TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

loyd11

New member
U mnie nie zauważyłem tego problemy, natomiast mam duży problem z odtwarzaniem filmów w Kodi, Media player i Netflix. Filmy odtwarzane są bez dźwięku i po chwili zamulają system albo wcale nie startują. Czasem pomaga restart czasem trzeba przełączyć spdif z auto na pcm i z powrotem. Ogólnie puszczenie filmu to udręka. Tak mam w ostatnich dwóch wersjach softu. Wygląda to jak by zacinało się dekodowanie dźwięku 5.1. Youtube odtwarza bez problemu. Dźwięk puszczam do wzmacniacza po spdif.

Ustaw w trybie film podświetlenie na 0 i przełącz na standard i ponownie na film.
 

sulko

Member
witam wszystkich postaram się sprawdzić wasz problem i zobaczymy na czym polega.
Jeśli to się potwierdzi to zgłoszę waszą uwagę.za waszą prośbą wróci balans bieli 2p.
Panie Marku, czy zgłaszał pan może problem z wifi i power instant. Mianowicie gdy power instant jest włączony, wifi łączy się tylko w 2.4 Ghz i system pracuje niestabilnie - restartuje się, gdy power instant jest wyłączony wifi łączy się w 5 Ghz i system jest stabilny(chociaż w ostatnich dwóch softach też zdarzy mu się zrestartować). Gdy wifi jest wyłączone power instant działa i system jest stabilny. Ludzie zgaszali podobny problem tu i w wątku C70.
 

Olsonik

New member
witam wszystkich postaram się sprawdzić wasz problem i zobaczymy na czym polega.
Jeśli to się potwierdzi to zgłoszę waszą uwagę.za waszą prośbą wróci balans bieli 2p.

Wróci to co powinno być zawsze, jeszcze zacinające się youtube :)

Tryb: PC ( polecam rocket league , dirt 4 , redout , all-star fruit racing , fifa , pes ) jest dobrze :)
 

akhil

New member
Cześć, TCL,
Mój problem dotyczy głównie dźwięków Dolby digital plus i jest teraz w pewnym stopniu poprawiony w najnowszej wersji. Ale nadal mam do czynienia z problemem, gdy kliknąłem wyciszenie na zewnętrznym urządzeniu HDMI, a następnie ponownie kliknąłem, aby wyciszyć dźwięk, otrzymuję dużo zniekształceń dźwięku. Aby to rozwiązać, może potrzebuję zmienić porty hdmi lub zmienić kanał oglądania z jednego do innego.

I podobne zniekształcenie występuje po raz pierwszy, gdy telewizor i urządzenie jest włączone :)

Happening ze wszystkimi urządzeniami hdmi, które wypuszczają Dolby digital plus.

Ale cieszę się, że jest lepiej niż wcześniej :)

Mam tu link do pliku wideo

https://drive.google.com/file/d/1XlliMpR7j_9G9gM860IEbVDv-uR4cGan/view?usp=drivesdk

Proszę, obserwuj i zobacz mój problem. Stoję w obliczu od tak dawna. Inni mogą nie spotkać się z tym problemem, ponieważ w Indiach oglądamy treści telewizyjne w niestandardowych dekoderach.

Więc, proszę, proszę, zanieś ten problem do tcl i napraw problem.

Bardzo mi się podoba, jeśli ktoś mi pomoże :)
 

rafalcool1

New member
twoja opinia niczego nowego nie wnosi.możesz mi wyjaśnić na czym polega kolejny babol
bo siedzieć i krytykować każdy potrafi.może pokarzesz w czym innym pomogłeś.
Od 7 nie działają poprawnie wtyczki szczególnie multimedialne kodi,yt,netflix.
Nie jest to wina apek i "google" jak niektórzy piszą tylko systemu Android 7.0 pod TCL/Thomson.
Skoro na Android 6 działa dużo lepiej.
Częste zrywanie połączenia wifi,samoczynne uruchamianie się głośności,zawieszanie się tv.
Nie wspomnę już o "stałych babolach" które są od początku:
-brak synchro z urządzeniami bluetooh
-
nie poprawne działanie CEC/TP Link (wersja z 2016r działa poprawnie nie pamiętam już która)
-nie poprawna współpraca z krajowymi modułami CI/CI+
Niestety system nie jest otwarty i zwykły użytkownik nie ma możliwości ingerencji.
Krytykę też trzeba przyjmować.
Kiedyś "pomagałem" w innej dziedzinie ....jak ktoś kojarzy ''host rafalcool1":razz:
 
Ostatnia edycja:
Po testach najnowszej wersji narazie u mnie problem z hdr nie wystąpił. Zobaczymy jak dalej. Jeszcze jeden plus teraz na głośnikach puszczonych po coaxialu i głośnikach w tv w końcu jest synchronizacja dźwięku i się nie rozjerzdza, nie ma efektu echa. [emoji106]
 

spiewak69

New member
Posiada ktoś oprogramowanie w wersji android 6.0

Witam.
Nie jestem pewien czy dobre miejsce ale po aktualizacji do Android 7.0 moj TCL U43P6046 zaczął strasznie się ścinać.
Z poprzednim Androidem zero problemów - działało wszystko aż miło.

