TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

d0m3l

New member
Mam takie nietypowe pytanie, posiadam model 43P6046, od początku zauważyłem pewną wadę, widoczną w szczególności w grach pod np. konsolą XBOX. Gdy patrzymy na jasne tło, przykładowo niebo i poruszamy delikatnie kamerą to tworzą się jak by delikatne ciemne smugi(paski) w tle, gdy kamera jest w miejscu nic takiego nie widać. Kilka razy na konsoli gdy pojawiał się statyczny obraz w zielonym kolorze to wydawało mi się, że w tle widać właśnie te pasy, poziome i pionowe połączone ze sobą w równych odstępnach, tak jak by siatka. Nie jest to jakoś strasznie irytujące, ale jednak potrafi rozkojarzyć. Czy ten typ tak ma, czy może jest to jakaś wada telewizora, może ktoś się spotkał z podobnym problemem?
 
Ostatnia edycja:

urania-marek

New member
Mam takie nietypowe pytanie, posiadam model 43P6046, od początku zauważyłem pewną wadę, widoczną w szczególności w grach pod np. konsolą XBOX. Gdy patrzymy na jasne tło, przykładowo niebo i poruszamy delikatnie kamerą to tworzą się jak by delikatne ciemne smugi(paski) w tle, gdy kamera jest w miejscu nic takiego nie widać. Kilka razy na konsoli gdy pojawiał się statyczny obraz w zielonym kolorze to wydawało mi się, że w tle widać właśnie te pasy, poziome i pionowe połączone ze sobą w równych odstępnach, tak jak by siatka. Nie jest to jakoś strasznie irytujące, ale jednak potrafi rozkojarzyć. Czy ten typ tak ma, czy może jest to jakaś wada telewizora, może ktoś się spotkał z podobnym problemem?

proszę sprawdzić przewód hdmi.
 

romeczek7

New member
To jest wada z którą nic nie zrobisz niektóre modele telewizorów tak mają i koniec. Możesz oczywiście nazwać to usterką oddać sprzedawcy prosząc o naprawę lub zadzwonić do serwisu. Sam jestem ciekaw jak zareagują.

Panie Marku zdarzyło mi się po raz drugi podczas oglądania TV. Niespodziewanie telewizor sam się zrestartował a gdy pokazała się animacja boota dźwięk wzrósł do max. (soft v353).
 

DLUGI321

New member
Też to miałem myślałem że wyskocze z kapci a sąsiedzi mnie zlinczuja bo było już późno wieczorem tv nie reagował na pilota obraz znikł a głos na maxa

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Warto kupić thomsona 49UC6406 za 1899zł? Jego zadaniem bedzie głównie telewizja naziemna, Kodi oraz IPTV. Sprawdzi się do tego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za ńiewielką dopłatą masz TCLa49P60 i masz kalibrację gratis profesjonalną, pilot do obsługi głosowej gratis, dostawa gratis, wgranie wtyczek.
 

chincol

New member
Czy ktoś się orientuje, gdzie można ustawić czasowe wyłączanie telewizora ("sleep timer")? Nigdzie nie znalazłem takiej funkcji. Może da się ściągnąć jakąś aplikację? Dziwna sprawa bo przecież telewizory to miały już ze 20 lat temu.
 

romeczek7

New member
v353 ma nie tylko problem z ustawieniem podświetlenia po obejrzeniu filmu w HDR, ale w ogóle z ustawieniem podświetlenia. Jeżeli w trybie standard mam ustawione podświetlenie na 0 to po przełączeniu na tryb film na którym ustawione mam 40 to ekran pozostaje w 0 choć pokazuje 40. Nie rozświetla się. Jeśli ktoś z forumowiczów ma v353 proszę o sprawdzenie czy problem występuje również u Was.
 

loyd11

New member
v353 ma nie tylko problem z ustawieniem podświetlenia po obejrzeniu filmu w HDR, ale w ogóle z ustawieniem podświetlenia. Jeżeli w trybie standard mam ustawione podświetlenie na 0 to po przełączeniu na tryb film na którym ustawione mam 40 to ekran pozostaje w 0 choć pokazuje 40. Nie rozświetla się. Jeśli ktoś z forumowiczów ma v353 proszę o sprawdzenie czy problem występuje również u Was.
Potwierdzam też mam ten problem.
 

Pneumat2

New member
Dla mnie osobiście 353 jest niezły, napewno jest najbardziej płynny i responsywny spośród wszystkich wersji android 7. Nie zauważyłem problemu z podświetleniem po powrocie z trybu HDR ale biorę pod uwagę fakt ze mam podświetlenie na 100. Jedyny problem który zaobserwowałem u siebie to dalej przeskakująca godzina w kodi a dokładnie problem z ustawieniem strefy czasowej. Proszę to dobrze interpretować bo to nie jest problem z wyświetlaniem godziny i żeby TCL tak tego nie zrozumieli bo nie naprawią tego błędu- to jest problem z ustawieniem strefy czasowej !!!!
 

sulko

Member
v353 ma nie tylko problem z ustawieniem podświetlenia po obejrzeniu filmu w HDR, ale w ogóle z ustawieniem podświetlenia. Jeżeli w trybie standard mam ustawione podświetlenie na 0 to po przełączeniu na tryb film na którym ustawione mam 40 to ekran pozostaje w 0 choć pokazuje 40. Nie rozświetla się. Jeśli ktoś z forumowiczów ma v353 proszę o sprawdzenie czy problem występuje również u Was.
U mnie nie zauważyłem tego problemy, natomiast mam duży problem z odtwarzaniem filmów w Kodi, Media player i Netflix. Filmy odtwarzane są bez dźwięku i po chwili zamulają system albo wcale nie startują. Czasem pomaga restart czasem trzeba przełączyć spdif z auto na pcm i z powrotem. Ogólnie puszczenie filmu to udręka. Tak mam w ostatnich dwóch wersjach softu. Wygląda to jak by zacinało się dekodowanie dźwięku 5.1. Youtube odtwarza bez problemu. Dźwięk puszczam do wzmacniacza po spdif.
 
Status
Zamknięty.
Do góry