'u teoretyczna (z umowy) - do 500 Mbps... (nie oczekuję takich prędkości po fifirifi no ale nie mozna nic w 4K na YouTube obejrzeć...)


Z chcęcią przygarnę nowy soft (ten, który jest w testach).
 

tomasz.k

New member
No to jakby ktos pytal, to:

1. Chromecast sie poprawil (przynajmniej na obecna chwile) i dziala YT/Netflix (wybierasz na aplikacji i kazesz grac). HBO przez chromecast dalej lezy i kwiczy (ale wiadomo ze to nie cudowna aplikacja).

2. Sterowanie amplitunerem dalej kwiczy. Jeszcze potestuje, ale na razie wyglada na lipe po staremu.

3. Asystent google (wow, yupii, sikam do nogawki) to jakis ŻAL. Umie mniej niz na komorce, nie steruje smart home, nie wlaczy wybranego filmu na netflix albo piosenki na spotify. Na moje oko to tylko zamiast byc bialy pasek na gorze ekranu to jest teraz na dole szary po wcisnieciu przycisku mikrofonu.
 

DLUGI321

New member
Kurcze no nie mogę wyjść z podziwu tak mocno oczarowałem wszystkich domowników tym czego dalej nie potrafi mój telewizor super dalej niedziałającym HBO GO oraz beznadziejnym Google Assistant który jest bezużyteczny że aż śmiech wszystkich domowników ogarnoł System zdaje się być jeszcze bardziej mułowaty i ogólnie nic nie wnosi ale poczekajmy niech się wypowiedzą inni o błędach jakie są w tej wersji. Standardowo CI+ nie do końca działa tak jak powinien bo to jest wyższa szkoła jazdy by TCL od roku tego nie naprawił



HBO GO już działa na Androidzie 7,0

Jest już nowy soft, właśnie testujemy.
Ma być z Google Assistant i będziesz teraz mógł naprawdę oczarować domowników co może Twój telewizor.
 

tomasz.k

New member
Kurcze no nie mogę wyjść z podziwu tak mocno oczarowałem wszystkich domowników tym czego dalej nie potrafi mój telewizor super dalej niedziałającym HBO GO oraz beznadziejnym Google Assistant który jest bezużyteczny że aż śmiech wszystkich domowników ogarnoł System zdaje się być jeszcze bardziej mułowaty i ogólnie nic nie wnosi ale poczekajmy niech się wypowiedzą inni o błędach jakie są w tej wersji. Standardowo CI+ nie do końca działa tak jak powinien bo to jest wyższa szkoła jazdy by TCL od roku tego nie naprawił

Tak jak pisalem kilka stron wczesniej asystenta dalej nie ma w PL, ma byc do konca roku. Tutaj mamy generalnie to samo co w zegarkach z Wear OS, tyle ze z odpowiednio mniejsza funkcjonalnoscia (brak telefonu, nawigacji, latarki itp). Takie google search z szarym paskiem - moze ten szary kolor ma jakas profesjonalna nazwe "asystent" :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po Polsku będzie jak Google sprawi język.
Philips nowy śmiga extra, jutro sprawdzimy jak działa TCL.
 

tomasz.k

New member
Co do chromecast, to wpadl mi w rece Mibox3 od Xiaomi (z Android TV). Wlasnie sprawdzilem HBO Go i dziala, tak samo dobrze jak na Chromecast2 od Google.
Wiec jednak to nie wina aplikacji HBO jak dawniej a TCL, ktore nie umie sobie miesiacami i kolejnymi softami poradzic z jakimkolwiek problemem.

No to jakby ktos pytal, to:

1. Chromecast sie poprawil (przynajmniej na obecna chwile) i dziala YT/Netflix (wybierasz na aplikacji i kazesz grac). HBO przez chromecast dalej lezy i kwiczy (ale wiadomo ze to nie cudowna aplikacja).

2. Sterowanie amplitunerem dalej kwiczy. Jeszcze potestuje, ale na razie wyglada na lipe po staremu.

3. Asystent google (wow, yupii, sikam do nogawki) to jakis ŻAL. Umie mniej niz na komorce, nie steruje smart home, nie wlaczy wybranego filmu na netflix albo piosenki na spotify. Na moje oko to tylko zamiast byc bialy pasek na gorze ekranu to jest teraz na dole szary po wcisnieciu przycisku mikrofonu.
 

DLUGI321

New member
Duża część ludzi która śledzi to forum wie że dużo błędów związanych z chromecast,netflix czy youtube nie wynikają bezpośrednio z samych aplikacji a w większości z niedopracowanego oprogramowania od TCL. Choć są też osoby które próbują za wszelką cenę wmówić że to nie wina spi...nego oprogramowania od TCL. W tym oprogramowaniu żeby cokolwiek zrobić to trzeba się posiłkować dodatkowym oprogramowaniem które też niekoniecznie jest dobre i nie jest lekarstwem na wszystko jak szwapskie VAVOO które mimo że można zmienić język to mnie akurat bardzo drażni.
 

bergson

New member
ogarnąłem chromcasta - działa mi już na każdym sofcie. Tak jak sugerował tomasz.k - problem był w routerze z openwrt.

Teraz inne pytanie - czy macie jakiś sposób żeby zainstalować nowy soft jako update - czyli bez czyszczenia zainstalowanych wcześniej aplikacji?
 

ligeza

Member
Nowy soft v373 nie usuwa ustawień ani aplikacji, ale mimo wszystko w radził bym przywrócić ustawienia fabryczne po wgraniu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry