TCL Seria C70

pako_umrzyj

New member
ech.... .


Dalej kula milczy...
Co chciałbyś zainstalować? Gdzie to znalazłeś i jak było opisane?

A miejsce zakupu nie ma znaczenia dla podpowiedzi co do zgodności update softu.

Znalazłem to na zagranicznym forum, nie wiem właśnie czy to dobry soft i najnowszy...
Nic nie wgrywałem bo wolę się zapytać ludzi, którzy są bardziej na czasie.
Jak widać nie zawsze chcą szybko pomóc ale zapytać warto :)
https://forums.whirlpool.net.au/archive/3q6p6q09-2
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na tym forum też ktoś wrzucał linki do v549. I chyba nawet ktoś potwierdzał, że tv dalej działa. Niestety nie wiadomo czy cokolwiek działa lepiej lub gorzej.
Według mojej wiedzy pliki są zabezpieczone podpisem cyfrowym i tv przed wgraniem sprawdza zgodność. Nie da się wgrać błędnego ani modyfikowanego softu bez zmiany boot loadera. To jeden z powodów braku custom rom.
Ja zmieniam firmware w tv tylko jeśli zmiana daje coś co uznam za potrzebne. Tej nie wgrałem.

I standardowe przypomnienie. Aktualizacja tv to decyzja, ryzyko i skutki są po stronie właściciela tv.

To co pisałem wyżej to stan mojej wiedzy, który niekoniecznie jest bezbłędny

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

ExileDP

New member
Czy dokonano ustawień dla ostatniego oprogramowania v543? Otrzymałem na e-mail ustawienia, które zostały wykonane już około 2 lat temu.
 

ExileDP

New member
Wersja Androida w ogóle nie wpływa na ustawienia? Na przykład w CalMAN5 Report TCL U49C7006 widzę nasycenie, a ja w ustawieniach w wersji oprogramowania 543 nie obserwuję tej linii.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Wersja build nie ma znaczenia dopóki nie ma istotnej zmiany metod regulacji obrazu. W modelach na mediatek była taka zmiana chyba między Android 6 a 7.
 

ExileDP

New member
Wersja build nie ma znaczenia dopóki nie ma istotnej zmiany metod regulacji obrazu. W modelach na mediatek była taka zmiana chyba między Android 6 a 7.
Więc dlaczego, za każdym razem, gdy pojawiło się nowe oprogramowanie, wszyscy pytali o nowe ustawienia obrazu? A kiki odpowiedział, że nie ma jeszcze nowej kalibracji i będzie...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Raz tak było z uzasadnieniem zmiany sposobu regulacji obrazu.
Każda inna zmiana wersji - pytania były zbędne.
Kiki tylko w czasie tej jednej zmiany odpowiadał o przygotowaniu nowej kalibracji.
Dlaczego użytkownicy pytali? Bo zmienił się numerek i mogli pytać ;)
 

wieszt

New member
Witam własnie minęły 2 lata od zakupu TCLa, i co właśnie zdechło mu się.Po włączeniu do sieci kontrolka nie pali tylko delikatnie podświetla się matryca.Lipa .Miał ktoś już taki przypadek?
TCL 55c7026 uhd/4k
 

firefl

Active member
Bez reklam
z pliku apk w wersjach v54x, ja mam 544 i działało

Są też aplikacje ułatwiające taką instalację. Chyba aptoide sobie radzi - nie sprawdzałem
 
Ostatnia edycja:

KrychaQ

New member
Witajcie,
Od października tamtego roku jestem posiadaczem TCLa C7026 i poszukuje do niego najlepszego softu, miałem już v369, 373, 511 i 544 aczkolwiek w każdym czegoś brakuje, dlatego mam do was pytanie:

Który soft jest najlepszy, zależy mi na pamiętaniu ustawień kalibracji oraz na dobrze działającym T-linku bo teraz co któreś włączenie muszę je restartować by mi ARC działało.

Pozdrawiam
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czarodziejska kula nie potrafi podpowiedzieć czego Ci brakuje w SW.

Prawie każda z wymienionych wersji była nieźle stabilna.
Najnowsza jest v549 - zapewne też nie będzie działać idealnie.
 
Do góry