TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

d3m

New member
Jakbyś przypomniał sobie, na którym sofcie CEC działa w 100% poprawnie to byłbym wdzięczny za informację.

Mój problem polega na tym, że mogę włączać kino z Menu TV, wyłączać zmieniać tryby, nawet jak zmutuję TV to na kinie też jest Mute(choć to nie działa do końca poprawnie.)
Jednak żaden dźwięk z kina nie chce polecieć. Kino to dość stary Samsung HT-TZ215R, ze wsparciem dla CEC.

I nie wiem czy to jednak wina kina, czy TV.
Mój problem z CEC i ARC rozwązała instalacja Androida 7.0. Pisałem o tym w tym temacie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/136966-tcl-49c7026-sony-ht-ct390.html
 

areq1987

New member
Dostałem dzisiaj thomsona uc6406. Pierwsze wrażenia pozytwne, chociaż system zdążył się już zawiesić.. Mam taki problem z dźwiękiem na YouTube żeby była normalna głośność trzeba ustawić na 40 pare, i jak zmieniam źródło na Tv naziemna trzeba przyciszac na 20 parę bo tak ryczy i na odwrót. Nie da się tego znormalizować?
Drugie pytanie czy hdr trzeba jakoś aktywować czy załącza się automatycznie przy odpowiednim video?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dostałem dzisiaj thomsona uc6406. Pierwsze wrażenia pozytwne, chociaż system zdążył się już zawiesić.. Mam taki problem z dźwiękiem na YouTube żeby była normalna głośność trzeba ustawić na 40 pare, i jak zmieniam źródło na Tv naziemna trzeba przyciszac na 20 parę bo tak ryczy i na odwrót. Nie da się tego znormalizować?
Drugie pytanie czy hdr trzeba jakoś aktywować czy załącza się automatycznie przy odpowiednim video?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

hdr włacza się automatycznie przy odpowiednim wideo.

co do youtube - nie zauważyłem takiego problemu i obawiam się, że nie da się "znormalizować".
Niemniej kanały tv naziemne mają poziom dźwięku znormalizowany a na youtube już nie.
Czy taka różnica jest na każdym wideo z youtube?
 

akhil

New member
Cieszę się z nowej funkcji :)

W ustawieniach dźwięku dodaje się tryb "Tylko audio".

Teraz mogę ustawić wyłącznik czasowy na ustawieniach i wygaszaczu ekranu i przesłać moje utwory i uśpienie, więc gdy telewizor przestanie się rzucać, przestanie się wyświetlać. Nie muszę się ponownie budzić.

Jest bardzo przydatny i mi się podoba :). Dobra robota tcl.

Dodaj tryb pip do natywnego bez kanałów na żywo :)
 

areq1987

New member
Wgranie softu 143 rozwiązało sprawę z dźwiękiem. Ale niestety widzę coraz więcej minusów.
Tragiczne wifi.. na 5ghz wysiaga ledwie 8mbit a na 2,4ghz tnie IPTV, gdzie mój stary android box chodzi płynnie. Youtube gubi klatki w filmach 4K obraz niekiedy szarpie. Widać to po włączeniu statystyk dla nerdów, zgubione klatki. Takie coś nie ma prawa się zdarzyć w takim tv i android nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz czy to norma.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

sulko

Member
Wgranie softu 143 rozwiązało sprawę z dźwiękiem. Ale niestety widzę coraz więcej minusów.
Tragiczne wifi.. na 5ghz wysiaga ledwie 8mbit a na 2,4ghz tnie IPTV, gdzie mój stary android box chodzi płynnie. Youtube gubi klatki w filmach 4K obraz niekiedy szarpie. Widać to po włączeniu statystyk dla nerdów, zgubione klatki. Takie coś nie ma prawa się zdarzyć w takim tv i android nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz czy to norma.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Spróbuj wyłączyć instant power powinno poprawić sytuacje, wifi i instant power "gryzą się" we wszystkich softach. Soft 143 to "archaik" z androida 6 najlepiej 161 albo 173.
 

pako_umrzyj

New member
Co do klatek na YT w 4k to pomaga deinstalacja aktualizacji YT.
Zablokuj w sklepie automatyczne aktualizacje i po sprawie.
4K 60 fps chodzi płynnie. Może kolejna aktualizacja tv, yt naprawi błąd.
Na poczatku myslalem ze brakuje mocy w C70 ale tam siedzi naprawde mocny sprzęt, nie wiem jak u Was w P60
 

K_O_z_a

New member
Dobrze ze ja kupiłem ten tv z myśla o xboxie one x, z wiekszości tych funkcji co piszenie to nigdy nie korzystałem, wiec jako nieliczny jestem z niego zadowolony

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Ile trwa instalacja update u? U mnie cały czas miga dioda tv, na ekranie komunikat jak poniżej i świeci dioda pendrive'a, raz się sam zrestartował. Strasznie to długo trwa, nie ma wskaźnika postępu nic.
2f045d06bd0a894cc1cd07cc214416f7.jpg


Ok chyba jest ok ale strasznie długo to trwało.
 
Ostatnia edycja:

limarus

New member
Czy na najnowszym sofcie działa wam formatowanie Pendriva jako pamięci urządzenia?
Już 2 razy próbowałem i po zakończeniu formatowania nie widzę urządzenia i pamięci więcej też nie mam ;/

Dodam, że po restarcie TV albo ponownym podłaczniu pendrive. W ustawieniach pamięci urządzenie widnieje jako bezpiecznie odłączone i nie mam już możliwości ponownego sformatowania - nic nie mogę zrobić.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Chyba mnie trochę ominęło. Mam soft z końcówką 315, jaka jest najnowsza wersja obecnie? Warto zainstalować? Ma ktoś źródło?
 

limarus

New member
Chyba mnie trochę ominęło. Mam soft z końcówką 315, jaka jest najnowsza wersja obecnie? Warto zainstalować? Ma ktoś źródło?

Na stronie 353 jest najnowsza wersja v346.
Dopiero co ją wgrałem a przesiadłem się z ostatniej wersji na androida 6, czyli chyba v173. Na razie to zdecydowanie interfejs i wszystkie klikniecia chodzą wolniej i z lagiem. Ale może to kwestia, że aż sa swieża jest instalacja ;D
 

AdamWGM

New member
Na stronie 353 jest najnowsza wersja v346.
Dopiero co ją wgrałem a przesiadłem się z ostatniej wersji na androida 6, czyli chyba v173. Na razie to zdecydowanie interfejs i wszystkie klikniecia chodzą wolniej i z lagiem. Ale może to kwestia, że aż sa swieża jest instalacja ;D


? Ciężko zrozumieć o czym piszesz... U mnie po instalacji 7 też pierwsze kilkanaście minut lagowało, chyba ściąga aktualizacje różnych apek. Bo potem śmiga aż miło.
 

Olsonik

New member
Co do klatek na YT w 4k to pomaga deinstalacja aktualizacji YT.
Zablokuj w sklepie automatyczne aktualizacje i po sprawie.
4K 60 fps chodzi płynnie. Może kolejna aktualizacja tv, yt naprawi błąd.
Na poczatku myslalem ze brakuje mocy w C70 ale tam siedzi naprawde mocny sprzęt, nie wiem jak u Was w P60

TCL ma dużą robotę do zrobienia odnośnie oprogramowania. Tnie youtube , menu ...

Wersji P60 ( p6046 ) tez mocy nie brakuje :)

Wi fi 2,4 ghz 5 ghz w wersji android 7 działa poprawnie. Na androidzie 6 miałem problem z działaniem jednej z częstotliwości, której to nie pamiętam .

Dobra idę pograć w fife :p
 

romeczek7

New member
Sulko nie pamiętam jaki masz TV, ale ja muszę również przyznać, że nie mam problemów z WiFi na żadnej częstotliwości. Obecnie na sofcie 353 prędkość po WiFi zgodna z prędkością łącza 120Mb/s. Mam włączone "natychmiastowe włączanie". Miałem raz restart z niewiadomych przyczyn, raz samoczynnie włączył się tryb sklepowy, ale to nie są sytuacje permanentne. Jeżeli masz ten problem na każdym sofcie to przypuszczam, że możesz mieć uszkodzony moduł od WiFi. Skontaktuj się telefonicznie z serwisem.
 

sulko

Member
Sulko nie pamiętam jaki masz TV, ale ja muszę również przyznać, że nie mam problemów z WiFi na żadnej częstotliwości. Obecnie na sofcie 353 prędkość po WiFi zgodna z prędkością łącza 120Mb/s. Mam włączone "natychmiastowe włączanie". Miałem raz restart z niewiadomych przyczyn, raz samoczynnie włączył się tryb sklepowy, ale to nie są sytuacje permanentne. Jeżeli masz ten problem na każdym sofcie to przypuszczam, że możesz mieć uszkodzony moduł od WiFi. Skontaktuj się telefonicznie z serwisem.
Mam p60, raczej to będzie sprawa programowa, na a6 nie restartował się, czasem zdarza się że przez jakiś czas działa dobrze. Ludzie na wątku C70 też zgłaszali podobny problem. Support odpowiedział mi że rozwiążą problem przy update, niestety nie rozwiązali.
 

pako_umrzyj

New member
Myśle że komponenty te same ale rożne ustawienia tv, androida i zwyczajnie są bugi w sofcie... Widać średni programiści tam siedzą lub testerzy :)
Bo to testerzy "bawią się sprzetem" i zgłaszaja bugi programistom. W TCL za testerów robią użytkownicy :)
Może niebawem TCL zmieni ludzi/podejście do softu.

U mnie też na początku były problemy z sortowaniem kanałów, zacinaniem YT, strefą w kodi ale na spokojnie ogarnałem wszystko na pierwszej wersji 7.
Za tą kase to jestem mega zadowolony!!! :)
Samsung z najnowszej serii z 4K (ta sama polka cenowa) ma taki bug w sofcie że tragedia, podczas uśpienia gubi adresy ip z dhcp i nie ma neta, trzeba na sztywno ustawiac adresy, na łącznikach hdmi (nawet te drogie jak delock z certyfikatem 4k) nie działają prawidłowo... Więc każdy tv ma jakieś błędy :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry