TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

rafals33

New member
Ja bylem w euro i sie gościa spytałem czy mają taki telewizor bo jestem zainteresowany .to mi odpowiedział ze mają na zapleczu ale nie mogą go pokazac bo nie ma miejsca
 

ob@r

New member
Ja bylem w euro i sie gościa spytałem czy mają taki telewizor bo jestem zainteresowany .to mi odpowiedział ze mają na zapleczu ale nie mogą go pokazac bo nie ma miejsca

muszą pozbyć się tego co mają wystawione, ale jak na wprowadzenie na rynek to naprawdę słabo to idzie TCLowi, mało info mało testów, czy ktoś w ogóle taki sprzęt kupił, widział ?. A one nie są składane w Żyrardowie ?
 

mariusz90

New member
Składane w Żyrardowie.
Uc6406 to matryca VA 50Hz, za Ok dwa tygodnie w euro będzie 65" w cenie 5499, właśnie ruszyła produkcja.
55uc6406 od jutra już w niektórych euro, w Katowicach.

Na mnie zrobił telewizor wrazienie, jeśli chodzi o ten budżet, czerń na ten budzet akceptowalna i to nawet bardzo, android działa bardzo szybko, ale to tak na szybko ocenione....

Pytanie czy to Rgb czy rgbw....
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Witam
Od wczoraj mam go w domu. Wziąłem go w euro AGD. 55uc6406. Po wstępnym użytkowaniu sprzęt naprawdę robi pozytywne wrażenie. Android Tv chodzi bardzo szybko ale o dziwo nie ma Tv playera tylko ipla jest do wgrania i trochę niepotrzebnych aplikacji w dziwnych językach:) wcześniej miałem 6 letni 42lw4500 i dla mnie różnica jest bardzo duża , na korzyść nowej zabawki. Czerń faktycznie jest przyzwoita i miło ogląda się filmy choć nie posiadam żadnego 4K uhd wiec tylko tyle co na you tube. Podłączyłem konsolkę Xbox one s i pograłem trochę w Wiedźmina 3 i muszę powiedzieć ze grało się bardzo przyjemnie na nowym odbiorniku. To tyle co mogę napisać, może komuś się przydadzą te informacje.. aluminiowa, cienka ramka, stopki metalowe daje poczucie zakupu porządnego sprzętu. Pilot dopracowany wiec TCL tym razem się postarało i nie mam do niego żadnych ale.
 

dziuubek

New member
Witam,
chce zamówić Thomson 43UC6406 bo jest w rewelacyjnej cenie obecnie aledrogo czy będą jakieś różnicę między TCL U43P6046?

Z dokumentacji doczytałem, że matryca fizycznie powinna wspierać HDR HDR10 (ST-2084), HLG, ale jak to ma się do oprogramowania na pokładzie Android w wersji 6.0.
Z wpisu doczytałem, że dopiero wsparcie HDR w takim zakresie dostał Android 7.0. Czyżbyśmy mieli otrzymać aktualizację w przyszłości?
 
Ostatnia edycja:

dziuubek

New member
Witam
Od wczoraj mam go w domu. Wziąłem go w euro AGD. 55uc6406. Po wstępnym użytkowaniu sprzęt naprawdę robi pozytywne wrażenie. Android Tv chodzi bardzo szybko ale o dziwo nie ma Tv playera tylko ipla jest do wgrania i trochę niepotrzebnych aplikacji w dziwnych językach:) wcześniej miałem 6 letni 42lw4500 i dla mnie różnica jest bardzo duża , na korzyść nowej zabawki. Czerń faktycznie jest przyzwoita i miło ogląda się filmy choć nie posiadam żadnego 4K uhd wiec tylko tyle co na you tube. Podłączyłem konsolkę Xbox one s i pograłem trochę w Wiedźmina 3 i muszę powiedzieć ze grało się bardzo przyjemnie na nowym odbiorniku. To tyle co mogę napisać, może komuś się przydadzą te informacje.. aluminiowa, cienka ramka, stopki metalowe daje poczucie zakupu porządnego sprzętu. Pilot dopracowany wiec TCL tym razem się postarało i nie mam do niego żadnych ale.

Możesz coś więcej napisać po weekendzie użytkowania, bo zainteresowany jestem zakupić chyba z tymi bebechami bliźniaczy model Thomson 43UC6406
 

Pneumat2

New member
Możesz coś więcej napisać po weekendzie użytkowania, bo zainteresowany jestem zakupić chyba z tymi bebechami bliźniaczy model Thomson 43UC6406



W porządku tylko chyba wolałbym odpowiedzieć bądź spróbować odpowiedzieć na jakieś konkretne pytania bo nie zajmuje się testowaniem sprzętu i cieżko mi będzie samemu coś wymyśleć.
 

