TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

romeczek7

New member
Dzięki loyd11 za pomoc. No to ja mam chyba gorszą matrycę niż w 55 calowych TV gdzie kontrast to 4000:1. W moim 43 calowym jest matryca LG LC430EGY a kontrast to tylko 1200:1.
 

janusz

New member
Bez reklam
Czytajcie forum. kiki prowadzi sklep. Tyle, że ma moim zdaniem troszkę dziwny na pierwsze wrażenie system. Kliknąłem w niebieski pod jego wpisem, kupiłem jakiś pakiet na forum za kilka zł, a potem napisałem na PW do Kiki, dopiero wtedy dostałem ofertę. Inna sprawa, że ceny opisuje w wielu postach, wystarczy prześledzić. Ceny w tym sklepie są moim zdaniem dobre, ja skorzystałem. dodatkowo daje darmową kalibrację ale na tym się średnio znam i nie powiem czy to faktycznie daje aż tak dużo (ponoć kosztuje to czasem nawet kilkaset zł). Inna sprawa,że może dzięki kalibracji jakośc obrazu w TCL-u P60 który kupiłem jest lepsza od droższych o kilkaset zł TV w sklepach (oczywiści nie ma szans z OLed, czy nawet 120 Hz). Przy tej jakości obudowie i androidzie to nawet mógłby być przeciętny w swojej cenie.
Co Input Laga to się nie interesowałem, ale pamiętam, że pod tym względem był polecany do gier (nie korzystam).
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Kupiłem już odpowiednio długi kabel jack 3.5 -> RCA i podłączyłem wszystko i mam jeszcze pytanie, czy kiedy jest wszystko podłączone i np. wyłączam wzmacniacz (bo np. chce dźwięk z pc przez wzmacniacz), to jest możliwość aby wtedy był głos tylko z tv, czy za każdym razem w takiej sytuacji muszę wyciągać kabel z wyjścia słuchawkowego z tv?

Oprócz tego podbijam wcześniejsze pytanie: "Kiedy oglądacie film 4k hdr to dajecie ustawienia do trybu HDR (gdzie nie ma wszystkich opcji) z "kalibracji" ustawień z trybu "film" czy zostawiacie jak standardowo ustawił tv? "
 

brokenlilly

New member
Czy zostaną w końcu rozwiązane problemy z modułem CAM w tym modelu?Posiadam moduł od Cyfrowego Polsatu i korzystanie z niego to czysta udręka. Telewizor nie chcę odkodowywać kanałów, czasem np. włączając kanał 16 telewizor pokazuje obraz z kanału 17 a kanału 16 nie da się włączyć. Jedynym rozwiązaniem jest restart telewizora. Dzieje się tak przy każdym włączeniu TV. Nie wspominając już o nonstop pojawiającym się komunikacie o włożeniu karty CI
Może przydało by się nareszcie dodać listę CP do telewizora? Bo obecnie nie mogę komfortowo oglądać telewizji za która płacę.
Jest jakaś wersja softu która to umożliwia? (obecnie jestem na na Androidzie 7.0)
 

nodeb7

New member
Może ktoś wrzucić soft Android 6 v173 (albo najnowszy) gdzieś do pobrania? Wersja 7 wg mnie działa dużo słabiej, więc chce zrobić downgrade.

Ogólnie Android to porażka jak zwykle, ale tego sie można było spodziewać :)
 

tomczers87

New member
Kiedy mniej więcej wygrała się ta nowasz wersja bo rozumiem że zrobiło się to samo bez instalowania z pendrive itp.
Nie wiem czy to wina aktualizacji ale mam od jakiegoś czasu kilka problemów, oto te które najbardziej drażnią.
- pilot dodatkowy do głosowego wybierania często wariuje, wiesza się albo glosowe jest mało precyzyjne, oraz często ponownie paruje pilota z tv( kilka razy tygodniowo), wcześniej wogole nie robił tak
- oglądając film np.na e-kino w przeglądarce Chrome nie mogę dać na pełny ekran bo po chwili wyskakuje " The media playback was aborted due to a corrupotion or because The media used features your browser did not support", na pomniejszonym leci normalnie.
 

Piramidowy

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem modelu P60 w wersji 55" i niepokoi mnie jeden fakt- na ciemnym/szarym tle (widać to szczególnie w menu i na ekranie domowym) występuje migotanie (flickering?) podświetlenia. Efekt jest widoczny gołym okiem. W filmach efekt albo nie występuje albo jest trudny do zauważenia.
Próbowałem zarówno ustawień zgodnych z kartą kalibracyjną od kiki, jak i kilku innych wariantów. Problem występuje niezależnie, w mniejszym lub większym stopniu.
Czy ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem? Na telewizorze zainstalowany jest android 7, czy możliwe, że to problem softowy?

Kolejne pytanie- czy da się jakoś dokopać do opcji balansu bieli w android 7? Aktualnie mam możliwość ustawienia tylko 10p, co uniemożliwia przeprowadzenie pełnej kalibracji. Ponadto, podczas oglądania materiau HDR, styl obrazu zawsze przełącza się na standard i nie da się zapisać innego ustawienia (tylko dla HDR!).
 

romeczek7

New member
Nie jesteś jedyny z tym problemem. Na youtube ktoś wrzucił filmik, dotyczyło to bliźniaczego modelu Thomsona. U mnie w wersji 43 cale też jest to zauważalne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry