TCL Seria C70

Alandil

New member
Czy miał ktoś kiedyś problem z trybem HDR na netflix? Wygląda to u mnie tak jakby podświetlenie było ustawione na 0. Wszystko jest przyciemnione. Jak zmieniam ustawienia podświetlenia to na ekranie nic się nie dzieje. Tryb sdr działa normalnie obraz jest jasny i da się normalnie zmieniać poziom podświetlenia. Czy da się jakoś w ogóle wyłączyć automatyczne przełączanie się do trybu HDR?
 

Kraczykruk

New member
Hej, korzysta ktoś z Was telewizji naziemnej? U mnie się dzisiaj dziwna rzecz pojawiła: mianowicie brak kanałów TV i informacja: "brak kanałów, naciśnij klawisz ok i przeskanuj" Przy skanowaniu odnajduje mi kanały, ale nic poza tym się nie dzieje. Kiedy ręcznie wyszukuje kanały i wpisuje częstotliwość mojego najbliższego nadajnika to podaje mi jakość sygnału i jego siłę, kanały też wyszukuje, ale problem pozostaje. Oczywiście antena sprawna (nie pokazywał by mi siły sygnału gdyby było inaczej). Sąsiad telewizję ma. Wiem, że w niektórych miejsca w kraju obecnie jest zmiana częstotliwości i brak dostępu do naziemnej, ale jeszcze nie u mnie. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?
 

Lechu1956

New member
U mnie też nie miało być zmian , a na jednym mux-ie przeniesiono kanał na inną częstotliwość. Prace na nadajnikach trwają już od jesieni 2019 roku. Na TCL EP660 wystarczyło nowe skanowanie ręczne. Na drugim telewizorze Sony W755 przy skanowaniu ręcznym brakowało dwóch kanałów. Musiałem zrobić skanowanie pełne. Zauważyłem również dziwne zachowanie tego starszego telewizora Sony. Przez prawie 5 lat zawsze wyszukiwał kanały po kolei od najniższych częstotliwości. Wczoraj czeskie kanały po przeskanowaniu ułożone są według własnego widzimisię. Najpierw kanały z 36, następnie 26. potem 51 itd. Widać ,że nastąpiły jakieś zmiany parametrów nadawania i trochę starsze telewizory zaczynają mieć problemy.Jedynie co mi przychodzi do głowy ,to spróbuj przed skanowaniem zmienić kraj na inny ( np.Niemcy, Czechy itp) i zobaczyć co się dzieje.
 

wojo2000

New member
Mam awarie TV. Dziś rano się uruchomił po czym po może 10 minutach czarny ekran. Zero reakcji na pilota. CZARNO jak by wyłączony ale dioda czuwania się nie świeciła.
Wyłączyłem z prądu, uruchomił się i to samo. Wgrałem soft od nowa. To samo. Wgrałem soft i zrobiłem upgrade do 551, to samo.

Update: Jak się przyjrzałem bliżej to na ekranie jest wyświetlany obraz, ale tak jak by matryca się nie podświetlała. Dziwne jest to że po wyłączeniu i włączeniu z prądu prze chwilę jest normalnie...
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Pierwszą awarię usunęli , czy wymienili na C70 ?
Czemu kupiłeś ponownie TCL ?

Jak z awaryjnoscią i serwisem TCL ?

Jestem na 99% pewny zakupu 65 C815 , ale jak czytam o takich "kwiatkach" , to sam już nie wiem , co robić :(
 

firefl

Active member
Bez reklam
chcesz na podstawie informacji o pojedynczych uszkodzonych egzemplarzach wnioskować o awaryjności TCL? Ciekawe podejście.
Mój tv ma prawie 3 lata i zwykle działa niemal codziennie i to dość długo - bezawaryjnie
 

wojo2000

New member
Pierwszą awarię usunęli , czy wymienili na C70 ?
Czemu kupiłeś ponownie TCL ?

Jak z awaryjnoscią i serwisem TCL ?

Jestem na 99% pewny zakupu 65 C815 , ale jak czytam o takich "kwiatkach" , to sam już nie wiem , co robić :(

Myślę że to mój pech. Pamiętaj że na forum widzisz z reguły tylko wypowiedzi tych co mają problem, rzadko ktoś kto jest zadowolony będzie o tym pisał.
 

kerios83

Member
@mac-ony wez sie zastanow, bo zimne luty i usterki techniczne to co innego niz wgranie softu i praktyczne zwalenie TV. Poszukaj moich postow gdzie zamieszczalem zdjecia "obrazu".

@wojo2000 http://www.hdtv.com.pl/forum/1578719-post4497.html - masz gdzies link do tego, bo Ja tibe ni panimaju jezeli chodzi o rosyjski. Jak mi podeslesz linka to na bank sprawdze - bo u mnie na starcie TV mial problemy z odtwarzaniem UHD - jak by chcial ale nie mogl (wygladalo to jak za slaby sprzet), tak samo z youtube. A po updatecie, mogl odtwarzac plynnie ale to juz nie byl UHD tylko jakis zlepek kolorow, youtube tez dzialal plynnie ale co z tego jak wygladalo to jak stary divix. Wiec moze, to nie proc nie wyrabial tylko pamiec byla za mala (ale z tego co sie orientuje to TV ma 16GB pamieci wewnetrznej)...

Wersja mojego TV to wersja europejska - 55uc6406 (55UC6406X1).
 
Ostatnia edycja:
Do góry