TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

prosiak3

New member
Panie Marku prosiłbym też o zgłoszenie problemu na wersji 7 nowej i starej na kodi ciągle godzina wariuje - skacze o 2 godz. w przód i w tył, różne próby zmiany ustawień czasu nie przyniosły rezultatów, jest to bardzo denerwujące, oczywiście na 6 nie było z tym problemów.

potwierdzam tez tak mam, przez to niektóre aplikacje zainstalowane na kodi nie chcą działać prawidłowo.
 

sulko

Member
Panie Marku prosiłbym też o zgłoszenie problemu na wersji 7 nowej i starej na kodi ciągle godzina wariuje - skacze o 2 godz. w przód i w tył, różne próby zmiany ustawień czasu nie przyniosły rezultatów, jest to bardzo denerwujące, oczywiście na 6 nie było z tym problemów.
U mnie to samo.
 

sonoma

New member
Interesują mnie 2 kwestie dotyczące modelu 43p6064 - w jaki sposób uruchomić menu serwisowe w and7 (chciałbym sprawdzić typ matrycy), czy zechce ktoś podzielić się linkiem do najnowszego softu w którym jest wyłącznik czasowy ? Priv sonoma@wp.pl
 

firefl

Active member
Bez reklam
Panie Marku prosiłbym też o zgłoszenie problemu na wersji 7 nowej i starej na kodi ciągle godzina wariuje - skacze o 2 godz. w przód i w tył, różne próby zmiany ustawień czasu nie przyniosły rezultatów, jest to bardzo denerwujące, oczywiście na 6 nie było z tym problemów.

Obawiam się, że to nie jest związane z Android. Używam Android 6 i tu też Kodi skacze z czasem.
 

Pneumat2

New member
Panie Marku prosiłbym też o zgłoszenie problemu na wersji 7 nowej i starej na kodi ciągle godzina wariuje - skacze o 2 godz. w przód i w tył, różne próby zmiany ustawień czasu nie przyniosły rezultatów, jest to bardzo denerwujące, oczywiście na 6 nie było z tym problemów.



Problem jest z tym, że w android 7 występuje bug który powoduje wymuszanie innej strefy czasowej niż powinna być dlatego po manualnej zmianie stery czasowej zegarek się uspokaja ale wystarczy wyłączyć tv albo go uśpić i znowu trzeba wchodzić i jeszcze raz zmieniać manualnie strefę czasową. Dlatego chociażby streamy na żywo na YouTube nie chcą działać.
 

romeczek7

New member
Interesują mnie 2 kwestie dotyczące modelu 43p6064 - w jaki sposób uruchomić menu serwisowe w and7 (chciałbym sprawdzić typ matrycy), czy zechce ktoś podzielić się linkiem do najnowszego softu w którym jest wyłącznik czasowy ? Priv sonoma@wp.pl
Nie musisz sprawdzać w menu serwisowym wystarczy, że przyjrzysz się kolorom. IPS w tym telewizorze, nie wyświetla poprawnie żółtego, jest brudno-zielonkawy. A co do najnowszego softu to kilka stron wcześniej (str. 353 tego wątku) jest zamieszczony link.
 

sonoma

New member
Nie musisz sprawdzać w menu serwisowym wystarczy, że przyjrzysz się kolorom. IPS w tym telewizorze, nie wyświetla poprawnie żółtego, jest brudno-zielonkawy. A co do najnowszego softu to kilka stron wcześniej (str. 353 tego wątku) jest zamieszczony link.

Dziękuję za odpowiedź, a gdybym jednak chciał sprawdzić to przez menu serwisowe to jak mam je uruchomić ? Próbowałem już tej instrukcji która była podawana w wątku ale nie chce u mnie działać.
 

sulko

Member
Dziękuję za odpowiedź, a gdybym jednak chciał sprawdzić to przez menu serwisowe to jak mam je uruchomić ? Próbowałem już tej instrukcji która była podawana w wątku ale nie chce u mnie działać.
Instrukcje dotyczące wchodzenia do menu serwisowego:
1. Wejdź do trybu TV
2. Przejdź do menu "Obraz" - "zaawansowane" i wybierz linię "kontrast"
3. Naciśnij na pilocie zdalnego sterowania 6 4 2 5
4. Pojawi się menu serwisowe.

Kod 9735 wywoła inne menu serwisowe
 

sonoma

New member
Dzięki, działa ! Jedna mała uwaga do tego opisu - nie wchodzimy w opcję kontrast, tylko się na niej ustawiamy i wpisujemy kod.
 

sonoma

New member
Wstrzymałbym się z instalacją tego softu są w nim poważne błędy.

Problem w tym, że w sofcie którego używam również są poważne błędy a najbardziej brakuje mi wyłącznika czasowego.
Czy istnieje jakaś instrukcja w jaki sposób wgrać ten soft (plik Update.pkg).
Skopiowałem to na pendrive sformatowany fat32 ale aktualizator nie widzi pliku.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Problem w tym, że w sofcie którego używam również są poważne błędy a najbardziej brakuje mi wyłącznika czasowego.
Czy istnieje jakaś instrukcja w jaki sposób wgrać ten soft (plik Update.pkg).
Skopiowałem to na pendrive sformatowany fat32 ale aktualizator nie widzi pliku.

na forum jest podane kilkanaście razy,
pen do usb, chyba 2
wyjąć wtyczkę, przytrzymać środkowy przycisk przy włączaniu, włożyć wtyczkę do gniazdka
jak nie działa - inny flash i upewnij się co do wielkości liter w nazwie
 

sulko

Member
Problem w tym, że w sofcie którego używam również są poważne błędy a najbardziej brakuje mi wyłącznika czasowego.
Czy istnieje jakaś instrukcja w jaki sposób wgrać ten soft (plik Update.pkg).
Skopiowałem to na pendrive sformatowany fat32 ale aktualizator nie widzi pliku.
U mnie zadziałał na dolnym usb. Wyjmujesz kabel zasilający, wciskasz środkowy guzik, wkładasz kabel zasilający, guzik trzymasz aż zacznie się update. To wszystko.
 

euph

New member
nadal mam problem z instalacją nowego oprogramowania. jaki jest właściwy przycisk na pilocie?
 

Attachments

  • thumbnail_20170518_085413.jpg
    thumbnail_20170518_085413.jpg
    144 KB · Wyś: 96
Status
Zamknięty.
Do góry