TCL Seria C70

firefl

Active member
Bez reklam
TCL nie ma miracasta/widi więc nie jesteś w stanie użyć go jako pełnoprawny drugi ekran. Można natomiast castować cały pulpit wykorzystując Google Chrome (nie tylko karty), aczkolwiek działa to mało płynnie i jest duże opóźnienie, do zdjęć się nadaję ale nie do filmów itp..

Do filmów u mnie rewelacyjnie sprawuje się Soda Player na Win10.
 

bumar

New member
ale to chyba każdy streaming daje lagi. Chyba, że to gra turowa...
Zobacz sobie coś takiego jak Parsec. Kiedyś się tym bawiłem, streaming typowo do gier z bardzo niskim lagiem w granicach kilku ms. Jest apka na android tv ale nie sprawdzałem tego na TCL. Generalnie podłączasz mysz i klawe lub pada do TV i streamujesz obraz z PC/lapka wykorzystując enkoder h264/h265 i dekoder w TV.
 
Ostatnia edycja:

Ult1mateer

New member
A jest jakaś możliwość przesłania obrazu siecią LAN? W sensie, bez problemu mogę pociągnąć sobie kabel Ethernet do laptopa i TV, ale HDMI z lapka do TV już nie..
 

jakub_a

New member
U mnie ta aplikacja wygenerowała kod, który wpisałem we TCL skill w alexa.
Kod został zaakceptowany, alexa po wymuszonym wyszukaniu powinna znaleźć tv, niestety nie znajduje.

U mnie po pokazaniu pierwszego startowego komunikatu, w następnym kroku zamiast wygenerowanego kodu dostaje błąd sieci (jak opisałem w poprzednim poście). Wygląda jak ten feature nie był zbytnio przetestowany przed wypuszczeniem na produkcję.
 

firefl

Active member
Bez reklam
U mnie po pokazaniu pierwszego startowego komunikatu, w następnym kroku zamiast wygenerowanego kodu dostaje błąd sieci (jak opisałem w poprzednim poście). Wygląda jak ten feature nie był zbytnio przetestowany przed wypuszczeniem na produkcję.

Wyrejestrowałem Alexę, przeniosłem się z UK do US :p
Ponowiłem ustawienie skill i wpisałem kod z programu.
Teraz Alexa znajduje telewizor.
Niestety nie potrafimy z Alexą sterować...
 

themarcus

New member
Witam

W ustawienia/aplikacje jest aplikacja OTA służy do upgradu firmware pilota, jednakże pomimo pokazywania nowej wersji pokazuje błąd przy próbie jej wgrania, czy ktoś próbował i mu się udało ?

Pozdrawiam
TheMarcus
 

proskorpio

New member
tv sat tcl55c7026

Witam. Jest jakaś możliwość dodawania ręcznego kanałów satelitarnych w tcl 55 c7026, czy jest może jakieś ukryte menu.
 

Ult1mateer

New member
No właśnie Parsec umożliwia streaming ekranu poprzez sieć.
Tyle, że po wifi jakość jest tragiczna. Kable ethernet będę do pokoju ciągnął. HDMI jednak też puszczę, co prawda będę potrzebował z 15m lekko, no ale trudno. Wolę się pomęczyć i puścić ten kabel i mieć święty spokój :)
 

bumar

New member
Tyle, że po wifi jakość jest tragiczna. Kable ethernet będę do pokoju ciągnął. HDMI jednak też puszczę, co prawda będę potrzebował z 15m lekko, no ale trudno. Wolę się pomęczyć i puścić ten kabel i mieć święty spokój :)
Co do kabla hdmi 15m to nie jest taka prosta sprawa. Testowałem kilka takich kabli z wbudowanym wzmacniaczem i nie każde urządzenie działało - np. dekoder działał ale laptop już nie, wszystko zależy od stopnia wzmocnienia sygnału na wyjściu urządzenia.
 

Ult1mateer

New member
Co do kabla hdmi 15m to nie jest taka prosta sprawa. Testowałem kilka takich kabli z wbudowanym wzmacniaczem i nie każde urządzenie działało - np. dekoder działał ale laptop już nie, wszystko zależy od stopnia wzmocnienia sygnału na wyjściu urządzenia.

Szczerze mówiąc, ja już takie rozwiązanie stosowałem. Nawet na większą skalę, bo 20 metrowy przewód. Zwykły, najtańszy z allegro - wszystko działało. A, że jakiś czas temu przeprowadziłem się, to przewód został w pokoju który czasem odwiedzam, a tu jestem z niczym :) Stąd moje dość pozytywne nastawienie, bo wcześniej z żadnymi problemami się nie spotkałem
 

Andrzej16

New member
Dzień dobry. Piszę po naprawie mojego TCL-a. Od jej zaistnienia do ponownego obrazu upłynęły 3 tygodnie. Padła płyta główna. W wyniku jej wymiany otrzymałem nowe oprogramowanie w wersji 500. Więc jest to przyczynek do dyskusji o gwarancji po upgradzie.

Druga rzecz, którą poruszył proskorpio chyba jest opcja ręcznego wyszukiwania, jestem w tej chwili oddalony od tv i nie powiem, a nie znam bo nie miałem takiej potrzeby.

Kolejna rzecz, która akurat mnie interesuje: w jaki sposób edytować listę kanałów satelitarnych, wziąłem kartę CAM CI od Polsatu. Jest totalna mieszanka w kanałach od nr. 1 (TVN HD !) poprzez 1030 (POLSAT HD) w górę. No i losowo wybieram czy dany kanał jest dekodowany przez kartę czy nie, bo ne widać odkodowanych, a do przeglądu w ten sposób jest chyba prawie 2000 kanałów. Nie ma nawet sortowania alfabetycznego - no nie znalazłem. Edycja ręczna znalezionych kanałów to masakra, przenieść POLSAT z pozycji 1030 na chociaż dwucyfrową to kilka minut klikania.
 

Axelll

New member
Kolejna rzecz, która akurat mnie interesuje: w jaki sposób edytować listę kanałów satelitarnych, wziąłem kartę CAM CI od Polsatu. Jest totalna mieszanka w kanałach od nr. 1 (TVN HD !) poprzez 1030 (POLSAT HD) w górę. No i losowo wybieram czy dany kanał jest dekodowany przez kartę czy nie, bo ne widać odkodowanych, a do przeglądu w ten sposób jest chyba prawie 2000 kanałów. Nie ma nawet sortowania alfabetycznego - no nie znalazłem. Edycja ręczna znalezionych kanałów to masakra, przenieść POLSAT z pozycji 1030 na chociaż dwucyfrową to kilka minut klikania.
Współczuję. Ten telewizor nie nadaje się do CAM. Też mam moduł z Polsatu i musisz ręcznie wszystko ustawiać a zajmuje to spoooooooro czasu. Nie ma na to rozwiązania. W dodatku czasem przełączanie między kanałami zajmuje również spoooooooro czasu. Napewno nie raz dostaniesz wkó.... z tego powodu.
 

AdamWGM

New member
Współczuję. Ten telewizor nie nadaje się do CAM. Też mam moduł z Polsatu i musisz ręcznie wszystko ustawiać a zajmuje to spoooooooro czasu. Nie ma na to rozwiązania. W dodatku czasem przełączanie między kanałami zajmuje również spoooooooro czasu. Napewno nie raz dostaniesz wkó.... z tego powodu.

Napisz do Kiki lub urania-marek, w nc+ jest sposób żeby to zrobić i mieć listę według operatora a nie alfabetycznie (kiedyś to opisywałem) trzeba zainstalować stary soft który to wspierał a potem upgrade do nowego, już bez ponownej instalacji listy kanałów. Może w podobny sposób da się to ogarnąć w Polsacie
 
Do góry