TCL Seria C70

bambro

New member
Witam,
Uprzejmie proszę o pomoc z moim C70 55'':
Wczoraj podczas wyłączania telewizor zawiesił się (czarny obraz), jedynym rozwiązaniem było wyjęcie wtyczki z gniazdka. Po tym zabiegu już nie wstał. Postanowiłem zainstalować ponownie soft (v544) pobrany z naszego forum. Instalacja przeszła szybko, system się zainstalował, ale telewizor zaczął mieć straszne opóźnienia (reakcja na naciśnięcie pilota nawet kilkanaście sekund, poruszanie po interfejsie niemal nie możliwe). Sam obraz w porządku i bez przycięć zarówno w TV jak i Netflix, HBO, Youtube itp. (jeśli oczywiście uda się do nich wejść). Co ciekawe w aplikacjach obsługa działa dość płynnie... Tylko interface telewizora i uruchamianie strasznie "zamula". Robiłem resety w menu serwisowym, przywracanie systemu do ustawień fabrycznych, czyszczenie tvguardem i nic, dalej to samo. Zainstalowałem ze strony tcl soft v551, powtórzyłem wszystkie zabiegi i dalej to samo. Zauważyłem jedynie ze po jakimś czasie po uruchomieniu telewizor zaczyna się "odmulać", ale to nie to samo co przed awarią. Aplikacja Aida 64 pokazuje wysokie użycie procesora (ok 100 procent przez kilka minut po uruchomieniu, użycie ram w normie...). W opcjach programistycznych zmieniłem limit procesów w tle, co trochę pomogło.
Telewizor do tej pory ani razu nie zawiódł.
Macie jakiś pomysł co jeszcze można zrobić?
Czy to może być usterka sprzętowa?
Może macie namiary na dobrego serwisanta w okolicach Chełma, badź Lublina?
Z góry dziękuję za pomoc!
 

firefl

Active member
Bez reklam
wysokie użycie procesora sugeruje opóźnienie jakiejś odpowiedzi, raczej sprzętowej. Co prawda pisałeś o resetowaniu ale... Reset shop, reset all, reset NVM, kilka minut bez zasilania to pełny zakres wg mojego doświadczenia.
Ja bym jeszcze wrócił do wersji starszego androida np v373. Między kolejnymi poprawkami są małe zmiany. Między wersjami androida znacznie większe. Uwaga: czasem nie daje się wgrać niektórych starszych wersji. Pewnik do downgrade to v369, 373 była bardzo stabilna.
Szansa na ostateczny sukces przez soft nie jest zbyt duża...
 

bambro

New member
wysokie użycie procesora sugeruje opóźnienie jakiejś odpowiedzi, raczej sprzętowej. Co prawda pisałeś o resetowaniu ale... Reset shop, reset all, reset NVM, kilka minut bez zasilania to pełny zakres wg mojego doświadczenia.
Ja bym jeszcze wrócił do wersji starszego androida np v373. Między kolejnymi poprawkami są małe zmiany. Między wersjami androida znacznie większe. Uwaga: czasem nie daje się wgrać niektórych starszych wersji. Pewnik do downgrade to v369, 373 była bardzo stabilna.
Szansa na ostateczny sukces przez soft nie jest zbyt duża...
Robiłem do tej pory wszystko kolejno tak jak napisałeś, ale bez wyłączenia zasilania.
Po twojej odpowiedzi stwierdziłem ze zrobie downgrade na czystym systemie, kolejny raz robię wszystkie kroki, reset shop, wylaczenie zasilania, uruchamiam tv a tu niespodzianka reakcja na pilota jak po wyjęciu tv z pudełka Po pełnej konfiguracji wszystko działa jak kiedyś pytanie co było przyczyną zawiechy... Czas pokaże!
Dzięki wielkie za pomoc Firefl!!!
 

Fulcrum29

New member
Od kupna TV jadę na "stockowym" androidzie v6.0 i jak dotąd mi to nie przeszkadzało. Jednakże, wczoraj chciałem obejrzeć coś na playerze i kicha. TV resetuje się przy przerwie reklamowej. Czy znany jest taki problem i jego rozwiązanie? Żona coś wspominała, że na ipli też jej nie raz się telewizor wysypał.
Przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie pomogło. Ba teraz to co jakiś czas mam komunikat, że usługa google play przestała działać (?). Czy rozwiązaniem może być update do nowszej wersji androida? Jeżeli tak to, która dokładnie jest najbardziej stabilna?
 

firefl

Active member
Bez reklam
A co to za "stock" z androidem? Padaj link, może o czymś nie wiem...
Choć pewnie masz na myśli wersję fabryczną.
Android 6 to trochę stary firmware na ten tv. v551 ma dobre opinie. Tylko koniecznie wersja do boot update i potem reset shop i reset all w menu serwisowym. Linki są na forum, wystarczy poszukać
 

Fulcrum29

New member
A co to za "stock" z androidem? Padaj link, może o czymś nie wiem...
Choć pewnie masz na myśli wersję fabryczną.
Android 6 to trochę stary firmware na ten tv. v551 ma dobre opinie. Tylko koniecznie wersja do boot update i potem reset shop i reset all w menu serwisowym. Linki są na forum, wystarczy poszukać


Dzięki za poradę. Wersja "boot update" to jest jakaś specjalna? Na stronie www tcl-a jest do pobrania v551 w dziale software, ale czy to jest właśnie ten wariant?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja nie wiem co jest na stronie TCL i tak jak Tobie się nie chce poszukać na forum tak mnie się nie chce spawdzić co TCL udostępnia.
Poczytaj ich opisy, jak aktualizacja w czasie startu tv to ta właściwa. Jak lokalna - niewłaściwa.
SZUKAJ nie boli a regulamin wymaga szukania przed pytaniem, to jest wałkowane na forum systematycznie.

I nie cytuje się wiadomości, szczególnie jak odpowiadasz bezpośrednio.
 

Fulcrum29

New member
Pytam, ponieważ wątek ma ponad 650 stron i znalezienie wartościowej informacji może trwa bardzo długo. Dziś przesiedziałem ponad godzinę i nie znalazłem tutaj linka do 551, poza właśnie linkiem ze strony TCL, który to podał..eś właśnie Ty. Niestety jest on do instalacji lokalnej.


edit: wreszcie znalazłem jakiś plik. Zobaczę czy właściwy. W każdym razie czy można przeprowadzić instalację tego 551 czyli androida 8 na wersję 6, czy po drodze musi być uaktualnienie do jakiejś wersji 7?
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
plik do boot update nadpisuje cały system - według mojej wiedzy można z 6 na 8.
Wskazane resety są niezbędne dla stabilności androida.

W tym trybie można up- i down- grade zrobić
 

kerios83

Member
Witam!

Rozebralem TV (TLC 55uc6406 - C64) i porobilem foty (dla potomnych) - tylko nie moglem znalezc jaka to jest wersja matrycy (nie wiem gdzie tego szukac)...

tak sie to prezentuje:

[i - m - g - u - r

nie wiem o co chodzi z wycinaneiem tego adresu na tym forum...]

https://***************.com/a/hFGyGBl

najwiecej czasu zajelo mi wyciagniecie tasiemki od TCON (tej czarnej - co sie laczy z modulem glownym - tym ze zlaczami). Trzeba zacisnac takie 2 zlaczki przy uchwycie i wychodzi - ale u mnie nie wiem czemu byl tylko jeden "zacisk" i sie troche nameczylem zanim wpadlem jak to dziala i sobie po poluzowaniu lewej strony, przerzucilem zacisk w 2 prawy zaczep i poluzowalem - po kilku takich kombinacjach tasma wyszla.

Acha - nie trzeba odkrecac wszystkich srubek - te przy ramkach mozna zostawic - tylnia "klapa" to sa 2 czesci - jedna ta grubsza na dole a druga cienka (malowany metal) na calej wysokosci. I tak trzeba zdjac wpierw ta grubsza, powyciagac tasiemki itp. aby zabrac sie za cienka do matrycy.

Zaczalem rozkrecac bo kolega @iMarekPL (serdecznie dziekuje) przekonal mnie ze najprawdopodobniej padl modul TCOM (padl w momencie upgrade'u wiec myslalem ze to wina softu, ze soft zwalil mi obraz) - obraz wyglada u mnie tak:

https://***************.com/a/rNVR9MJ

Modul, ktory planuje wymienic to:

T-CON:
ST5461D04-1-C-7
34291100361321

chip:
CSOT
CSQ11-A1H
RTHOM7
1626

Na dniach dostane info z jakimi dokladnie modelami matrycy dziala jaki modul.

---

[jezeli cos z postem jest nie tak, lub upublicznilem cos czego moderacja lub Pan Marek sobie nie zyczy - to prosze od razu zedytowac post].
 

wieslaw00

New member
tcl u55c706 Nie moge nic dobrego napisać o tym chłamie i bublu mie działa natychmiastowe włączanie tv i nikt mi nie może pomóc nawet serwis bubel cholerny za kazdym raze musze czekać miute

Mam wrażenie, że piszesz częściowo w odniesieniu do mojego komentarza powyżej.
Co do Twoje opinii o telewizorze i jego oprogramowaniu to Twoje prawo.

Podejrzenie, że jestem sprzedawcą lub sztabem z TCL mnie obraża. Bo ma kontekst oszustwa. I tyle... Zwłaszcza z konkretnym zarzutem kłamstwa. To co używam u mnie działa. To nie oznacza wszystkiego co można zainstalować i używać. Tylko to co ja używam. Trzeba czytać ze zrozumieniem.
Nie masz prawa tak pisać o mojej osobistej opinii.
Teraz sam sobie pozwolę na nieuprzejmy konkret: telewizor jest chyba za trudny dla niektórych. "sienie" "poprostu" mówi wiele o autorze i umiejętnościach...

Nie pochwaliłeś się jak poszła Ci reklamacja? Pochwal się jak sformułowałeś reklamację i jaką dostałeś odpowiedź.

Takie pomówienia utwierdzają mnie w decyzji o opuszczeniu forum
tcl u55c706 Nie moge nic dobrego napisać o tym chłamie i bublu mie działa natychmiastowe włączanie tv i nikt mi nie może pomóc nawet serwis bubel cholerny za kazdym raze musze czekać miute
 

wieslaw00

New member
tcl u55c706 Nie moge nic dobrego napisać o tym chłamie i bublu mie działa natychmiastowe włączanie tv i nikt mi nie może pomóc nawet serwis bubel cholerny za kazdym raze musze czekać miute by sie włączył
 

bestisz

Member
Niestety ja muszę napisać to samo. Pamiętam jak dzisiaj wielkie "ochy" i "achy", Android, dwa piloty w tym jeden z obsługą głosową. Wrzucałem już do TV kilka wersji Androida i żadnych popraw. W przypadku niektórych wersji uciekałem do poprzedniej wersji bo obsługa była nie do wytrzymania. Jedyne co można powiedzieć to jak na czas zakupu 55" C7006 stosunek ceny do jakości obrazu była naprawdę OK.
Na obecną chwilę wolał bym mieć ten TV kompletnie bez żadnego Adnroida - nawet wszystkie funkcje smart mogły by być wycięte. Kupił bym za 250zł jakiegoś Abdroid TVBox-a i po temacie. Przynajmniej tam wszystko działa jak należy.
 
Do góry