TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

romeczek7

New member
Kiki czy wiadomo coś na temat nowego softu. Pan Marek przestał się odzywać, zastosował jakąś odpowiedzialność zbiorową?
 

urania-marek

New member
myśle że komponenty te same ale rożne ustawienia tv, androida i zwyczajnie są bugi w sofcie... Widać średni programiści tam siedzą lub testerzy :)
bo to testerzy "bawią się sprzetem" i zgłaszaja bugi programistom. W tcl za testerów robią użytkownicy :)
może niebawem tcl zmieni ludzi/podejście do softu.

U mnie też na początku były problemy z sortowaniem kanałów, zacinaniem yt, strefą w kodi ale na spokojnie ogarnałem wszystko na pierwszej wersji 7.
Za tą kase to jestem mega zadowolony!!! :)
samsung z najnowszej serii z 4k (ta sama polka cenowa) ma taki bug w sofcie że tragedia, podczas uśpienia gubi adresy ip z dhcp i nie ma neta, trzeba na sztywno ustawiac adresy, na łącznikach hdmi (nawet te drogie jak delock z certyfikatem 4k) nie działają prawidłowo... Więc każdy tv ma jakieś błędy :)

masz rację nie jeden producent wypuszcza tv z jaszcze większymi błędami i ich nie poprawia.zwróćcie uwagę że wiele waszych negatywnych informacji zostało uwzględnionych. To jedyny producent który poszerza możliwości swojego produktu.
Instaluje dodatkowe funkcje o które prosicie jak pip,wygaszacz ekranu czy timer.
W przygotowaniu jest jeszcze zgrywanie ustawień kanałów i edycja listy na komputerze,nagrywanie programów tv.myślę ze jak to wszystko zrealizują to wasze zdanie na temat tcl się zmieni. Na pewno jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia które są zgłoszone ale nie da się tego zrobić w jeden dzień.czasami się zdarza że poprawią jedną rzecz która psuje resztę systemu.pozdrawiam
 

not2pun

New member
hdr w netfix sam się włącza? wczoraj oglądałem film w opisie było hdr ale tv działał w normalnym 4k bez hdr
nie wiem czy to net za wolny neostrada w sumie ledwo starczyło na 4k (widziałem po mb w info) moze hdr już nie pociągnie przy tej prędkości.
 

sulko

Member
hdr w netfix sam się włącza? wczoraj oglądałem film w opisie było hdr ale tv działał w normalnym 4k bez hdr
nie wiem czy to net za wolny neostrada w sumie ledwo starczyło na 4k (widziałem po mb w info) moze hdr już nie pociągnie przy tej prędkości.
Tak sam się włącza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesteś niebieski - więc masz opiekę.
Napisz na Pw dostaniesz kontakt.
Soft nowy już jest.
 

sulko

Member
U mnie wifi się naprawiło, nie wiem dokładnie dokładnie jak, miałem trochę czasu włączałem i wyłączałem wifi i power instant, po każdej zmianie restartowałem telewizor(zauważyłem że w tym telewizorze ważne jest żeby po każdej zmianie ustawień robić restart), ustawiłem też na sztywno kanał wifi 5Ghz na routerze, no i działa.
Zmieniłem też SMPC na Kodi 18 alfa, zaczął działać poprawnie dźwięk 5.1(oprócz tego nieszczęsnego DTS). Tak że można powiedzieć że ogarnąłem w miarę v353. Do szczęścia brakuje mi jeszcze DTS passthrough. Ta funkcja powinna być, TCL chwali się w końcu logiem DTS na opakowaniu. Jak już zapłacili za licencje(naszymi pieniędzmi) to powinni ją wykorzystać.
Telewizor wymaga dużo cierpliwości i czasu ale jak na tą chwilę jestem zadowolony.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Zmieniłem też SMPC na Kodi 18 alfa, zaczął działać poprawnie dźwięk 5.1(oprócz tego nieszczęsnego DTS). Tak że można powiedzieć że ogarnąłem w miarę v353. Do szczęścia brakuje mi jeszcze DTS passthrough. Ta funkcja powinna być, TCL chwali się w końcu logiem DTS na opakowaniu. Jak już zapłacili za licencje(naszymi pieniędzmi) to powinni ją wykorzystać.
Telewizor wymaga dużo cierpliwości i czasu ale jak na tą chwilę jestem zadowolony.

A próbowałeś pytać na forum wpierającym Kodi?
Tu jest forum o tv i czasem w prostych sprawach uda sie podpowiedzieć ale o mocno szczegółowe ustawienia pytaj i twórców programu.
 

sulko

Member
A próbowałeś pytać na forum wpierającym Kodi?
Tu jest forum o tv i czasem w prostych sprawach uda sie podpowiedzieć ale o mocno szczegółowe ustawienia pytaj i twórców programu.
Tak, temat jest znany. To nie jest kwestia Kodi tylko niestandardowego API w sterownikach od Mediateka w naszych telewizorach. Dlatego DTS odtwarza tylko wbudowany Media player natomiast Kodi, Mxplayer, Vlc czy inne korzystają ze standardowego API nie odtwarzają DTS.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak, temat jest znany. To nie jest kwestia Kodi tylko niestandardowego API w sterownikach od Mediateka w naszych telewizorach. Dlatego DTS odtwarza tylko wbudowany Media player natomiast Kodi, Mxplayer, Vlc czy inne korzystają ze standardowego API nie odtwarzają DTS.

Czyli DTS działa w TV i programach, które potrafią się dogadać z API przygotowanym przez mediatek.
TCL działa zgodnie ze specyfikacją.
 

sulko

Member
Czyli DTS działa w TV i programach, które potrafią się dogadać z API przygotowanym przez mediatek.
TCL działa zgodnie ze specyfikacją.
No niezupełnie bo specyfikacja jest skopana, TCl powinien naciskać na Mediateka by ten wydał zgodne ze standardem androida sterowniki a nie jakieś dziwolągi. Skoro ma znaczek DTS i Android TV to powinien trzymać się standardów. Tyle wyczytałem, nie jestem informatykiem dla mnie ważne jest by DTS działał jak Nvidia Shield, Mibox czy innych playerach.
 

firefl

Active member
Bez reklam
No niezupełnie bo specyfikacja jest skopana, TCl powinien naciskać na Mediateka by ten wydał zgodne ze standardem androida sterowniki a nie jakieś dziwolągi. Skoro ma znaczek DTS i Android TV to powinien trzymać się standardów. Tyle wyczytałem, nie jestem informatykiem dla mnie ważne jest by DTS działał jak Nvidia Shield, Mibox czy innych playerach.

mediatek tak już ma... Więksi od TCL próbowali.
 

limarus

New member
A czy ktoś z was ma problem z Netflixem? Często materiały bardzo długo się ładują, spada jakość na tragiczą itp.
W tym samym momencie jeśli uruchomię na TV speedtest to pokazuje pięknie 120Mbps, więc problem leży po stronie Netflixa?
 
Status
Zamknięty.
Do góry