Stąd pytanie - posiada ktoś może starsze oprogramowanie ? skąd mogę je pobrać.
Szukałem na stronie TCL ale jest tylko najnowsze.


Poza tym pytanie - TCL i THOMSON to to samo? Bo przy szukaniu oprogramowania bylem na stronie THOMSONa przez moment i byla ta sama wersja do pobrania co na TCL-u.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Poza tym pytanie - TCL i THOMSON to to samo? Bo przy szukaniu oprogramowania bylem na stronie THOMSONa przez moment i byla ta sama wersja do pobrania co na TCL-u.

TCL jest właścicielem marki Thomson i produkuje tv w tych samych fabrykach.
wszystkie modele 2016 obu marek z androidem według mojej wiedzy korzystają z tego samego firmware.
 

adambe

Member
Witam.
Nie jestem pewien czy dobre miejsce ale po aktualizacji do Android 7.0 moj TCL U43P6046 zaczął strasznie się ścinać.
Z poprzednim Androidem zero problemów - działało wszystko aż miło.

Stąd pytanie - posiada ktoś może starsze oprogramowanie ? skąd mogę je pobrać.
Szukałem na stronie TCL ale jest tylko najnowsze.


Poza tym pytanie - TCL i THOMSON to to samo? Bo przy szukaniu oprogramowania bylem na stronie THOMSONa przez moment i byla ta sama wersja do pobrania co na TCL-u.

Oprogramowanie masz na stronie TCL wersja 143
Zakup telewizorów i przewodnik po zakupach
 

spiewak69

New member
hmm.... a to ciekawe ...
instalowałem ostatnio z pendrive'a ver. 143 i nadal w info o systemie mam że jest android 7.0.

Dzięki za odp. sprawdzę to jeszcze
 

spiewak69

New member
kolejna sprawa - miał ktoś problem z USB 2.0 ? ;/

nie wykrywa mi PENDRIVE'a teraz ... USB 3.0 łapie jak podłącze i wyświetla info o podłączonym urządzeniu a USB 2.0 nie ;/

Myślicie że zdechło?
(że tak powiem prąd jest bo telefon np ładuje się pod nim, albo pendrive z diodą który jest się "świeci")
 

kfasub

New member
-nie poprawne działanie CEC/TP Link (wersja z 2016r działa poprawnie nie pamiętam już która)

Jakbyś przypomniał sobie, na którym sofcie CEC działa w 100% poprawnie to byłbym wdzięczny za informację.

Mój problem polega na tym, że mogę włączać kino z Menu TV, wyłączać zmieniać tryby, nawet jak zmutuję TV to na kinie też jest Mute(choć to nie działa do końca poprawnie.)
Jednak żaden dźwięk z kina nie chce polecieć. Kino to dość stary Samsung HT-TZ215R, ze wsparciem dla CEC.

I nie wiem czy to jednak wina kina, czy TV.
 

wielkibill

New member
Jakbyś przypomniał sobie, na którym sofcie CEC działa w 100% poprawnie to byłbym wdzięczny za informację.

Mój problem polega na tym, że mogę włączać kino z Menu TV, wyłączać zmieniać tryby, nawet jak zmutuję TV to na kinie też jest Mute(choć to nie działa do końca poprawnie.)
Jednak żaden dźwięk z kina nie chce polecieć. Kino to dość stary Samsung HT-TZ215R, ze wsparciem dla CEC.

I nie wiem czy to jednak wina kina, czy TV.

Jak ma być przesyłany dźwięk z TV do kina skoro nie posiada ono ARC?
 

pawelsonx

New member
Właśnie przed chwilą doczytałem, że CEC i ARC to nie to samo, a tak mi się wydawało.

No niestety szkoda, nie uświadczę póki co dźwięku przestrzennego.
Ma HDMI arc ale nie działa. Ja mam z cyfrowego elektrycznego w tv przejściówkę na optyczne
Zasilnie do przejściówki z portu USB telewizora 5v
s.aliexpress.com/MBBvI7VR?fromSns
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ma HDMI arc ale nie działa. Ja mam z cyfrowego elektrycznego w tv przejściówkę na optyczne
Zasilnie do przejściówki z portu USB telewizora 5v
s.aliexpress.com/MBBvI7VR?fromSns

Gdzie nie działa HDMI ARC?
W telewizorach TCL działa. Tylko z jednego HDMI, ale jest i działa po ustawieniu wg instrukcji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry