TCL Seria C70

firefl

Active member
Bez reklam
ja też nie pamiętam i nie będę szukać dla leniucha...
Po to jest funkcja SZUKAJ
 
Ostatnia edycja:

lotis

New member
Dokopałem się w końcu do przepisu na reset all i reset shop.

Przejdź do wiersza Ustawienia zaawansowane i

naciśnij OK
W linii Kontrast wykonaj sekwencję klawiszy 6 4 2 5
Pojawi się menu Specjalne
Przejdź do wiersza Resetuj wszystko, naciśnij OK i

wybierz OK
Po zakończeniu przejdź do linii Reset Shop, naciśnij

OK i wybierz OK


Niestety po tym jak zrobiłem obydwa resety telewizor nie synchronizuje się za pomocą innego urządzenia z androidem (tablet/telefon) oraz nie chce skonfigurować się ręcznie .Próbuje go z downgrade-ować do wersji softu 3.79 ale mieli i mieli
Pamiętam, że była jakaś wersja softu po której telewizor wracał do żywych może ktoś podpowie.
 
Ostatnia edycja:

lotis

New member
Poszło z softem 3.64 a następnie wgrałem 5.44 i już sklep Google Play działa. Bardzo dziękuję za wybitną pomoc .
 

lotis

New member
Problem z dostępem aplikacji do internetu i sklepu Google Play można rozwiązać w błyskawiczny sposób. Należy wejść w Ustawienia -->Data i godzina -->Automatyczna data i godzina-->Wyłącz na chwile i następnie włączyć opcje Automatyczna data i godzina.Problemy z dostępem do internetu aplikacji znikają.
 

ExileDP

New member
Dzień dobry. Czy ktoś grał na Xbox Series X na telewizorze tcl 49c7026? Po ponownym uruchomieniu konsoli HDR działa dobrze, ale po wyłączeniu konsoli, a następnie ponownym przejściu do ustawień konsoli, menu mówi, że telewizor nie obsługuje HDR. I nie jest wyświetlany. Kabel HDMI jest podłączony do portu HDMI 1. Po wybraniu restart konsoli, w którym konsola się wyłącza, HDR pojawia się ponownie przed pierwszym wyłączeniem.
 

dac

New member
Wgrany soft v568 z Austaralii na 49c70 i jak na razie wszystko ok.
nawet wifi 2,4Ghz działa na innych softach od 544 nie działało wifi 2,4ghz tylko 5ghz i żaden reset shop nie pomagał.
 
Ostatnia edycja:

road_addict

New member
Hey there!

Maybe someone can help me. The warranty is already over :(
And that's totally crazy and random — eventually, my TCL u55c7006 doesn't turn on (from remote and from power button), but the LED on TV is on. Maybe someone knows how to make it work, how to do a reset or something?

I have a feeling that I've tried everything and failed. Thanks in advance!
 

firefl

Active member
Bez reklam
If you did everything that it will be difficult to help.
List your actions than we can think if anything more is possible.
 

adambe

Member
Czy ktoś może mi pomóc?
Zainstalowałem V 572 , a ponieważ nie działało mi szybkie uruchamianie, wykonałem reset shop. Po tym cały czas wisi napis zaczekaj i kręci się kółko. Trwa już to ok 1 godz. Pomóżcie co zrobić aby tv odżył.
 

firefl

Active member
Bez reklam
wyłączyć z zasilania na minutę i uruchomić ponownie.
Jak nie pomoże - powtórzyć.
Jak nie pomoże - boot upgrade.

Szansa jest duża, że pomożę. Ryzyko Twoje :) choć malutkie.
 

adambe

Member
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Problem jest taki że wyłączenie z zasilania już zrobiłem, kilka razy. Nie pomogło.
Następny problem jest taki że mam kłopot taki, że nie rozumiem co to boot upgrade. Ja jestem z pokolenia , no mocno już przeszłego. Domyślam się że chodzi o wgranie plikiem pkg oprogramowania. Wyczytałem że z 8 trzeba przejść na 6 , ale nie mogę znaleźć odpowiednich plików . Jak by mi mógł kolega wytłumaczyć to jak "krowie na rowie" to byłbym bardzo wdzięczny.
Czy 373 da się wgrać?
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
testowałem downgrade do 369 i 173 z sukcesem. Nie jestem pewien v373
Nie wysyłam plików, nie jestem ich właścicielem. Pliki są dostępne w sieci. Np
boot upgrade to wgranie pliku Upgrade.pkg na pendrive. Trzymając wciśnięty klawisz on na tv załączyć zasilanie i liczyć na wgranie wersji, która ruszy.
Czasem start/nagranie trzeba powtórzyć.
Można próbować z innym pendrive i/lub innym portem.

Chyba nie wiem co znaczy z 8 przejść na 6...
 

adambe

Member
Dzięki za odpowiedź. Jestem na etapie prób wgrania 369, jak się nie uda spróbuje 173 . Na razie walczę i uczę się jak ożywić tv.
 

blady313

New member
problem po downgrade

Dzień dobry wszystkim,


mając już dosyć problemów z androidem v551 postanowiłem zrobić downgrade do v373.

Po ponownym uruchomieniu tv wisi na logo androida(kręcące się kółka)
Próbowałem wrócić do v551 natomiast nadal android się nie uruchamia.



Czy jest możliwość naprawy systemu bez programatora?


Pozdrawiam serdecznie Paweł
 
Do góry