TCL Seria C70

kerios83

Member
na v369 (V8-T658T01-LF1V369) to samo... zaraz mnie cos strzeli, przeciez nie kupilbym zwalonego TV. Jakim cudem update softu producenta moze powodowac tak zwalony obraz? No chyba ze cos strzelilo w trakcie updateu, ale wszystkie wgrane softy chodza. Wiec co moze byc nie tak? JAk by cos w sordku strzelilo to w ogole nie byloby obrazu...

Pfff wgram jeszcze ten Update_v373 co mowiles, ze jest stabilny...

Jak by ktos mial linka do andka 6 (chyba soft na andka 6 mozna wgrac bez problemu przechodzac z wyzszej wersji? bo wgrywac z np v1xx do v3xx lub do v5xx NIE wolno) to prosilbym o linka.


z tego co sie orientuje to:
v1xx to android 6

v3xx to android 7
v5xx to android 8





@firefl orientujesz sie czy mzona wgrac bezproblemowo v353 - https://yadi.sk/d/K9u77hTh3WZagx
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Pisałem, starsze wersje widziałem na 4pda czyli link

Linki dostępne z tegp co pamiętam po zarejestrowaniu.
Językowo troszkę trudniej
 

kerios83

Member
wrocilem chwilowo do najnowszej 551. @firefl a orientujesz sie jak to jest z tymi aktualizacjami? Czy z 5xx mozna wrzucic 1xx? A jak nie to czy z 3xx mozna wrzucic 1xx? Pisales o 369 jako o bezpiecznej. Nie chcialbym aby okazalo sie, ze wsrod tych 1xx tez jest jaklas "bezpieczna" a reszta robi z tv cegle.

Bo nie chcialbym spieprzyc tego TV do konca bo stwierdzielm, ze wezme go na dzialke - gdzie przez 2 miesiace bedzie wyswietlal ten swoj "obraz".


Masz jakies pomysly co moze byc przyczyna takiego obrazu? Bo skoro soft nie pomaga (acz na poczatku z "fabrycznym" softem - kupowalem w komputroniku bo mi amazon nie wiadomo czemu wstrzymal zamowienie wszystko smigalo, poza tym ze youtube dzialal tak ze klatkowal na dobrym obrazie i sie zawieszal) to moze jakis element hardware za to odpowiada? Bo jak jest to cos do 100zl, to moze mozna wymienic (wieksza kwote wole dolozyc do nowego TV).
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
może się źle wyraziłem. Po prostu nie każda wersja nadaje się do downgrade. Niektóre "nie wchodzą" przy downgrade. System jest moim zdaniem dobrze zabezpieczony przed ucegleniem.
Między wersjami androida lepiej użyć plików do boot upgrade czyli pkg.
Takie pliki wymieniają całość oprogramowania bez boot loadera.

Niestety nie wiem co może być przyczyną. Kiki chyba sugerował byś się z nim skontakował na priv to poda telefon do Marka. Warto spróbować.
 

kerios83

Member
"może się źle wyraziłem. Po prostu nie każda wersja nadaje się do downgrade. Niektóre "nie wchodzą" przy downgrade. System jest moim zdaniem dobrze zabezpieczony przed ucegleniem."

rozumiem, czyli raczej nie spiernicze sprzetu, tylko update nie wejdzie i bedzie trzeba zonglowac wersjami az ktoras chwyci. Sciagnalem te wersje do andka 6, ale jeszcze musze sie upewnic, ktora dziala na 100% i jaka wersje wgrywac gdy cos sie spierniczy, a kiepsko tam z odpowiedziami i informacjami - google translator sie wywala.
 

firefl

Active member
Bez reklam
koncepcja niezależnego boot loadera ratuje sprzęt przed ucegleniem. Były przypadki, że coś nie zagrało w czasie wgrywania. Niemniej kolejne próby ratowały sprzęt.

Ryzyko zawsze po Twojej stronie ;)
 

foger

New member
Soft

Jaki jest teraz najlepszy soft do c70 żeby był stabilny i chodziło hbo go i skąd go pobrać? Bo siedzę na fabrycznym od poczatku nie ma z nim większych problemów oprócz niedziałającego hbo go i Bluetooth nie zapamiętuje urządzeń
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jaki jest teraz najlepszy soft do c70 żeby był stabilny i chodziło hbo go i skąd go pobrać? Bo siedzę na fabrycznym od poczatku nie ma z nim większych problemów oprócz niedziałającego hbo go i Bluetooth nie zapamiętuje urządzeń
V551. Linki są na by tym forum. Instaluj koniecznie przez boot update bo plik aktualizacji lokalnej nie pomoże z HBO. Twoja decyzja i ryzyko.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

foger

New member
Mi v551 śmiga, ale robione przez boot update.

Ja mam wersję systemu v3.1.2(V8-1709131-MF1V312)
Czy mogę na to instalować odrazu v551?
Rozumiem że boot updated czyli soft na pena i do tv
Jest jakiś powrót do v3.1.2 jakby co?
Można uwalić tv podczas update
jak wygląda reanimacja o ile jest?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Po pierwsze - jak nie widzisz potrzeb kub się boisz to nie aktualizuj!
Ryzyko jest WYŁĄCZNIE TWOJE!

- Nie wiem co to v3.1.2, nie spotkałem się z taką numeracją dla wersji oprogramowania. Producent podaje w formie v999. Jeśli masz wersję V8-T658T01-LF1V321 to jest OK
-można
-procedura boot update jest opisane wielokrotnie na forum
-powinno się w zasadzie dać, ale masz plik z tą wersją? Bo bez pliku nie da rady.
-wszystko można - szansa jest niewielka
-boot loader nie jest nadpisywany, reanimacja to próba wgrania poprawnie
 

kerios83

Member
"Ryzyko jest WYŁĄCZNIE TWOJE!" no jak? Jak producent przedstawial, ze telewizor ma to i to i wszystko dziala, ale okazuje sie, ze nie dziala i ma to naprawiac wlasnie aktualizacja, to dlaczego klient ma ponosic wszelkie konsekwencje tego, ze producent oszukiwal?

Jezeli ktos ma UC6406 nieaktualizowany (czyli z softem fabrycznym od producenta) to prosilbym o podanie wersji, ktora posiada. Pozdr.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ciekawe czy kiedykolwiek czytałeś licencję na oprogramowanie i odpowiedzialność producenta za błędy oprogramowania? Mam na myśli typowego i niemal dowolnego producenta oprogramowania bo nie sprawdzałem szczegółowo co podaje TCL.

Nie twierdzę, że tak jest dobrze, ale życie mówi co innego niż Twój płomienny protest. Moje ostrzeżenie to uproszczenie bo zwykle te telewizory są po gwarancji i trudno cokolwiek wyegzekwować.
 

wojo2000

New member
Przeglądając 4pda znalazłem firmware do TCL w wersji odchudzonej z rootem. Czy ktoś z Was próbował to instalować?
 

kerios83

Member
@firefl "Ciekawe czy kiedykolwiek czytałeś licencję na oprogramowanie i odpowiedzialność producenta za błędy oprogramowania?"


no ale co mnie interesuje jego odpowiedzialnosc za bledy, jak to on wypuszcza oprogramowanie niezbedne do prawidlogo dzialania produktu? A w dodatku produkt bez aktualizacji jest niekompletny.


Jak producent korzysta z softu od innych firm, to niech tego nie reklamuje jako feature swojego produktu, skoro to moze sie z dnia na dzien spierniczyc.


Jak ja wgrywam klientowi soft apple'a, to ja musze umiec go przystosowac do jego softu/komponentow a nie podac mu CD i powiedziec - radz sobie, wszystko masz na plycie, ja za nic nie odpowiadam, rownoczesnie zapewniajac go, ze kupujac dostaje wszystkie reklamowane funkcje.


Zycie to najczesciej sad, ktory "rozstrzyga" wedlug "prawa". Zalezy na kogo trafisz.


Przeciez to forum (lacznie z twoja wyrozniajaca sie osoba) bije "support" TLC na leb na szyje. A to producent powinien dbac o takie porady i informacje. Wykonujecie za niego robote nie dostajac za to kasy. A TLC MUSI wspierac klientow, nie moze tego jak wy robic z zyczliwosci, a tego NIE robi.



@wojo2000 nie nie testowalem a troche juz tego wgrywalem. Masz gdzies link do tej wersji odchudzonej? Wiadomo co wyrzucili i dlaczego?
 

firefl

Active member
Bez reklam
A ciekawe co zrobisz jak klient powie - jest ryzyko z apple i powoła na przykład
link volnurability ?
Jak rozwiążesz zgłoszony problem klienta po wgraniu niby działającego SW?

Niemniej nie chce mi się dyskutować... To moje własne odczucia i specyficzne doświadczenie: błędy należy odnosić do specyfikacji a nie oczekiwań na podstawie niejednoznaczych haseł marketingowych lub ofert konkurencji. Ograniczenia licencji też działają na niekorzyść konsumenta.
Oczywiście jak to mówią: można zagłosować nogami i więcej nie kupić sprzętu konkretnego producenta.

I na koniec dodam, że chyba też miałem na myśli brak mojej odpowiedzialności jak coś padnie po użyciu wskazówek które podawałem... Bo to tylko moja dobra wola i dzielenie się doświadczeniem.
 

kerios83

Member
No i to jest wlasnie ryzyko korzystania z cudzego oprogramowania. Malo tego jest tez ryzyko korzystania z hardware'u. Jak producent nie umie wytworzyc produktu takiego jak reklamowal to niech ponosi tego konsekwencje, bo niby dlaczego ja mam byc oszukiwany? NIech podpisze umowe z google na to ze problemy zostana rozwiazane w 14 dni - niech jego programisci mu pomoga jak sam nie potrafi (ale wtedy musialby ZAPLACIC).

A jak bank okradna, to bank idzie do mnie i mowi bujaj sie nie mamy twojej kasy (bank i tak okrada przez system rezerwy czastkawej - ale to tylko taki ogolny przyklad)?

"błędy należy odnosić do specyfikacji a nie oczekiwań na podstawie niejednoznaczych haseł marketingowych lub ofert konkurencji. " to taki sam wylom jak "prawo" w dzisiejszym systemie.

kilkadziesiat tysiecy tomow - ktory NIKT nie ogarnia, a ty chcesz aby klient czytal specyfikacje, ktore sa napisane jeszcze trudniejszym jezykiem i dotyczace jeszcze trudniejszych aspektow?

Jak bank mowi mi, ze moje pieniadze sa bezpieczne, to ja mu bede robil audyt czy jego centralka spelnia specyfikacje polskich norm?

Ocenia sie towar wlasnie po haslach marketingowych i po porownaniu z towarem konkurencji - nie robcie z ludzi idiotow.

Problem polega na tym, ze za taki sprzet powiniennem zaplacic polowe ceny, a polowe zaplacic np tobie za porzadny soft. I nawet jak by cos nie gralo z softem, to byla by INFORMACJA, jakis termin, poprawki - czyli suport. Klient tez inaczej podchodzi do sprawy jak widzi chec zalatwienia problemu a nie, ****************************** na drzewo. A od strony TLC nie ma NIC - kupiles produkt, ktory nie dziala jak obiecalismy i sie bujaj.

I jeszcze mala uwaga na boku - nogami to mozna glosowac, jak nie ma podatkow. Jak sa, to obojetnie czy Ci sie towar podoba czy nie to placisz. Na tym to polega - placisz - jestes niewolnikiem ktory moze konsumowac tylko to co Pan poda. A jak ktos twierdzi inaczej to niech pokarze np potwierdzenie, ze jego forsa nie poszla na np 2mld dotacji panstwowej telewizji.

Jak pisalem, to forum, robi wiecej niz caly support TLC. Uzytkownicy podaja instrukcjie, pliki, informacje, niezadko niezwykle istotne np o kompatybilnosci sprzetu.

TLC nawet nie ma jaj aby napisac na opakowaniu "produkt bez gwarancji, niedorobiony, raz funkcje dzialaja raz nie". Cikawe jak wtedy wygladala by sprzedac (inna sprawa, ze z polskim "prawem" by nie mogli, tylko jak wyglada egzekucja tego prawa to kazdy widzi...).

NIe rozumiem, jak mozna bronic rpoducenta w takiej sytuacji. Inna sprawa, aby byla jasnosc nie mam zadnych pretencji do Ciebie @firefl, wrecz Ci dziekuje (i innym uzytkownikom) za trud wlozony w chec naprawienia niedorubek TLC (bo android u innych producentow dziala, w 99% tak jak nalezy - juz nie mowiac o boxach).
 
Ostatnia edycja:
Do góry