Pneumat2

New member
Jak płynność obrazu? Mecze itd.? matryca 60Hz nie przeszkadza?

Meczy nie oglądam, żadnego nie widziałem na tym Tv także tu nie wiem. Jeżeli chodzi o płynność obrazu to nie mam najmniejszych zastrzeżeń, żadnego smużenia jakiś powidoków i bóg wie czego jeszcze:) nigdy nie miałem 100hz telewizora także proszę pamiętać ze to subiektywne odczucia.
 

Pneumat2

New member
Dodam jeszcze ze w szybkim menu jest do wyboru oddzielna opcja która nazywa się "tryb sportowy". Nie testowałem tego jeszcze ale jak nadarzy się okazja to włączę jakiś mecz żeby porównać. Na netflix rozpoznaje HDR i tryb się włącza także tutaj coś się dzieje, potem jak film lub serial jest w HDR to możemy uruchomić menu gdzie można dostosować te ustawienia. Konsola Xbox one s wyświetla informacje ze wyświetlana jest 10 bitowa paleta kolorów przy odświeżania 60hz i to samo dotyczy 50hz i 24hz. Nie wiem tylko dlaczego nie rozpoznaje HDR w grach i mam informacje na konsoli ze ten telewizor nie obsługuje HDR w grach choć niby posiada standard hdr10, może to kwestia aktualizacji.. wrzucę jpg do załącznika to będzie wiadomo o co chodzi. Jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia oraz ewentualny clouding to w moim modelu nie zaobserwowałem żadnych niepokojących zmian. Po dłuższym czasie użytkowania może zacznę dostrzegać jakieś rażące wady ale na tą chwile nic mnie nie irytuje.
 

Attachments

  • IMG_1376.JPG
    IMG_1376.JPG
    68,1 KB · Wyś: 3279

Pneumat2

New member
matryca VA napewno ale czy rgb czy rgbw to nie wiem ale z tego co wyczytałem to jedynie LG wsadzał do swoich produktów te matryce, nie mam żadnych informacji na temat innych firm stosujących ich wynalazek. Lepiej żeby to była rgb bo niesmak pozostanie:) nie mam mocno nasłonecznionego pomieszczenia wiec wszystko ładnie widać ale trzeba pamiętać ze ekran chroni tafla szkla od której wszystko się odbija, na szczęście przy zapalonym Tv problem nie występuje choć przy dużym nasłonecznieniu może być już gorzej. Kolory są bardzo soczyste a ekran świeci na tyle mocno że w nocy przy zgaszonym świetle muszę lekko mrużyć oczy przy dynamicznych zmianach oświetlenia.
 

dziuubek

New member
W związku , że mój TV Thomson 43UC6406 w drodze i posiada Tuner DTV [ DVB-T2/C/S2, CI+ Tak (1.3)] chciałbym zakupić moduł CI w "systemie Conax i DVB-C, które powinny być kompatybilne z naszymi kartami" - z informacji uzyskanych od przedstawiciela mojej kablówki.

Zwracam się o pomoc w znalezieniu najtańszego z modułu kompatybilnego z moją kartą abonamecką lokalnego dostawcy kablówki

Jaki moduł używany polecacie z serwisu allegro aby był kompatybilny z ww telewizorem? Gdzieś przeczytałem, że najnowsza wersja C+ tj 1.3 usprawnia , czy zwykły użytkownik odczuje różnice gdzie to sprawdzić? Rozumiem, że najlepiej powineine szukać w wersji CI+, jak sprawdzić to na aukcjach

Z pobieżnej analizy portalu wybrałem poniższe aukcje:
Moduł ci conax cam technisat (6756149807) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
MODUŁ CAM IRDETO CI+ SMIT Z KARTĄ (6756516765) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Moduł ci conax cam smit (6756150626) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Poprosiłbym o wszelkie informacje bo kompletnie zielony jestem ww temacie
 

jarecki31

New member
W związku , że mój TV Thomson 43UC6406 w drodze i posiada Tuner DTV [ DVB-T2/C/S2, CI+ Tak (1.3)] chciałbym zakupić moduł CI w "systemie Conax i DVB-C, które powinny być kompatybilne z naszymi kartami" - z informacji uzyskanych od przedstawiciela mojej kablówki.

Zwracam się o pomoc w znalezieniu najtańszego z modułu kompatybilnego z moją kartą abonamecką lokalnego dostawcy kablówki

Moduł razem z kartą dostajesz od operatora kablowego, (przynajmniej w UPC tak jest), nic nie trzeba dokupować.
 

jarecki31

New member
kiki - czy modele TCL U43P6046 i Thomson 43UC6406 to jest dokładnie to samo ?
Możesz się tam dowiedzieć w swoich źródłach ?
Pytam, bo ten Thomson już poniżej 2 tysi jest na alledrogo ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry