TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

MaykapKassy

New member
Witam wszystkich. Niedawno kupiłem TV tcl 49c7026 i mam pewien problem. Otóż po podłączeniu słuchawek przewodem przez gniazdo słuchawkowe, głośniki wyłączyły się ,lecz w słuchawkach również nie było głosu. Ostatnio przez przypadek wyczaiłem, iż aby podłączone słuchawki działały,trzeba wyłączyć całkowicie TV (z wyłączoną opcją szybkiego uruchamiania) podłączyć słuchawki i wtedy dopiero włączyć TV. Czy to jest normalne? Wydaje mi się że nie. Do tej pory każdy TV którego używałem ,po podłączeniu słuchawek od razu odłączał głośniki i kierował dźwięk na słuchawki a tu taki zonk. Mało tego. Ostatnio próbowałem podłączyć inne słuchawki przez bluetooth i okazało się że nie działają. TV poprawnie wykrywa słuchawki ,po sparowaniu odłącza głośniki, nawet mogę suwakiem przy tych słuchawkach sterować głośnością TV, niestety w słuchawkach cisza.. W ustawieniach dźwięku TV nie ma absolutnie żadnej opcji która ew. umożliwiałaby włączenie słuchawek. Chyba że coś robię źle. W związku z powyższym ,prosiłbym szanownych forumowiczów o jakieś wskazówki, bo żeby nie można było w tym TV normalnie bezproblemowo korzystać ze słuchawek ,to to jakiś absurd jest.
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
Niestety chyba żadnego konkretnego rozwiązania swojego problemu nie otrzymasz. Z tego co kojarzę to większość ma ten problem i niestety tak jak napisałeś trzeba podłączyć słuchawki włączyć i wyłączyć TV wtedy zaczynają działać ten problem jest znany był już zgłaszany ale jak to TCL nic z tym nie robi:(
 

Pneumat2

New member
Szkoda, bo korzystanie ze słuchawek to dla mnie istotna sprawa. Gdybym wiedział wcześniej że będą takie jaja ,to bym akurat tego modelu TV,tego producenta nie kupił
Ja też korzystam tylko ze słuchawek i polecam dac Amp z wejściem coaxialnym. Ja mam ten:

Sabaj D3 Audio Digital Analog Wandler und Kopfhörerverstärker mit 32bit/384kHz USB Optischer Koaxiale Eingänge Schwarz https://www.amazon.de/dp/B01M2ZO6IN/ref=cm_sw_r_cp_apa_lij2AbM444DTW

i jestem bardzo zadowolony ale jest tego mnóstwo i naprawdę oferują fajny dźwięk:)
Rozumiem, że to znowu dopłacanie do interesu ale tak czy siak jest w czym wybierać.
 

Pneumat2

New member
Cóż, ja z kolei mam również fajnego DACa Sound Blaster E5 i znowu problem w tym, iż przez bluetooth ten TV poprawnie go wykrywa ,paruje, lecz w słuchawkach cisza. Mógłbym też połączyć przez kabel ,ale skoro jest ten bluetooth ,to dlaczego nie działa?? Przypuszczam, iż był by to nawet powód do reklamacji tego TV.Szczerze mówiąc, to szlag mnie trafia jeśli coś kupię i to nie działa tak jak powinno.W dodatku nikt nie wie dlaczego i czy w ogóle będzie działać
Ja mam przewodowe, ponieważ bezprzewodowe na tym tv miały ponad 1 sec opóźnienie w przesyłanym dźwięku. Generalnie trochę dziwne bo kilka słuchawek bluetooth swojego czasu sprawdzałem na tym tv i wszystkie działały bezproblemowo.
 

shuten

New member
Dziękuję za aktualizacje. v369 wydaje się bardziej stabilny. Filmy są odtwarzane płynnie. Brakuje jeszcze komponentu DocumentsUI, również PVR. Brakuje kopii zapasowej na koncie Google. Niektóre aplikacje VOD nie wykrywają sieci w sieci Ethernet z wyłączoną obsługą Wi-Fi (ostatnia wersja es.plus.yomvi). T-Cast na TV nie powiedzie się teraz podczas wysyłania pliku APK (wersja 7.4.100 na smartfonie). Kodi 18 Alpha2 nie można zainstalować (ale 17,6 działa dobrze). Android Zegar z alarmami i czasem na świecie będzie miły
 
Ostatnia edycja:

botveen

New member
Root na v369
4pda***/forum/index.php?showtopic=835554&view=findpost&p=72626993
między 7262699 a 3 usuń przestrzeń
 
Ostatnia edycja:

zendar77

New member
Hi all. Thanks for the update, a lot of functions now work really well. Just a question: i have the satellite LNB which is a SCR LBN. None of the frequencies can be choosen on the satellite configuration on TCL. Any way of setting them manually elsewhere ? THanks in advance.

(Frequencies i need to chose from: 1210, 1420, 1680 e 2040 MHz)
 

sulko

Member
Przetestowałem dzisiaj ten nowy soft v369 i niestety jestem zawiedziony, oprócz dodania nowych zgód w ekranie powitalnym nie widzę różnicy. Stare błędy są powielone. Krytyczne dla mnie jest przesterowanie kolorów w trybie(i po wyjściu)HDR, pomaga tylko restart. Już lepszy był v364 tam przynajmniej po przywróceniu ustawień fabrycznych HDR działał bez problemu. Drugi ważny dla mnie błąd do zawieszanie się dźwięku przy włączonym passthrough w Kodi. No i dalej jest niestabilna praca(restartuje się) przy jednocześnie włączonym power instant i wifi.
 

wookash0

New member
Przetestowałem dzisiaj ten nowy soft v369 i niestety jestem zawiedziony, oprócz dodania nowych zgód w ekranie powitalnym nie widzę różnicy. Stare błędy są powielone. Krytyczne dla mnie jest przesterowanie kolorów w trybie(i po wyjściu)HDR, pomaga tylko restart. Już lepszy był v364 tam przynajmniej po przywróceniu ustawień fabrycznych HDR działał bez problemu. Drugi ważny dla mnie błąd do zawieszanie się dźwięku przy włączonym passthrough w Kodi. No i dalej jest niestabilna praca(restartuje się) przy jednocześnie włączonym power instant i wifi.

A ja jak nie miałem tego błędu z dźwiękiem w kodi rak teraz mam :/ dopiero na tej ostatniej wersji 369. Zaczyna mnie to już denerwować. Co pomogło to restart kilkukrotny, wyciąganie kabla itd. A potem najpierw odpalenie netflixa z dźwiękiem przestrzennym.

Mam jeszcze pytanie - co daje opcja rodzaj treści? Jaka mam wybrać, jeśli mam podłączona konsole? I pytałem wcześniej - jakie ustawienia obrazu pod konsole?
 

kerrad

New member
Uważam, że najnowszy soft znacznie poprawił odwzorowanie kolorów na matrycy LG RGBW (u mnie Thomson 43UC6406). Nie jest idealnie, ale lepiej niż poprzednio – np. kolor żółty i jego odcienie są już akceptowalne (nie wpadają w zieleń jak wcześniej, szczególnie po drobnej korekcie ustawień). Widać, że inżynierowie TCL wreszcie opanowali sterowanie matrycą pseudo 4K. Tak powinno być od początku, ale doceniam, że to poprawili.
 

tomasz.k

New member
To ja znowu zapytam jak z chromecast?
HBO go mi nie dziala na najnowszym sofcie. Na zwyklym chromecast2 od google dziala.
Nie wiem czy ktokolwie ma to dzialajace na android 7?
 
Status
Zamknięty.
Do góry