TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

kukuru

New member
Tak wygląda sprawne podświetlenie w nowym telewizorze według serwisu TCL. Nie chodzi o nie równe podświetlenie tylko o kolor. To widać gołym okiem oglądając film i ma wpływ na ogólne kolory obrazu. Nie da się ustawić balansu bieli bo wszystko ma żółty zafarb. Porównywałem ta samą scenę na tych samych ustawieniach z innymi egzemprzami i obraz był prawidłowy. Serwis uważa że tak ma być bo to nie jest produkt wiodącej marki. Ręce opadają.
3356a217d5ecd71017920ae860632739.jpg
 

destructor

New member
Bez reklam
Serwis uważa że tak ma być bo to nie jest produkt wiodącej marki.
Rozumiem, że nie serwis TCLa sam o sobie stwierdził że nie jest wiodącą marką?
Reklamacja, rzecznik, w tym momencie jednocześnie list z podziękowaniami za wiodącą markę i zdjęciami ją obrazującymi, sąd. Może po liście pójdą po rozum do głowy bez serwisu.
 

kukuru

New member
Wg mnie tak nie powinno być.
Gdzie kupiłeś i kiedy ?
7 listopada w Auchan. Od razu zgłosiłem to do supportu. Wzięli go w zeszły piątek i stwierdzili że jest sprawny i chcą odesłać. Testowałem 55 calowy p60 i obraz był super dlatego kupiłem większy dla siebie. Nie rozpakowana sztuka z magazynu. Miałem nawet w domu oba przez chwilę i w moim kolory są wyprane. Odcienie żółtego i czerwonego przechodzą w zgniłą zieleń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyślij proszę do nas.
Jeśli się potwierdzi to co podałeś to CI wymienimy na NOWY !

====================
Nie znam modelu P6006 - skąd masz ?
 

ebola1972

Member
A tak sobie kombinuje, że może na planszy uwydatni sie jeszcze bardziej podświetlenie i zafarb. Szkoda, że przez internet nie kupiłeś bo byś oddał, wymienił bez większych problemów.
 

polak7

New member
Po miesiącu używania telewizor zaczął trochę zamulać. Da się może go jakoś odświeżyć? Może w jakiś sposób zwolnić pamięć podręczną? Wymusiłem zatrzymanie iluś aplikacji, których nie używam, ale to nie pomogło.

EDIT:
Przed chwilą jeszcze kombinowałem z aplikacjami, powyczyszczałem pamięć podręczną i kilka zamknąłem. Przyspieszyło wszystko. Pojawił się nowy problem: Nie mogę się zalogować na konto google. Wyczyściłem pamięć podręczną YouTube i mnie wylogowało. Nie mogę otworzyć filmów na Netflixie. Czy jak przywrócę telewizor do ustawień fabrycznych, to stracę kalibrację?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie masz wtyczki które chodzą w tle mimo że ich nie używasz.
Napisz do urania-marek , on Ci pomoże.
 

polak7

New member
Naprawiło się. Netflix zaczął działać jak odpiąłem i podpiąłem TV do prądu. Nie mogłem się zalogować do YouTube, bo usługi google były wyłączone (mimo, że chyba ich nie wyłączałem).
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Szacun dla kikiego za propozycję wymiany telewizora! tak trzymaj , gdybym ja miał kupić telewizor to od kikiego przynajmniej wiem że gdyby coś się działo to olewki nie będzie
 

siracespam

New member
Przewija się w necie jako tcl 65 cali. W tym przypadku mówie o neo net

Nie znam się, ale się wypowiem, bo od dwóch dni poluję na P60 i troszkę internetu przeczytałem. Wychodzi na to, że TCL po cichu wprowadził serię P600, która niewiele się różni od P60. W specyfikacjach na stronie producenta panuje totalny bajzel, ale w oczy rzuca się, że P600 prawdopodobnie ma trochę gorszy dźwięk (Dolby Audio processing vs DTS Premium Sound i 2x8W vs 2x16W) i procesor (Dual Core vs Quad Core). Dodatkowo na stronie 6006 nie pada słowo "Android", a funkcje Smart są określone jako "3.0". Ze stron sklepów ciężko coś wyczytać, bo serie/modele traktują zamiennie i strasznie mieszają zdjęcia i specyfikacje (jedna różnica - P600 wszędzie jest parę stówek tańszy)

Ni hu-hu się nie znam na matrycach, więc miło by było, gdyby ktoś słówko o nich napisał, ale na chłopski rozum wydaje mi się, że P6006 to wykastrowany funkcjonalnie P60.

Ktoś potwierdzi? Zaprzeczy? Doprecyzuje? Kupiłbym 6006 (pod konsolę i Netflixa), bo za Smart robi mi przystawka Xiaomi, a dźwięk odprowadzam przez słuchawki, ale nie chciałbym wdepnąć na minę...
 

Kain.

New member
siracespam - doszedłem do podobnych wniosków.
Jednakże w moim przekonaniu lepiej dołożyć do androida. Nie będzie problemów z filmami, napisami, a nawet z obsługą neta.
Obecnie mam SmartBox Minix8, z którego jestem zadowolony, lecz to zawsze kolejne urządzenie, kolejny pilot... Ponadto nikt go nigdy nie wyłącza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry