TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Buzol

New member
Dla wersji 55 cali wynosi dokładnie 105 cm. Moja szafka pod TV ma szerokość 110cm.
Super, dzięki. Moja szafka ma 116 i obrys oczywiście też będzie wystawał, ale chciałem mieć pewność, że nogi nie będą stały na samych krawędziach. Co ciekawe w międzyczasie zadzwoniłem zarówno do EURO jak i producenta i nikt nie umiał mi podać takich danych.
 

Pneumat2

New member
Telewizor posiada podświetlenie Direct LED(bezpośrednie) a nie Edge(krawędziowe). W tej cenie to chyba dość znacząca sprawa.
 

Pneumat2

New member
Nie ma różnic cenowych.

To czemu Samsung pakuje do swoich telewizorów chociażby serii KS podświetlenie edge LED a dopiero model KS9500 posiada direct LED? Jeżeli rzutuje to na lepszy odbiór szczególnie na ciemnych scenach to dają gorszą opcje?? Wiele osób narzeka na krawędziowe podświetlanie, ja takie miałem we wcześniejszym tv i często mnie to irytowało.. Proszę fachowo mi to wyjaśnić
 

FoX88

New member
To czemu Samsung pakuje do swoich telewizorów chociażby serii KS podświetlenie edge LED a dopiero model KS9500 posiada direct LED? Jeżeli rzutuje to na lepszy odbiór szczególnie na ciemnych scenach to dają gorszą opcje?? Wiele osób narzeka na krawędziowe podświetlanie, ja takie miałem we wcześniejszym tv i często mnie to irytowało.. Proszę fachowo mi to wyjaśnić

Mylisz Direct LED z FALD.
 

Buzol

New member
To ja jeszcze wyskoczę z jednym pytaniem, rzecz której nie mogę znaleźć jak dotąd. Czy WiFi w tym TV obsługuje tylko 2,4 GHz czy 5GHz również?
 

Pneumat2

New member
Mylisz Direct LED z FALD.

Direct led to jest podświetlenie bezpośrednie czyli diody led są umieszczone bezpośrednio za matrycą i wypełniają jej całą powierzchnię a to co napisałeś czyli FALD to rodzaj lokalnego wygaszania stosowanego przez firmę Samsung - Full-Array-Local-dimming. To ja mylę pojęcia??
 

Pneumat2

New member
Może nie każdy wie, może lekko zbaczam z tematu ale...
 

Attachments

  • led_and_lcd_backlighting_zps26840d5f.jpg
    led_and_lcd_backlighting_zps26840d5f.jpg
    25,2 KB · Wyś: 996
  • Moon_Local_Dimming_Top_and_Bottom.jpg
    Moon_Local_Dimming_Top_and_Bottom.jpg
    25,8 KB · Wyś: 265

Buzol

New member
A ma ktoś może jakieś sprawdzone ustawienia obrazu? Oczywiście koniec końców zamówie kogoś od kalibracji, ale chociaż na początek dobrze mieć coś sensownego żeby wycisnąć jak najwięcej z tej matrycy. Do każdego z poprzednich TV znalazłem coś w czeluściach Internetu niestety w kwestii tego modelu nic.
 

witia24

New member
kiedy ten x2 jaka cena i czy warto czekać co on ma innego niż ten jaki procek w nim ile ramów jak matryca va czy ips 60 czy 100hz to ze naglośnienie bedzie inne to wiadomo
Bo padł mi mój 27 cali funaj i jestem bez tv a wole kupić coś dobrego i trochę dołożyć niż później żałować
 
Ostatnia edycja:

Jeti333

New member
Czy już coś wiadomo o serii P70? Przeglądam wątek i wydaje mi się że się temat urwał.

Zmierzę we wtorek i podam ze zdjęciami .
Serie P70 ma mieć matrycę Va i .... na resztę informacji czekam. W przyszłym tygodniu podam wszystkie szczegóły.
Może się uda już otrzymać egzemplarz na testy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria P70 dostępna w drugiej połowie czerwca.

