TCL Seria C70

Psydon1602

New member
Hey Guys, sorry for writing in english.
I have a question for the guys here who are in TCL technical/developer team.
Is it possible to remove Tuner component form C70 TV motherboard?
I mean i know one can do it, but will the Android OS keep functioning properly without it?

Thank you!
 

nutsik

New member
Mam okazję kupić TLC 55C7026 za 2000 zł, nową sztukę. W zanadrzu mam jeszcze kilka stówek, pytanie czy znajdzie się coś jeszcze równie godnego w podobnej cenie (max 2700). Telewizor potrzebny mi do Netflixa i konsoli.
 

Axelll

New member
Napisz do Kiki lub urania-marek, w nc+ jest sposób żeby to zrobić i mieć listę według operatora a nie alfabetycznie (kiedyś to opisywałem) trzeba zainstalować stary soft który to wspierał a potem upgrade do nowego, już bez ponownej instalacji listy kanałów. Może w podobny sposób da się to ogarnąć w Polsacie
Nie ma na to sposobu. Poza tym w cywilizowanym kraju takie coś powinno być w standardzie telewizora a nie kombinować.
 

DLUGI321

New member
W tych TV nic nie działa normalnie z wszystkim trzeba kombinować by w miarę normalnie wszystko dzialalo

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

DLUGI321

New member
A jak mam pomóc jak większość porad to restart do ustawień fabrycznych w service menu i to wszystko co praktycznie można zrobić a i tak po pewnym czasie błędy powrócą. Tam nic więcej nie da się zrobić jak oprogramowanie jest skopane słyszałeś by u innych producentów co rusz restartować TV do ustawień fabrycznych takie rzeczy tylko u TCL
 

Axelll

New member
A jak mam pomóc jak większość porad to restart do ustawień fabrycznych w service menu i to wszystko co praktycznie można zrobić a i tak po pewnym czasie błędy powrócą. Tam nic więcej nie da się zrobić jak oprogramowanie jest skopane słyszałeś by u innych producentów co rusz restartować TV do ustawień fabrycznych takie rzeczy tylko u TCL

Zgadzam się z tobą w 100%. Drugi tv mam z LG który ma już z 4,5 lat i wszytsko dziala normalnie. Szybko się uruchamia programy też szybko się przelaczaja, moduł C+ dziala bez zarzutów. Mimo iż już nie jest aktualizowany to wszystko zainstalowane działa jak należy a na TCL same problemy. Im dłużej go używam tym częściej mam ochotę wywalić go przez okno.
 

firefl

Active member
Bez reklam
A jak mam pomóc jak większość porad to restart do ustawień fabrycznych w service menu i to wszystko co praktycznie można zrobić a i tak po pewnym czasie błędy powrócą. Tam nic więcej nie da się zrobić jak oprogramowanie jest skopane słyszałeś by u innych producentów co rusz restartować TV do ustawień fabrycznych takie rzeczy tylko u TCL

Dla jasności: skargi na tym forum są mało skuteczne. Można to pisać i pisać a obawiam się, że niewiele trafia do producenta.
Śledzę dość dokładnie niemal wszystko co się pojawia w zakresie TCL.
Główny kierunek - bezpośrednio TCL, dostawcy typu NC+, HBO, UPC itp.
Android to w miarę otwarty system, jak chcą udostępniać swoje dane powinni nad tym pracować.
Podejrzewam jako przyczynę ograniczoną popularność android tv w PL.
Choć sądząc po skargach z Włoch tam też to zlewają.
 

DLUGI321

New member
No bez przesady zgłaszanie problemów bezpośrednio do TCL to jest to samo co wylewanie żali na tym forum oni mają nas w czterech literach już to przerabiałem i wiem co piszę. Przerzucanie winy na dostawców typu NC+ HBO UPC itp też bez sensu bo to wszystko działa bez zająknięcia u innych producentów tylko nie u TCL. Więc widzisz gdzie jest ewidentny problem, chwalą się że jest i działa Alexa w najnowszym oprogramowaniu pokaż mi kogoś komu to działa. Cały czas dodają jakieś funkcje które koniec końcem nie działają
 

firefl

Active member
Bez reklam
No bez przesady zgłaszanie problemów bezpośrednio do TCL to jest to samo co wylewanie żali na tym forum oni mają nas w czterech literach już to przerabiałem i wiem co piszę. Przerzucanie winy na dostawców typu NC+ HBO UPC itp też bez sensu bo to wszystko działa bez zająknięcia u innych producentów tylko nie u TCL. Więc widzisz gdzie jest ewidentny problem, chwalą się że jest i działa Alexa w najnowszym oprogramowaniu pokaż mi kogoś komu to działa. Cały czas dodają jakieś funkcje które koniec końcem nie działają

Nie śledzę danych o innych telewizorach, ale z tego słyszałem (nie sprawdzałem) na Philips z android tv nie ma ułatwień odnośnie listy kanałów z NC+, UPC i innych. HBO - może i działa.

Porównanie z innymi systemami tv jest możliwe ale to trochę jak porównać produkty do macOS, Windows i Linux na komputery osobiste. No wiem, że można. Ale z tego, że coś działa na konkretnym systemie a na innym nie nie wynikają prawie żadne wnioski. I na tych systemach o zgodność dbają jednak producenci oprogramowania użytkowego.

Przyjmuję jednak do wiadomości, że chcesz popłakać publicznie nad android tv w TCL.
 

DLUGI321

New member
Możesz tak przyjąć że chce sobie popłakać na androida TV od TCL a jednocześnie chce pokazać osobą które planują zakup TV niech dwa razy się zastanowią przed zakupem od tego producenta niż później mają ciągle prosić o pomoc a która w większości sprowadza się do ciągłego resetu do ustawień fabrycznych lub instalacji np. Kodi by uruchomić HBO GO które jest dostępne obecnie normalnie na android TV i u innych działa tylko nie u TCL
 

wojtusg40

New member
Posiadam TV u49c7026.
Coś namieszałem w opcjach programistycznych i teraz TV jest w bootlopie na logo android, ktoś wie jak wejść do recovery mode za pomocą tego jojsticka z tyłu, żeby zrobić wipe data ? Przy próbie wejścia pokazuje mi się tylko błąd brak polecenia i błąd ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Posiadam TV u49c7026.
Coś namieszałem w opcjach programistycznych i teraz TV jest w bootlopie na logo android, ktoś wie jak wejść do recovery mode za pomocą tego jojsticka z tyłu, żeby zrobić wipe data ? Przy próbie wejścia pokazuje mi się tylko błąd brak polecenia i błąd ?

Chyba tylko jak aktualizacja z Upgrade.pkg
Wtedy powinien ruszyć z wgranej wersji
 

emde_

New member
Hej, jak wygląda sprawa apki HBO GO? Zastanawiam się czy nie wykupić subskrypcji ale muszę mieć najpierw pewność że będzie smigać.
 

wojtusg40

New member
Miałem wtedy 499, próbowałem z 509 i jeszcze jakąś, ale nic to nie daje, TV po aktualizacji nie robi wipe data. Gdyby tylko udało mi się dostać do tego menu bym był w domu, jednak jak próbuję się dostać to pojawia się robocik i komunikat "brak polecenia" i bardzo szybko zmienia się na "błąd".

Trzeba pewnie odkryć jakąś dodatkową kombinację klawiszy, po w smarphonie kiedyś miałem to samo, i jakoś dostałem się do Android Recovery Menu.


Co ciekawe jak podłączyłem klawiaturę to zareagował na Ctrl+Alt+Delete
 
Ostatnia edycja:
Do góry