TCL Seria C70

kerios83

Member
ok, PW poszlo, ale w sumie chodzi o to aby wgrac jakis soft ktory chcesz przeslac? Czy o co chodzi?

Bo ustawieniami sie bawilem (takze tymi w menu serwisowym - bez efektow), wgralem wersje poprzednia softu - bez rezultatu, jeszcze poprzednio - tez bez rezultat, wiec nie wiem co chcesz zrobic.

W przypadku 4K tez przy ciemnych kolorach strasznie klatkuje. Wydawac by sie moglo, ze to wrecz cos sprzetowego - i tak bym pomyslal, gdyby nie to, ze przed apdejtem obraz nie byl swietny.
 

KrychaQ

New member
W sumie doprecyzowałem o co mi chodzi w sofcie i na dzień dzisiejszy chciałbym taki by pamiętał ustawienia kalibracji.
Ktoś ma jakieś propozycje?
 

Aqualitek

New member
Pytanie - szukałem i przeglądałem, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem - czy uporał się ktoś z opcją szybkiego uruchamiania raz a dobrze? Niby mam zaznaczoną, ale jak TV pozostanie wyłączony nieco dłużej, to niestety uruchamia się długo. Działa tylko jak włączę go ponownie w krótkim okresie czasu od wyłączenia.
Soft najnowszy v551
 

kerios83

Member
Jaka wersja softu jest wgrana standardowo z tym TV? Chodzi mi o soft z jakim ten TV wyjechal z fabryki (to byl u mnie android 6 ale nie pamietam, ktora wersja softu dokladnie). Jak by ktos pamietal to prosze o podanie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Niektórzy się uporali, ale wygląda że to kwestia szczęścia a nie ustawień.

Zalecenia producenta: (uwaga: tylko soft do boot upgrade, local upgrade się nie nadaje)

Solution:
Step – 1: De-activate the instant power mode function from the TV.
Step – 2: Upgrade the TV to the latest software (V8-T658T01-LF1V543 or Higher).
Step – 3: Do the Reset all and Reset shop and Unplug the power cord.
Step – 4: Now plug the power cord and activate the Instant power on function.

Step - 1: Press the Home button in the remote control.
Go to the Settings icon.
Scroll down to Power settings.
Go to Instant power on mode and Switch this line to OFF.

Step - 2: Download and install the latest software (V8-T658T01-LF1V543 or Higher) from the website.
Press the Settings button in the remote control:
• Press OK on the icon: Picture.
Then go to the line Advanced settings.
• Scroll down to the line: contrast.
With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5
• The special menu appears.
Go to the line “reset all” and press OK.
Go to the line “reset shop” and press OK.

Step - 3: Unplug the main power cord from the TV.

Step - 4: Now plug the main power cord from the TV.
Press the Home button in the remote control.
Go to the Settings icon.
• Scroll down to Power settings.
Go to Instant power on mode and Switch this line to ON.
 

firefl

Active member
Bez reklam
z tych zdjęć to wygląda jak któraś z nastaw przesterowana z sugestią na poziomy czerni, gamma albo w menu serwisowym factory white balance.
Co masz ustawione w factory white balance?
 

kerios83

Member
Source - HDMI (dekoder ADB)
COLOR: normal
R gain 127
G gain 127
B gain 127
R offset 128
G offset 128
B offset 128


czyli nic nie ruszone (tak jak w innych trybach - cold/warm etc.) - a bawilem sie tym wczesniej i nie widzialem efektu.


JAk tylko wgralem soft, to zaczelo kaltkowac - zwlaszcza czarne tlo. ogolnie przy gorszym sygnale (720P jest chyba nadawane przez nasza telewizje) jest tragedia ale przy lepszym 4k (funbox albo youtube) tez jest nieciekawie. Zaraz Ci zrobie foto w realu - (nie wiem czemu I M GU R jest tu na cenzurowanym) - https://i m g u r.com/a/qMPuOvH
 
Ostatnia edycja:

kerios83

Member
https://i m g u r.com/a/AmJGwVN

nawet jak wlaczam telewizor to to logo thomson jest klatkowane przy granicach liter z tlem...
gamma mam na 0
czern na 40 - zauwazylem, ze jest bardzo duzy przeskook w podswietleniu ekranu jak z 49 zrobie na 50/51.


Ogolnie tak ajk by cos odpowiedzialen za wygladzanie czerni w ogole nie dzialalo. Jak bym ogladal stare dixy.


Tutaj - filmik - https://ufile.io/grw5dzyo (10MB) gdzie zwlaszcza na starcie widac o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Jeśli wierzysz, że to kwestia softu to cofnij. Da się przez boot upgrade choć nie każda wersja pójdzie. Wiem, że v369 nadaje się do downgrade, ale są też inne.
Jeszcze może coś się zafałszowało z Project ID, to parametr który podpowiada telewizorowi np. jaki panel jest podłączony. Jaki masz dokładnie model tv i co podaje jako Project ID
 

kerios83

Member
mam 55uc6406
a ponizej:
55UC6406X1


Z menu OTHER:

I teraz jak patrze w menmu serwisowym na - DeviceID to mam:
1dd9bdfd44... moze rzeczywiscie cos z tym kodem jest nie tak.

Jako Panel Name mam:
ST5461DO4-3
ClientType:
THOM-EU-MT58K-S1
HuanID:
511767016


Z menu SERVICE MENU:
Hardware: MT5658
Project ID: 13
Panel ID: OFF (nie moge na to najechac pilotem)
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Nie to, w zwykłym menu w skontaktuj się z nami jako identyfikator projektu, to liczba max 3 cyfrowa.
Pewnie masz 13.
Ten tv może mieć ID 13 jeśli panel jest ST5461D04-3 lub 139 jeśli panel jest LSC550FN11-9
Panel to sprawdzić można chyba tylko po otwarciu obudowy i naklejkach.
 

kerios83

Member
"Pewnie masz 13.
Ten tv może mieć ID 13 jeśli panel jest ST5461D04-3"

dokladnie to mam.


https://i m g u r.com/a/aI9rxKB


Jak nie soft to co? Wczesniej wszystko smigalo ok - tzn kolory/czern byly bardzo dobre tylko youtube chodzil tragizcnei a wlasciwie przez ciagle zwiechy i brak podstawowych opcji nie chodzil prawie wcale, wiec wgralem "upgrade". To juz wole dobre kolory bez youtube'a - chodz powinno dzialac wszystko w koncu to Android TV przynajmniej tak go reklamowali :)
 
Ostatnia edycja:

kerios83

Member
No wlasnie nie wiem, bo to byla wersja wersja z ktora kupilem telewizor (z tego co pamietam to android 6.0 byl w niej obecny... chyba 3xx).


Dlatego jezeli ktos nie wgrywal jeszcze updateu albo zapisal sobie wersje z TV, to bylbym wdzieczny za podzielenie sie informacja.


@firefl gdzie mozna sciagnac ta v369?
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
w android 6 moim zdaniem najbardziej stabilna była v373. Miałem ją bardzo długo. Nie nadaje się do downgrade. Musisz zacząć v369 a potem możesz dać v373.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ech.... Ciekawe co jest w wątku pliki aktualizacji...
Chyba moja propozycja była do Android 7
Starsze to widziałem linki na 4pda ru
 
Ostatnia edycja:
Do góry