Seria X2 dostępna druga połowa sierpnia. Matryca 50Hz ale z nowymi procesorami szybszymi jak w P60.
 

AndKu

New member
Witam wszystkich. Po przeczytaniu wszystkiego co można było znaleźć na temat TCL U55P6046 zdecydowałem się nabyć ten tv. I stało się od wczoraj jestem posiadaczem TCL 55". Po konfiguracji naszedł czas na testy.

Testowy obraz 4K HDR jaki można znaleźć na youtube jest naprawę przepiękny, pomimo że tv jest na ustawieniach fabrycznych.

Obraz z NC+ również prezentuje się ładnie. Naziemny sygnał cyfrowy nie powala jakością ale da się oglądać.

Niestety po zaledwie godzinie testowania znalazłem dwa błędy, z czego jeden dość uciążliwy.

1. Po podpięciu dysku zewnętrznego lub pendraiva do USB można przeglądać jego zawartość, lecz w moim przypadku kilkakrotnie TV odłączał dysk podczas przeglądania i nie było go można znaleźć, a po kilku minutach wyskakiwał komunikat że właśnie podpoiłem dysk pod USB chociaż nic nie robiłem. I zdarzyło się to kilkakrotnie, za każdym razem jak coś przeglądałem z USb. A i złącze USB powinno być widoczne razem z innymi złączami a tak nie jest, można je znaleźć dopiero w aplikacji Media Center.

2. Podczas przewijania filmiku Na youtube aplikacja się wyłącza i restartuje cały telewizor. Zdarzyło się to prawie za każdym razem jak przyciskałem kilkakrotnie przycisk do przewijania filmiku dalej. Ten błąd jest szczególnie irytujący i problematyczny ponieważ wyłącza cały tv i uruchamia od nowa.

Tu wielka prośba do kiki o zgłoszenie tych błędów producentowi, bo odbierają radość z nowego tv.
 
Ostatnia edycja:

KaszaWspraju

New member
Witam wszystkich. Po przeczytaniu wszystkiego co można było znaleźć na temat TCL U55P6046 zdecydowałem się nabyć ten tv. I stało się od wczoraj jestem posiadaczem TCL 55". Po konfiguracji naszedł czas na testy.

Testowy obraz 4K HDR jaki można znaleźć na youtube jest naprawę przepiękny, pomimo że tv jest na ustawieniach fabrycznych.

Obraz z NC+ również prezentuje się ładnie. Naziemny sygnał cyfrowy nie powala jakością ale da się oglądać.

Niestety po zaledwie godzinie testowania znalazłem dwa błędy, z czego jeden dość uciążliwy.

1. Po podpięciu dysku zewnętrznego lub pendraiva do USB można przeglądać jego zawartość, lecz w moim przypadku kilkakrotnie TV odłączał dysk podczas przeglądania i nie było go można znaleźć, a po kilku minutach wyskakiwał komunikat że właśnie podpoiłem dysk pod USB chociaż nic nie robiłem. I zdarzyło się to kilkakrotnie, za każdym razem jak coś przeglądałem z USb. A i złącze USB powinno być widoczne razem z innymi złączami a tak nie jest, można je znaleźć dopiero w aplikacji Media Center.

2. Podczas przewijania filmiku Na youtube aplikacja się wyłącza i restartuje cały telewizor. Zdarzyło się to prawie za każdym razem jak przyciskałem kilkakrotnie przycisk do przewijania filmiku dalej. Ten błąd jest szczególnie irytujący i problematyczny ponieważ wyłącza cały tv i uruchamia od nowa.

Tu wielka prośba do kiki o zgłoszenie tych błędów producentowi, bo odbierają radość z nowego tv.
Mam 49 i nie miałem jeszcze takich problemów jak opisałeś . Dysk się nie "dołączył" ani YouTube przy przewijaniu nie zrestartował tv. Dla mnie również uciążliwe jest ze dysk USB nie jest widoczny mimo że jest podłączony. Sprawdzę to media center, dzięki.

Jedyny mankament to że kilka razy głośniki zacharczaly w menu YouTube i na kilku programach tv. Na ten czas efekt się nie powtórzył.


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry